Asus ZenFone Live: smartfón za hubičku pre vašu polovičku!

7 Vyhotovenie / Dizajn
6 Displej
6 Audio
7 Výdrž na batériu
6 Fotoaparát
5 Výkon
6.2

Asus je ZenFone Live je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších smartfónov nižšej triedy. Ide dokonca o prvý inteligentný telefón s režimom skrášľovania pre ženy! Po dvoj týždňovom testovaní musíme uznať, že naozaj funguje. Takže nežné polovičky zbystrite pozornosť!

S kvalitou displeja sme boli spokojní

Asus vybavil ZenFone Live pomerne slušným 5 palcovým displejom s HD rozlíšením. Pri 294 ppi je dostatočne ostrý. Farby pôsobia skôr chladnejšie, avšak je ich možné v nastaveniach telefónu upraviť. Pozorovacie uhly sú tiež prijateľné. Zaujímavosťou je, že displej disponuje až 10-timi dotykovými bodmi, čo je za túto cenu skôr rarita.

Asus ZenFone 3 Max: elegantný základ s veľmi slušnou batériou

Životnosť batérie nás presvedčila

Životnosť batérie tohto telefónu je skvelá, pričom je lepšia ako v prípade väčšiny smartfónov s procesorom Snapdragon 410. Kapacita 2 650 mAh v kombinácii s 5 palcovým displejom je úplne postačujúca. Pri normálnom používaní sa môžete spoľahnúť na jednodňovú výdrž, pri intenzívnejšom sa dá dostať cez hranicu 8 hodín.

Zvuk iba priemerný, ale s dostatočnou hlasitosťou

Kvalita reproduktorov ZenFone Live je priemerná. Hlasitosť je dostatočná, pričom dokáže ozvučiť malú miestnosť so slušným zvukom. Kvalita zvuku je celkom jasná, nečakajte však že zvuk bude super rafinovaný. Pri použití slúchadiel bol výstup lepší než sme očakávali. Zaujala nás aj basová zložka a po vyladení zvuku podľa osobných preferencií sme boli spokojní. Kvalita mikrofónu predstavuje lepší priemer. Nachádzajú sa tu dokonca dve mikrofóny, jeden v hornej časti a jeden v spodnej časti zariadenia. Vďaka tomu dokáže telefón verne zaznamenávať zvuk.

Fotoaparát: s režimom skrášľovania vpredu

Jedným z najvýznamnejších prvkov telefónu je jeho fotoaparát. Na zadnej strane nachádzame 13 MP hlavný snímač s dostatočne jasnou f / 2,0 clonou.

K dispozícii je väčšina režimov, ktoré ponúkajú zariadenia Asus s technológiou PixelMaster. Obľúbili sme si najmä režim HDR Pro. K dispozícii je taktiež režim nízkeho osvetlenia, nočný režim a super rozlíšenie. Fotografie zhotovené za denného osvetlenia boli v poriadku. Rýchlosť zaostrenia je slušná. Ostrosť nie je najlepšia a zábery sa vám môžu zdať niekedy zrnité, ale farby sú maximálne verné. Slabší výkon fotoaparátu nerobí zázraky ani pri jasnej f / 2,0 clone. Väčšinu času budete preto používať režim HDR Pro alebo blesk.

Lenovo Moto G5 Plus: budget smartfón do každého vrecka

V prednej časti smartfónu je zabudovaný 5 MP snímač s clonou f / 2,2 vhodný na zhotovovanie Selfie. Asus ho dokonca doplnil vhodným typom LED blesku, aby ste sa mohli odfotiť aj v úplnej tme. Má dokonca režimy, ako napr. nočná fotografia, skrášlenie či HDR Pro. K dispozícii sú dokonca rôzne úrovne skrášľovania. Neodporúčame však nič nad úrovňou 3, nakoľko výsledok môže pôsobiť neprirodzene. Čo sa kvality týka, ani tu nerátajte s maximálne ostrými zábermi. Farby majú žltkastý alebo červenkastý nádych a to dokonca pri dobrom osvetlení. Odporúča sa preto v maximálnej miere využívať blesk. Tento telefón dokáže nahrávať videá vo Full HD (1080p) a HD (720p) rozlíšení vpredu. Kvalita je porovnateľná s fotografiou, s výnimkou pomalšieho zaostrenia. Podpísala sa na tom absencia OIS stabilizácie.

Asus ZenFone Live je navrhnutý tak, aby ste s ním veľmi jednoduchým spôsobom dokázali streamovať live videá na Facebook, Instagram či YouTube. Pomocou aplikácie dokonca s možnosťou skrášľovania. Sami si dokonca môžete zvoliť, akým spôsobom ich chcete skrášliť.

Snapdragon 400: nižší ale dostatočný výkon

Asus ZenFone Live je vybavený čipom Snapdragon 400, ktorému sekundujú 2 GB pamäte RAM. Kapacita interného úložiska pre vaše súbory a aplikácie je 16 GB a je rozšíriteľná. Pre bežné použitie a sociálne aplikácie by to malo stačiť. Treba však jedným dychom dodať, že použitý procesor je starší. Stačí síce na to, aby sa skrášlil živé video či fotografiu, pomalšie reakcie však ucítite v prípade, že budete mať otvorených viacero aplikácií naraz. Telefón sa dodáva so systémom Android 6.0 Marshmallow a užívateľským rozhraním ZenUI 3.5. Ku kvalite hovorov nemáme výhrady.

Asus ZenFone Live svoj hlavný účel spĺňa. Ako jediný smartfón na trhu obsahuje režim skrášľovania, ktorý ocenia najmä ženy a ktorý konkurencia nepozná. Ide o cenovo dostupný smartfón, ktorý vám dobre poslúži v prípade že sa radi a často prezentuje na sociálnych siatiach, alebo jednoducho potrebujete cenovo výhodný smartfón s dobrou výdržou na batériu. Okrem tohto modelu má však Asus v ponuke hneď niekoľko cenovo dostupných smartfónov. Na trhu je vynikajúci ZenFone 2 a ZenFone 3 Max s ešte lepším pomerom úžitkovej hodnoty k cene.

Cena: € 150,-

Zapožičal: Asus Slovensko

Tags from the story
, , ,
More from Marek Poleč

HP Spectre x360 14 – prelomový dizajn, inteligencia a špičkový výkon

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *