Audeze LCDi4: prvé magnetoplanárne slúchadlá do uší

Tieto drobné slúchadlá majú údajne lepší zvuk ako všetky ostatné slúchadlá dohromady, s ktorými ste doteraz prišli do styku.

Americký hi-fi výrobca ich ponúka za cenu 2 500 USD, pričom naďalej skúma a vylepšuje ich extrémny dizajn. Audeze je firma, ktorá ako prvá na svete ponúkla magneto planárne slúchadlá do uší (iSINE10 a iSINE20), pričom nový model LCDi4 je ultra-high-end interpretáciou tej istej inovatívnej koncepcie.


Pojem “magneto planárny” označuje spôsob reprodukcie zvuku, kedy sa využíva tenkého, čistého filmu v podobe nabitého obvodu. Ten vytvára vďaka magnetickému poľu zvukové vibrácie na oboch stranách filmu. Materiál s ktorého je film vyrobený nie je podľa spoločnosti hrubší ako biela krvinka. Slúchadlá na prvý pohľad pôsobia veľmi dobre. Majú atraktívny, športový vzhľad s miernym retro dizajnom. Rovnako ako v minulosti bola estetika slúchadiel navrhnutá v spolupracovala s tímom BMW Designworks na vývoji estetiky slúchadiel. Najpozoruhodnejším detailom je vzor v tvare mriežky, ktorý je konzistentný aj so zvyškom produktovej rady Audeze a dobre kontrastuje s bronzovou sieťkou nachádzajúcou sa pod ňou.

Kvalita vyhotovenia slúchadiel, vrátane priloženého puzdra na prenášanie je primeraná. Kvalite zvuku dopomáha použitie materálu akým je horčík. Ten pomáha udržiavať basové frekvencie. Model s otvorenou konštrukciou a impedanciou 32 ohmov znamená, že tieto slúchadlá sa budú cítiť najlepšie v tichom prostredí v kombinácii so sluchádlovým zosilňovačom. Recenzenti sa rozplývajú nad zvukovým prejavom, ktorý je taký dobrý, že dokáže zatieniť aj veľké monitory na uši. Slúchadlá poskytujú neuveriteľný priestorový zvuk, ako keby celé štúdio obklopovalo vašu hlavu. Tento viac rozmerný zvuk sa rozširuje ďaleko za samotné slúchadlá, čo je veľmi žiaduce pre hudobné žánre, ako je jazz, klasika, spev, rock a iné štýly, kde je dôležité umiestnenie nástrojov.

Ďalšou pozoruhodnou charakteristikou LCDi4 je úplne prirodzená reprodukcia. Každý frekvenčný rozsah tu má svoje miesto. Nič nie je akýmkoľvek spôsobom prikrášlené alebo nadmerne zdôraznené. Svoje miesto tu majú najvyššie výšky ako aj najnižšie položené basy. Dôkazom je ohromujúcej spodná časť frekvenčnej odozvy 5 Hz. Aj v prípade neelektronickej hudby slúchadlá ponúkajú skvelý stredný rozsah. Presvedčivé sú najmä ženské vokály, ktorých zvuk je fantastický. Orchestrálne kúsky vykazujú živosť a realitu.

Audeze LCDi4 je presvedčivým kúskom zariadenia pre audiofilov. Kombinácia inovácií a špičkového výkonu vytvára okolo tohto produktu akúsi mystiku. Ide predsa o jediné slúchadlá svojho druhu na svete. Vďaka ich cene nie sú pre každého a bude chvíľu trvať, kým konkurencia príde s niečim podobným. Poslucháči, ktorí uprednostňujú zvukové nuansy a prenosnosť by si mali slúchadlá Audeze LCDi4 prinajmenšom vyskúšať.

Zdroj: audeze.com

About Author /

Keď som v roku 2017 zakladal 21stcentury.sk, mal som na mysli jedno. Aby to bolo veľkolepé a aby to vydržalo až do konca roka 2100. V roku 2021 sme zmenili meno. Teraz sme nezávislý a ambiciózny časopis, ktorý môžete vytvárať spolu s nami. Podporíte nás kúpou produktov z nášho e-shopu.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search