Dáni predstavili na výstave CES v Las Vegas nové špičkové slúchadlá

ces

Podobne ako mnohé iné značky, ktoré sa tento rok zúčastnili na výstave CES v Las Vegas,  tak aj dánska firma Bang & Olufsen (B&O) predstavila veľkolepé novinky. Počas špeciálnej diskusie za okrúhlym stolom firma zdôraznila svoj záväzok voči užívateľom platformy agnostic, ponechať vlastníkom možnosť využívať obľúbenú streamingovú platformu s akýmkoľvek zariadením. Ďalším zámerom firmy je zavedenie Google asistenta do vybraných produktových radov, umožňujúc užívateľom kontrolovať svojim hlasom hneď niekoľko zariadení.

Sennheiser HD 660 S: nová vlajková loď s vylepšeným zvukom

Hoci boli tieto rozhovory o budúcnosti veľmi zaujímavé a podnetné, najviac zaujali nové slúchadlá, konkrétne vlajkové lode spoločnosti. Slúchadlá v podobe modelov H8i a H9i. Rovnako ako ich predchodcovia aj tieto 2 modely sú vybavené ANC (aktívnym rušením šumu), ktoré využíva mikrofón na zachytenie okolitého zvuku a následne generuje inverznú zvukovú vlnu, ktorá neutralizuje vonkajší šum.

Jedným z problémov ANC slúchadiel sú energetické nároky. Práve tie limitujú dobu prehrávania. Spoločnosť B&O si však s týmto problémom dokázala poradiť a zvýšiť dobu hry H9i o 4 hodiny a H8i až na 30 hodín.

Slúchadlá s režimom transparentnosti umožňujú vypnúť hudbu i AMC

Modely H8i a H9i sú teraz vybavené režimom transparentnosti (funkcia, ktorú sme mali možnosť prvýkrát vidieť, resp. počuť u slúchadiel E4 ANC ). Tento režim umožňuje vypnúť hudbu i AMC a započúvať sa do zvukov vášho okolia kedykoľvek chcete. Kvalita rušenia hluku ostáva nezmenená pri H8i, no jej zlepšenie je badateľné pri H9i. Ďalším unikátnym vylepšením H9i je prepracovanie audio výstupu pre ešte jasnejšie basy.

Oba modely obsahujú proximity senzor (senzor blízkosti), ktorý stopne hudbu kedykoľvek keď deteguje, že ste si dali slúchadlá dole z hlavy. Ďalším skvelým vylepšením je mikrofón pre hlasové hovory s podporou duálneho párovania, ktoré užívateľovi umožňuje využívať slúchadlá na viacerých zariadeniach naraz.

Obe verzie sú k dispozícii v čiernom a taktiež v novom vyhotovení „natural“. H8i (za 322 €) a H9i (za 400€) od spoločnosti Bang & Olufsen budú k dispozícii v online obchodoch B&O a vo vybraných maloobchodných predajniach.

Zdroj: bang-olufsen.com

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

HP Spectre x360 14 – prelomový dizajn, inteligencia a špičkový výkon

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *