Čistička vzduchu Philips AC3259 s ovládaním na diaľku prostredníctvom aplikácie

9 Výkon
9 Vyhotovenie
10 Ovládanie
10 Funkcie
9 Dizajn
9.4

Spoločnosť Philips má s výrobou čističiek vzduchu dlhodobé skúsenosti. Do ich vývoja a testovania zapojila viac ako 100 inžinierov, pričom ich neustále vylepšuje. Odhliadnuc od vstupného modelu AC1215 vyrába jedny z najvýkonnejších a najlepšie vyzerajúcich čističiek vzduchu.

Dobré čističky vzduchu musia byť pomerne veľké, musia mať dobrý dizajn a byť estetické. V prípade modelu AC3259 sa spoločnosti Philips podarilo navrhnúť estetický a funkčný dizajn, ktorý nikoho neurazí.

Svetový týždeň alergie: Philips pomáha deťom v boji proti alergiám

V prípade, že plánujete kúpu iba jednej čističky vzduchu, pravdepodobne ju budete chcieť premiestňovať z miestnosti do miestnosti. K tomuto účelu je čistička vzduchu AC3259 vybavená rukoväťou, ktorá je zabudovaná do samotného tela. Umožní vám jednoduchú manipuláciu a prenášanie na požadované miesto. Súčasný trhu neponúka veľa čističiek vzduchu, ktorých súčasťou by bola rukoväť na prenášanie.

Charakteristickým znakom všetkých drahších čističiek vzduchu je LED indikátor kvality vzduchu. Táto jedinečná funkcia svieti červenou, modrou a fialovou farbou v závislosti od kvality vzduchu v domácnosti. Na rýchlu vizuálnu kontrolu kvality vzduchu je to veľmi efektné riešenie.

Čističku vzduchu AC3259 môžete ovládať vďaka pripojenej aplikácii z ľubovoľného miesta. Pomocou aplikácie Air Matters ju môžete zapnúť, zmeniť rýchlosť jej ventilátora alebo skontrolovať životnosť jej filtra. To je jediný rozdiel v porovnaní s modelom Philips AC3256 ktorý sme testovali v minulosti.

Philips AC3259: Funkcie a ovládacie prvky

Ovládací panel, rovnako ako všetky moderné čističe vzduchu, je umiestnený na hornej časti jednotky. Odtiaľ môžete ovládať všetky činnosti jednotky. Zo sprava doľava, na obrázku vyššie, máte tlačidlo napájania, detský zámok, stmievač LED (dobré, keď chcete spať!), Zobrazenie koncentrácie častíc v reálnom čase PM2.5, rýchlosť ventilátora, časovač vypnutia a tlačidlo resetovania. Veľmi užitočnou funkciou je automatické obnovenie prevádzky po výpadku prúdu. Pokiaľ je jednotka po výpadku napájania stále pripojená, obnoví prácu s tým istým nastavením.

Philips AC3259: Čistiaci výkon

Čistička vzduchu Philips AC3259 poskytuje nadpriemerný výkon. Dokáže vyčistiť priestor o rozlohe 100 metrov štvorcových pri množstve vyčisteného vzduchu až 367 m2/h. Jej výkon možno regulovať nastavením jedného z piatich výkonnostných stupňov. Pri plnom výkone je spotreba 60 Watt a produkcia hluku 68 dB čo je pomerne veľa. Po opakovanom stlačení tlačidla ventilátora môžete navoliť režim “Auto” ktorý Philips označuje ako “AeraSense” technológiu.

Philips AC3259: AeraSense technológia

AeraSense je v podstate automatický režim. Keďže čistička vzduchu AC3259 je schopná monitorovať skutočnú úroveň častíc PM2.5 a iných znečisťujúcich látok vo vzduchu, môže v prípade ich nižšieho výskytu automaticky prepnúť na nižší výkon. V momente, keď deteguje vyššiu koncentráciu škodlivých látok, zvýši prúdenie vzduchu a prejde na vyšší výkonnostný stupeň. Pri najnižšej rýchlosti ventilátora je jednotka tichšia ako šepot. Preto je tento režim ideálny do spálňe. Pri výkone iba 11 wattov generuje ventilátor 32 decibelov hluku.

Philips AC3259: VitaShield IPS

Väčšina lepších čističiek vzduchu dokáže odfiltrovať častice nazývané PM 2.5. Tieto častice sú také malé, že môžu skutočne vstúpiť do krvného obehu prostredníctvom pľúc. Vďaka technológii  VitaShield IPS od spoločnosti Philips môžete filtrovať častice s priemerom až 20 nm – ktoré sú až 100-krát menšie ako častice PM 2.5. To znamená, že čistička vzduchu Philips AC3259 dokáže odfiltrovať také veci ako baktérie, alergény a dokonca aj niektoré vírusy. Je tiež účinná pri odstraňovaní škodlivých plynov, ako je formaldehyd. Robí to prostredníctvom filtra NanoProtect Pro S3.

Philips AC3259: Údržba a celkové náklady

Prístroj sa dodáva s dvoma filtrami, pred filtrom a HEPA filtrom. Pred filter je niečo čo sa podobá na filter vo vašej klimatizačnej jednotke. Po niekoľkých týždňoch používania sa ho odporúča vybrať a jednoducho očistiť pod tečúcou vodou. Filter HEPA sa vyčistiť nedá ale musí byť vymenený každých pár mesiacov. Je to preto, že v sebe absorbuje mikro častice a stráca tak svoju účinnosť. Čistička vzduchu AC3259 vám oznámi, kedy je ten správny čas na výmenu, alebo si jednoducho všimnete, že kvalita vzduchu v miestnosti sa nezlepšuje napriek dlhodobej prevádzke jednotky.

Philips AC3259: Vyhodnotenie a záver

Philips AC3259 je solídna čistička vzduchu do každej modernej domácnosti. Je mimoriadne vhodná do veľkých priestorov, obývačiek, spální či iných miestnosti. Má dobrý dizajn, ktorý vhodne zapadne do každého interiéru bez toho aby na seba priťahoval príliš veľa pozornosti. Čistička si svoju prácu robí dobre. Vďaka výkonnému ventilátoru a technológii AeraSense môžete byť neustále zapnutá a vy sa nemusíte o nič starať. Keď si ju budete chcieť večer premiestniť do spálne, môžete tak pohodlne spraviť vďaka zabudovanej rukoväte na prenášanie.

Cena: 499 EUR

Zapožičal: Philips Slovensko

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

Virtual Palm Beach, alebo miliónové jachty z pohodlia vášho domova

Virtual Palm Beach je najväčšia virtuálna prehliadka jácht na svete. Otvorená bola...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *