Devialet Phantom Elevate: maximálny výkon bezdrôtového zvuku

Francúzsky výrobca zobral svoj pôvodný reproduktor Phantom a vylepšil jeho zosilňovaciu časť. Legendárny bezdrôtový reproduktor teraz poskytuje neuveriteľný výkon 1200 wattov.

Pôvodný bezdrôtový zvukový systém Devialet Phantom bol predstavený v roku 2015. Ihneď k sebe pritiahol pozornosť odbornej ako aj širokej verejnosti. Začali sa oň zaujímať také celebrity ako Beyoncé, Jay Z alebo Karl Lagerfeld. Teraz už slávna spoločnosť Devialet z Francúzska predáva svoj prvý model za 2.000 dolárov.

Samsung dáva k novému soundbaru službu TIDAL na tri mesiace zadarmo

Nadšenci audia nemohli prísť na to, ako môže z relatívne malého reproduktora vychádzať tak výkonný zvuk. Jeho kompaktné rozmery poskytovali výkon 750 wattov a hlasitosť až 99 dB, čo sú porovnateľné parametre s reproduktormi plnej veľkosti. Nasledovala prémiová verzia Gold Phantom (2017 Best of the Best winner), ktorá poskytuje absurdný výkon až 4500 wattov a hlasitosť až 108 dB. To sú hodnoty porovnateľné s typický live rockovým koncertom.

Najnovšia verzia reproduktora dostala názov Phantom Elevate. Ide o inovovanú verziu originálneho modelu, ktorá je o 60 percent výkonnejšia a súčasne o niečo lacnejšia. Predáva sa za 1,690 dolárov. Hlavným vylepšením je hyridný analógovo-digitálny zosilňovač druhej generácie (ADH2), ktorý obsahuje aj drahšia verzia Gold Phantom. Tento zosilňovač ADH2 pracuje oveľa efektívnejšie, zvyšuje výkon na 1 200 wattov a hlasitosť až 101 dB. Dokáže tak svojim zvukom zaplniť veľkú miestnosť.

Rovnako ako všetky modely reproduktora Phantom, poskytuje Elevate úžasnú basovú zložku. S využitím technológie spoločnosti Heart Bass Implosion, dokáže systém produkovať nízke frekvencie až do 16 Hz. To však neznamená, že Devialet zanedbáva stredné a vysoké pásmo. Hliníkový výškový reproduktor Phantom ako aj stredový reproduktor sú rovnako mimoriadne kvalitné.

Phantom Elevate bol oznámený v decembri, pričom sa dá kúpiť prostredníctvom webovej stránky Devialet. K dispozícii je príslušenstvo v podobe trojnožky slúžiacej ako stojan.

Zdroj: devialet.com

More from Marek Poleč

Zamerajte sa na video! Nakopnete tak svoj digitálny online biznis

Digitálny marketing, digitálny marketing a ešte raz digitálny marketing. Úspešnosť predaja na internete...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *