Dyson Cinetic Big Ball – Je toto najlepší vysávač na svete?

Flying Spur

10 Výkon

9 Dizajn a vyhotovenie

9 Ovládanie

9 Pomer hodnota cena

10 Príslušenstvo

9.4

Najlepší vysávač na svete, najlepší sací výkon, najlepší dizajn.. To sú silné slová, za ktorými si stojíme. Zariadenia do domácnosti od špecialistu z Británie sú na Slovensku často krát prehliadané. Je to obrovská škoda lebo všetky Dyson produkty (vysávače, fény, ventilátory, sušiče rúk, čističky vzduchu a zvlhčovače sú často krát vyššej kvality než konkurenčné produkty.

Poznáte vysávač s motorom silnejším ako motor F1?

Kvalita je jedna vec, cena druhá. Za kvalitu si výrobca rád nechá zaplatiť a preto sú všetky Dyson produkty niekoľkonásobne drahšie. My sme sa rozhodli otestovať najnovší cyklónový vysávač Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2, ktorý k nám dorazil v rozmernej farebnej krabici ako nejaké obrovské puzzle.

Vysávač pozostáva najmä z hlavnej jednotky v tvare gule, ktorej hmotnosť je nezanedbateľných 6,1 kg a ku ktorej sa ešte vrátime. K dispozícii je jedna z najväčších odpadových nádob s objemom takmer 2 litre. Teraz sa do nej zmestí o 33 % viac nečistôt ako tomu bolo u predchádzajúcich modelov Dyson DC52. Ideálne do veľkých rodinných domov a v prípade, že musíte vysávať veľa a často.

Sférický tvar jednotky s nízkym ťažiskom umožňuje, aby sa vysávač ani pri divokom manévrovaní v zákrutách neprevrátil. Vysávač Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 s príkonom 700 W má po celý čas používania nemenný, vysoký sací výkon a poradí si so všetkými nečistotami aj zašlou špinou. Separácia prachu vo vysávačoch s technológiou Dyson Cinetic je natoľko účinná, že na rozdiel od iných vysávačov nevyžadujú pranie ani výmenu filtrov. Odpadá nakupovanie vreciek a nevznikajú ani žiadne ďalšie skryté náklady.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 – vyhotovenie a dizajn

Tvrdenia výrobcu o tom, že ide o úplne bez údržbový vysávač sú úplne na mieste a môžeme ich iba potvrdiť. K dispozícii nie je žiadna možnosť regulácie výkonu. Tá je však v konečnom dôsledku úplne zbytočná. Sme toho názoru, že pri vysávaní väčšina z nás preferuje maximálny sací výkon. Navíjanie dostatočne dlhého kábla funguje bezproblémovo. Vysávače Dyson Big Ball umožňujú jednoduché manévrovanie okolo nábytku a rohov.

Dizajn vysávača vyzerá ako z iného sveta. Je jednoducho iný ako všetky ostatné vysávače s ktorými ste doteraz možno prišli do styku. Trochu sme mali obavy z použitých plastových výliskov z ktorých je zostavený praktický celé zariadenie. Mysleli sme si, že sa pri intenzívnom používaní časom zlomia alebo poškriabu. Naše obavy sa nenaplnili, ale aj tak by sme uvítali prémiovejšie materiály. Pýtame sa, prečo by nemohla byť konštrukcia vysávača vyrobená z kompozitných materiálov a zberná nádoba z nejakého odľahčeného a vysoko odolného skla?

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 – čo ukázala prax pri vysávaní

Vynikajúci sací výkon, skvelé nadstavce, výkon bez filtrov a obrovský zásobník bez vrecka – môžete si tipnúť ako tento stroj dopadol v našom teste. Prakticky dokonalé výsledky bez rozdielu od čisteného povrchu. Koberce, laminátové podlahy, dlažba či parkety. Vo všetkých prípadoch máte dostatok sacieho výkonu.

Aj napriek obrovskému saciemu výkonu sa koberce nelepia. Ak by k tomu aj v určitých prípadoch malo prísť, na rukoväti stačí zatlačiť spúšť, ktorá na určitý čas uvoľní odsávanie, aby sa veci udržali na svojom mieste, bez významného úbytku výkonu. Reguláciu sacieho výkonu využijete najmä vtedy ak nešťastnou náhodou zachytíte záclonu alebo ľahký obrus na nábytku, alebo budete chcieť vysávať napr. prach na žalúziách.

Hlavný nadstavec Musclehead je viacúčelový a hodí sa na všetky druhy povrchov. Obzvlášť vhodný je na koberce aj tvrdé podlahy. Tento nadstavec môžete prepnúť do režimu tvrdej podlahy čo vám prinesie 100% nárast sacieho výkon.

Samo prepínacia podlahová hubica Musclehead sa sama nastaví podľa typu podlahy. Aktívna základná doska nastavuje výšku hlavy hubice tak, aby sací výkon odpovedal typu práve vysávaného povrchu – koberec, kobercová predložka, hladká podlaha. Premyslená konštrukcia hubice zaručuje, že ním vytiahnete nečistoty a zašlú špinu z akejkoľvek štruktúrovanej alebo popraskanej plochy. Na otvorených hladkých podlahách, ako sú lamináty a parkety sa nám Musclehead osvedčil. Pristihli sme sa pri tom, že pozorujeme nečistoty, ktoré sa dostávajú do zbernej nádobky, pričom sme sa nestačili čudovať tomu že ich môže byť tak veľa.

K ergonómii pri vysávaní dopomáha flexibilná rukoväť pre ľahké ale dôkladné upratovanie. Dômyselná kĺbová rukoväť sa teraz natáča v 3 smeroch a umožňuje pohyb v rozsahu 360°. Vďaka tomu je upratovanie ľahšie a všestrannejšie. Ocenili sme aj možnosť veľmi ľahkej výmeny hubíc medzi jednotlivými úkonmi systémom click-clack.

K dispozícii je množstvo rôznych nadstavcov, vďaka ktorým vyčistíte naozaj všetko a dôkladne. K dispozícii je napr. predĺžená sacia trubica pre horšie dostupné miesta. či podlahová hubica s rotačnou kefou s karbónovými vláknami. Teleskopická sacia trubica má teraz dĺžku až 125 cm. To ocenia nielen vysoký ľudia, ale pomôže aj ľuďom s nižšou postavou pri vysávaní horšie dostupných miest vysoko nad hlavou. Flexibilná hubica na parkety je pre vyššiu účinnosť zberu prachu vybavená kanálikom na hrubé nečistoty a zvlášť dlhými štetinami. Tangle-free turbo kefa je ideálna na čistenie sedacích súprav a súčasne predstavuje účinnú zbraň na zvieracie chlpy. Dve proti sebe rotujúce kefy odstraňujú vlákna a nečistoty bez toho, aby sa vlasy a vlákna namotávali na kefu.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 – vyhodnotenie a záver

Cinetic Big Ball Animal Pro 2 je vynikajúcim prostriedkom na čistenie takmer všetkých druhov povrchov v domácnosti. Prídavok Animal znamená jeden nástavec navyše, ktorý využijete najmä vtedy ak máte doma chlpatých maznáčikov.

Ak nepotrebujete profesionálny priemyselný vysávač, tento Dyson predstavuje to najlepšie čo môžete za svoje peniaze získať. Vysávač má však aj svoje muchy v podobe vyššej hmotnosti a použitých, prevažne plastových materiálov. Myslíme si, že by si našli ľudia, ktorí by boli ochotní si za kvalitnejšie materiály priplatiť.

Ide jeden z najlepších vysávačov na čistenie postelí, čalúnenia a schodov. Vysávač má pekný a funkčný dizajn, vysoký sací výkon a jedinečnú technológiu Cinetic, vďaka ktorej sa zaobídete bez akýchkoľvek filtrov. Jedným slovom ide o všestranný a takmer dokonalý vysávač pre alergikov. Čerešničkou na torte je 5 ročná záruka.

Cena: 620 €

Zapožičaldyson.sk

More from Marek Poleč

Elekrický crossover Ford Mustang Mach-E bude mať parádny dojazd

Potvrdili sa špekulácie o tom, že nový Mustang Mach-E automobilky Ford, bude...
Čítať ďalej

1 Comment

  • Aby sme uviedli veci na pravú mieru. Materiál z ktorého je vysávač vyrobený je polykarbonát – je to plexisklo, ktoré je testované tak, aby vydržalo 200 úderov. Dokonca existuje oddelenie, kde ženy v rámci práce hádžu vysávač dole schodmi, aby testovali koľko vydrží. Toľko reakcia výrobcu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *