A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť Miele sa aj tento rok zúčastní na najdôležitejšom veľtrhu vo svete kuchýň Eurocucina v Taliansku. Na výstavisku sa tentoraz predstaví na výrazne väčšej ploche než v minulosti. V centre pozornosti bude počas prezentácie rúra Dialog – nový  revolučný kuchynský spotrebič, ktorý príde na trh už tento rok. Rovnako ako v roku 2016 pozýva nemecká rodinná firma návštevníkov aj na kulinársku udalosť v dizajnérskej časti Zona Tortona.

Popredný výrobca prémiových domácich spotrebičov predstaví na veľtrhu (hala B11) svoje najnovšie inovácie – varnú dosku TwoInOne s integrovaným odsávačom pár a varné prvky radu SmartLine. Vďaka tomuto radu je možné voľne zakomponovať jednotlivé prvky pracovnej dosky – indukčné a plynové – varné dosky, vrátane indukčného woku, spolu s odsávačom pár. „Tento rad stanovuje nové štandardy vďaka svojej všestrannosti a puristickej elegancii,“ hovorí Gernot Trettenbrein, vedúci divízie domácich spotrebičov skupiny Miele.

Najdôležitejšou súčasťou prezentácie Miele na veľtrhu Eurocucina 2018 je nová rúra Dialog, podľa ktorej spoločnosť zadefinovala aj svoje motto: „Revolučná dokonalosť“. Rúra Dialog dokáže ako prvá kombinovať klasické metódy pečenia s elektromagnetickými vlnami v rôznych frekvenciách. Priebežne analyzuje proces prípravy a podľa potreby ho reguluje. Elektromagnetické vlny sú oveľa slabšie, a teda šetrnejšie ako bežné mikrovlny, no súčasne prenikajú do potravín podstatne hlbšie.

Najväčší inovačný skok od zavedenia indukcie

Technológiou, ktorou disponuje aj rúra Dialog, je možné dosiahnuť vynikajúce výsledky za veľmi krátky čas. Dokonca je možné pripravovať kompletné menu na jednom plechu súčasne a dokončiť pečenie všetkých potravín v rovnakom čase. Ryba v ľadovom bloku tak môže byť pripravená bez toho, aby sa ľad rozpustil, no mäso bude lahodné a jemné.

Gernot Trettenbrein dodáva: „Ide o najvýznamnejšiu inováciu od zavedenia indukčného varenia.“

Výstavnému stánku s rozlohou 1 200 metrov štvorcových dominujú tri z diaľky viditeľné veže v kontrastných farbách – čiernej, červenej a bielej. Ako je zvykom pri dizajne prístrojov Miele, dojem nadčasovej elegancie zdôrazňuje jasná a priama linka konštrukčných prvkov. Oproti minulým ročníkom je výrazne väčšia aj kaviareň s kapacitou až 150 miest. V priestore nazvanom Cooking Arena môžu hostia naživo vidieť prípravu v rúre Dialog alebo ochutnať jedlá pripravené v parnej rúre,  ktorej 35. narodeniny oslavuje Miele práve na veľtrhu Eurocucina.

Počas akcie „Vytváranie nových dimenzií“ v zóne Tortona má Miele pre návštevníkov pripravenú atraktívnu prezentáciu prístrojov aj značky zároveň. „Naši hostia zažijú kulinársku cestu fascinujúcim svetom dialógovej rúry,“ hovorí G. Trettenbrein. Návštevníci môžu túto akciu, ktorá sa koná paralelne s veľtrhom v Padiglione Visconti (Via Tortona 58), vidieť denne od 10. do 18. hodiny.