A password will be e-mailed to you.

Nové súkromné lietadlá Gulfstream leteli zo Šanghaja do Honolulu a potom do Savannah pri priemernej rýchlosti 0.9 Mach.

V prípade, že sa nachádzate na palube najnovšieho súkromného lietadla Gulfstriem nemusíte sa obávať, že prídete neskoro. Obchodní cestujúci by vám vedeli rozprávať. Potešia sa totiž každej ušetrenej minúte.

To je dôvod, prečo spoločnosť Gulfstream predstavila dve nové súkromné lietadlá G500 a G600 (dve z najrýchlejších súkromných lietadiel na svete), ktoré už stihli prekonať rýchlostný rekord. Letelo sa medzi Áziou a Severnou Amerikou. Obe lietadlá odštartovali v ten istý čas, pričom leteli zo Šanghaja do Honolulu na Havaj. G500 priletel ako prvý.

Cesta trvala 8 hodín a 35 minút pri priemernej rýchlosti Mach 0.9, čo je asi  1 110 km/h. (Rýchlosť zvuku je 1245,6 km/h).

Pri takýchto vysokých cestovných rýchlostiach je možné preletieť asi 8 148 km, zatiaľ čo G600 preletí 9 443 km. Pri lete cestovnou rýchlosťou 0.85 Mach (asi 1 049 km/h), možno hovoriť o dolete 9 630 resp. 12 037 km.

Nasledujúci deň sa lietadlá opäť vydali na cestu. Tentokrát sa letelo z Honolulu do Savannah. G500 tentokrát zvýšil svoje vedenie, dokázal dokončiť výlet za 7 hodín a 44 minút, o celých 5 minút skôr ako G600.

Nový rekord musí ešte potvrdiť Národná letecká asociácia, pričom sa s ňou ráta v lete tohto roku.

Oba modely sú určené na prepravu až 19 cestujúcich, ktorí do svojho cieľa dorazia oddýchnutí. Je to vďaka nízkej nadmorskej výške (1 478 metrov) a čerstvému ​​vzduchu, ktorý sa obmieňa každé dve minúty. Hoci sa teraz môžete do cieľa dostať rýchlejšie, pravdepodobne si budete chcieť cestu predĺžiť. Najmä vďaka veľkým oknám a veľkorysým možnostiam prispôsobenia interiéru s viacerými zónami na prácu a odpočinok.

Zdroj: gulfstream.com

Žiadny ďalší článok