HP Elite x2 1013 – najnovší 13-palcový hybrid pre najnáročnejších!

10 Dizajn a vyhotovenie
10 Výkon
10 Kvalita displeja
10 Kvalita zvuku
10 Výdrž na batériu
10

Spoločnosť HP oznámila svoju tretiu generáciu hybridných počítačov Elite x2 2 v 1 pre firemnú klientelu. Nové systémy Elite x2 1013 dostali výkonnejšie štvorjadrové procesory spolu s väčším displejom.

Fyzické rozmery a hmotnosť ostávajú v porovnaní s predchádzajúcou generáciou približne rovnaké.

Keď spoločnosť HP predstavila svoj prvý model Elite x2 pred dvoma rokmi začala raziť novú filozofiu. Ponúkla výkon notebooku v tele flexibilného tabletu. Prvé konvertibilné počítače Elite x2 poháňala šiesta generácia procesorov Skylake a boli vybavené 12,1-palcovým displejom.

Vysoký výkon a najmodernejšie procesory Intel

Súčasné hybridné počítače HP Elite x2 1013 tretej generácie si zakladajú na procesoroch Intel Core ôsmej generácie s dvoma alebo štyrmi jadrami a sú vybavené väčším 13-palcovým LCD displejom s rozlíšením 3000 × 2000 a jasom 450 nitov alebo rozlíšením 1920 × 1280 a jasom 700 nitov.

Praktickým benefitom je systém ochrany osobných údajov od spoločnosti Sure View.

Pokiaľ ide o pamäť a úložisko, systém obsahuje 16 GB pamäte LPDDR3-2133 a SSD disk s kapacitou 128 GB – 512 GB (so SED alebo FIPS 140-2 šifrovaním) v závislosti od konfigurácie. Najnovšie modely HP Elite x2 v podstate ponúkajú porovnateľný výkon ako moderné 13-palcové notebooky.

Bezdrôtová a káblová konektivita na jednotku

Pokiaľ ide o bezdrôtovú konektivitu, zariadenie HP Elite x2 1013 G3 je vybavené modulom 802.11ac Wi-Fi+, Bluetooth a 4G / LTE modemom s GPS. Na rozdiel od predchodcu nepodporuje nový Elite x2 technológiu WiGig a preto nie je kompatibilný s bezdrôtovými dokmi určenými pre staršie počítače.

Pokiaľ ide o káblové vstupy a výstupy k dispozícii je dvojica portov Thunderbolt 3 a jeden USB 3.1 konektor Type-C, čím bola eliminovaná potreba staršieho USB typu A a čítačky SD kariet, ktorou boli vybavené predošlé modely Elite x2. Spoločnosť HP sa domnieva, že dva Thunderbolt 3 porty budú postačujúce na pripojenie k potrebným zariadeniam (napr. k externým monitorom).

Množstvo snímačov a výborný zvuk reproduktorov

Keďže ide o hybridný počítač, je vybavený všetkými snímačmi, ktoré sa nachádzajú v moderných tabletoch, vrátane akcelerometra, gyroskopu, snímača okolitého svetla a pod. Počítač sa okrem toho môže navyše pochváliť výborným mikrofónom, stereo reproduktormi Bang & Olufsen, 5 MP prednou webkamerou s infračervenými senzormi pre Windows Hello a 8 MP zadným fotoaparátom.

Čo sa prenosnosti a životnosti batérie týka aj v tomto smere testované zariadenie exceluje. Elite x2 1013 G3 prichádza s hmotnosťou 820 gramov a hrúbku 7,9 milimetra, čo sú porovnateľné hodnoty s predchádzajúcou generácii (v skutočnosti je o 1 mm tenší). Pri použití klávesnice sa hmotnosť zvyšuje na 1,17 kg, zatiaľ čo hrúbka stúpne na 1,33 cm (čo je menej ako v prípade predchádzajúcej rady Elite x2).

Z dôvodu priestorových obmedzení mohla spoločnosť HP do nového hybridného počítača zabudovať iba batériu s kapacitou 50 Wh, ktorá umožňuje 10,5 hodín práce na jedno nabitie. Elite x2 1013 G3 je v predaji od júna tohto roku, pričom ceny začínajú na 1 499 €, čo je výrazne viac ako za Elite x2 1012 G2, ktorý sa predával za cenu okolo 1 000 € a viac.

Cena: 1 700 €

Zapožičalhp.com/sk

HP Elite x2 1013 2020 EUR
  • Dizajn a vyhotovenie
  • Výkon
  • Kvalita displeja
  • Kvalita zvuku
  • Výdrž na batériu
5

Verdikt

Hybridný počítač HP Elite x2 1013 je iný ako ostatné podobné výrobky. Dôraz tu bol kladený na perfektné dizajn, spracovanie a materiály. Prémiový pocit zo zariadenia je zrejmý na prvý pohľad a najmä dotyk. Počítač rovnako poteší vysokým výkonom a výbavou. Škoda len vyššej ceny, ktorá mohla byť nastavená o niečo nižšie.

Tags from the story
, , ,
More from Marek Poleč

Virtual Palm Beach, alebo miliónové jachty z pohodlia vášho domova

Virtual Palm Beach je najväčšia virtuálna prehliadka jácht na svete. Otvorená bola...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *