Displej tohto konvertibilného notebooku od HP vás dostane!

9 Výkon
9 Dizajn
9 Vyhotovenie
9 Displej
9 Klávesnica a touchpad
9 Batéria
9

EliteBook x360 830 G5 je zaujímavý konvertibilný notebook, ktorý bol predstavený ešte na výstave CES v Las Vegas. Model x360 830 G5 je k dispozícii od marca v cene vysoko prevyšujúcej 1000 eur. Keď testujeme produkty HP, vždy to pre nás znamená taký malý sviatok. Hewlet Packard je americký výrobca s dlhoročnou tradíciou si totiž vždy zakladá na vysokej kvalite – predovšetkým v prípade jeho prémiových produktov.


HP EliteBook x360 830 G5 5SR85EA Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do €
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Vynikajúcim rysom testovaného 13,3-palcového prenosného počítača je voliteľná obrazovka Sure View, ktorá je najjasnejším panelom na trhu v oblasti 2 v 1 počítačov. EliteBook x360 830 G5 dosahuje oslepujúci maximálny jas 1 000 nitov, podobne ako niektoré špičkové HDR televízory. Takýto vysoký jas sa však dosahuje iba so zapnutou funkciou Sure View.

HP Sure View: zamerané na ochranu a bezpečnosť

Pre tých, ktorí nepotrebujú displej FHD Sure View, je tu model so štandardným dotykovým IPS displejom s rozlíšením 1080p, ktorý poskytuje iba 220 nitov maximálneho jasu. K dispozícii je aj jeden ďalší štandardný FHD displej v lesklom a matnom prevedení, ktorý dosahuje 400 nitov. Pre tých, ktorí nepoznajú, displeje Sure View (teraz vo svojej 3. generácii), tak ide o integrovanú obrazovku ochrany osobných údajov, ktorú je možné aktivovať stlačením klávesu. Keď je zapnutá, jasne biely polarizačný filter výrazne obmedzuje pozorovacie uhly a chráni vaše citlivé informácie pred zvedavými očami. Po vypnutí sa obrazovka vráti do normálu.

Pokiaľ ide o komponenty, model EliteBook x360 830 G5 je dostupný v rôznych špičkových špecifikáciách, ktoré by ste od prémiového notebooku očakávali. K dispozícii je ôsma generácia Intel Core i7, až 2 TB SSD a až 32 GB pamäte RAM. Grafika je však obmedzená na grafickú jednotku Intel UHD Graphics 620 GPU. Spolu so snímačom odtlačkov prstov a infračervenou kamerou je tu aj záslepka webovej kamery – ďalší užitočný spôsob ochrany vášho súkromia. Túto funkciu sme videli už predtým, ale model x360 830 G5 obsahuje kryt v rámci skleneného rámu a v podobe škaredého plastu. Samotný displej pritom lemuje iba minimálny rámik.

HP EliteBook: dostatočná konektivita

EliteBook x360 830 G5 ponúka menej portov ako jeho predchodca, pravdepodobne kvôli štíhlejšiemu hliníkovému dizajnu. Stále tu však nachádzame dva porty USB-C, dva vstupy USB 3.1, HDMI, konektor pre slúchadlá, slot na kartu SIM a voliteľnú čítačku kariet Smart Card. To čo chýba je ethernetový port a slot na kartu SD.

EliteBook x360 830 G5 sa vyznačuje flexibilným a prenosným šasi. Pretože ide o takzvané 2 v 1 zariadenie, môžete ho používať aj ako tablet sklopením displeja o 360 stupňov. Tento režim umožňuje vytváranie poznámok a kreslenie pomocou voliteľného stylusu Active Pen od spoločnosti HP. EliteBook x360 830 G5 môžete tiež transformovať do režimu stanu a sledovať tak rôzny multimediálny obsah alebo spúšťať prezentácie.

EliteBook x360 830 G5 je veľmi kompaktné, ľahké a elegantné zariadenie, ktoré si môžete so sebou zobrať kamkoľvek.

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

Komplexné fulfilment služby pre Vašu firmu a podnikanie

Fulfilment je pojem, s ktorým sa budeme v blízkej budúcnosti stretávať čoraz...
Čítať ďalej