Užívateľské prostredie Huawei EMUI 9.0 je teraz ešte rýchlejšie a pohodlnejšie

Huawei Mate 20 Pro

Spoločnosť Huawei, druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, predstavila najnovšiu generáciu svojho užívateľského prostredia EMUI, ktorá dostala označenie 9.0. Používateľom prináša ešte jednoduchšie ovládanie, rýchlejšie spúšťanie aplikácií a celkovo príjemnejší kontakt so zariadením.

Štýlový pracovný nástroj: Huawei predstavuje Mate 20 lite

Prvá verzia EMUI uzrela svetlo sveta v roku 2012, na jej vývoji Huawei nepretržite pracuje už šesť rokov. O novinke výrobca hovorí, že je dosiaľ najpokročilejším užívateľským rozhraním, aké kedy vytvoril.

EMUI 9.0 dokáže, napríklad, spúšťať aplikácie ešte rýchlejšie ako predchodca s číselným označením 8.1. Navyše sa jeho predstavením Huawei stal jedným z prvých výrobcov, ktorí na trh prinášajú rozhranie založené na novej verzii operačného systému Android s označením Pie.

te intuitívnejšie používanie

Za každým vylepšením softvérovej nadstavby operačného systému sa skrýva jediné: snaha spoločnosti Huawei spríjemniť používateľom jej zariadení život a činnosti, na ktoré ich používajú.

Pri vývoji EMUI 9.0 tvorcovia vo veľkom čerpali z prírody. Vyzváňacie tóny boli inšpirované známymi zvukmi zo skutočného sveta, nové sú tiež dizajnové prvky používateľského rozhrania, ktoré využívajú prírodné scenérie v predvolených portrétoch volajúceho.

Hoci je novinka jedným z najkomplexnejších softvérových systémov súčasnosti, jej užívatelia zaiste uvítajú jednoduchosť používania. Vylepšená navigácia v systéme umožňuje ovládanie gestami, a rôzne súvisiace funkcie v EMUI 9.0 používajú rovnaký dizajnový jazyk, takže ovládanie zariadenia sa pre používateľov stáva oveľa intuitívnejším.

Podarilo sa tiež zredukovať počet položiek v systéme o 10 % z pôvodných 940 na 843. Teraz si, napríklad, užívatelia môžu namiesto jednotlivého nastavenia GPS, WLAN a lokalizačných služieb, nastaviť všetky tieto funkcie naraz, bez zbytočného preklikávania sa.

Výkon, ktorý pocítite

Jednou z priorít vývojárov novej verzie užívateľskej nadstavby bolo priniesť ešte rýchlejší systém. Zvýšenie výkonu novinky je zrejmé najmä v porovnaní s predchodcom. EMUI 9.0 zvládne spustiť populárne aplikácie, ako napríklad Instagram či Spotify, až o 12,9 % rýchlejšie.

Najnovšia verzia užívateľského prostredia prináša tiež druhú generáciu inovatívnej technológie GPU Turbo. Verzia 2.0 dokáže zdokonaliť dotykové ovládanie v hrách a funguje v spolupráci s funkciou App Assistant, vďaka čomu bude hranie mobilných hier ešte plynulejšie.

Vďaka spojeniu vylepšeného užívateľského prostredia s vysokým výkonom ponúka EMUI 9.0 jednoduchý a zároveň intuitívny operačný systém, ktorý v súčasnosti len ťažko hľadá konkurenciu. EMUI 9.0 je teraz k dispozícii pre modely Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 10. Očakáva sa, že mnohé ďalšie modely Huawei dostanú možnosť softvérového updateu do konca kalendárneho roka.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://consumer.huawei.com/sk/
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2018 sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste v dodávkach smartfónov. Šestnásť R&D (výskumných a vývojových) centier bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Porsche Taycan: Prvý elektromobil od Porsche už čoskoro!

Najnovší model od Porsche pre rok 2020, plne elektrický Taycan sedan príde...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *