Užívateľské prostredie Huawei EMUI 9.0 je teraz ešte rýchlejšie a pohodlnejšie

EMUI 9.0

Spoločnosť Huawei, druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, predstavila najnovšiu generáciu svojho užívateľského prostredia EMUI, ktorá dostala označenie 9.0. Používateľom prináša ešte jednoduchšie ovládanie, rýchlejšie spúšťanie aplikácií a celkovo príjemnejší kontakt so zariadením.

Štýlový pracovný nástroj: Huawei predstavuje Mate 20 lite

Prvá verzia EMUI uzrela svetlo sveta v roku 2012, na jej vývoji Huawei nepretržite pracuje už šesť rokov. O novinke výrobca hovorí, že je dosiaľ najpokročilejším užívateľským rozhraním, aké kedy vytvoril.

EMUI 9.0 dokáže, napríklad, spúšťať aplikácie ešte rýchlejšie ako predchodca s číselným označením 8.1. Navyše sa jeho predstavením Huawei stal jedným z prvých výrobcov, ktorí na trh prinášajú rozhranie založené na novej verzii operačného systému Android s označením Pie.

te intuitívnejšie používanie

Za každým vylepšením softvérovej nadstavby operačného systému sa skrýva jediné: snaha spoločnosti Huawei spríjemniť používateľom jej zariadení život a činnosti, na ktoré ich používajú.

Pri vývoji EMUI 9.0 tvorcovia vo veľkom čerpali z prírody. Vyzváňacie tóny boli inšpirované známymi zvukmi zo skutočného sveta, nové sú tiež dizajnové prvky používateľského rozhrania, ktoré využívajú prírodné scenérie v predvolených portrétoch volajúceho.

Hoci je novinka jedným z najkomplexnejších softvérových systémov súčasnosti, jej užívatelia zaiste uvítajú jednoduchosť používania. Vylepšená navigácia v systéme umožňuje ovládanie gestami, a rôzne súvisiace funkcie v EMUI 9.0 používajú rovnaký dizajnový jazyk, takže ovládanie zariadenia sa pre používateľov stáva oveľa intuitívnejším.

Podarilo sa tiež zredukovať počet položiek v systéme o 10 % z pôvodných 940 na 843. Teraz si, napríklad, užívatelia môžu namiesto jednotlivého nastavenia GPS, WLAN a lokalizačných služieb, nastaviť všetky tieto funkcie naraz, bez zbytočného preklikávania sa.

Výkon, ktorý pocítite

Jednou z priorít vývojárov novej verzie užívateľskej nadstavby bolo priniesť ešte rýchlejší systém. Zvýšenie výkonu novinky je zrejmé najmä v porovnaní s predchodcom. EMUI 9.0 zvládne spustiť populárne aplikácie, ako napríklad Instagram či Spotify, až o 12,9 % rýchlejšie.

Najnovšia verzia užívateľského prostredia prináša tiež druhú generáciu inovatívnej technológie GPU Turbo. Verzia 2.0 dokáže zdokonaliť dotykové ovládanie v hrách a funguje v spolupráci s funkciou App Assistant, vďaka čomu bude hranie mobilných hier ešte plynulejšie.

Vďaka spojeniu vylepšeného užívateľského prostredia s vysokým výkonom ponúka EMUI 9.0 jednoduchý a zároveň intuitívny operačný systém, ktorý v súčasnosti len ťažko hľadá konkurenciu. EMUI 9.0 je teraz k dispozícii pre modely Huawei P20 Pro, Huawei P20, Huawei Mate 10 Pro a Huawei Mate 10. Očakáva sa, že mnohé ďalšie modely Huawei dostanú možnosť softvérového updateu do konca kalendárneho roka.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://consumer.huawei.com/sk/
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2018 sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste v dodávkach smartfónov. Šestnásť R&D (výskumných a vývojových) centier bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Pandora Alarm: komplexné zabezpečenie s pokročilými funkciami

Chceli by ste aby motor vášho automobilu bežal dlhé roky ako švajčiarske...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *