Huawei opäť stúpa. V rebríčku Interbrand mu patrí 70. miesto

Významná svetová poradenská spoločnosť pre značky Interbrand uverejnila svoj rebríček Best Global Brands Report za rok 2017. Potvrdila, že Huawei postúpil na 70. miesto, čo je o dve priečky vyššie v porovnaní s rokom 2016. Hodnota značky poskytovateľa informačných a komunikačných riešení vzrástla za posledný rok o 14 percent na približne 6,676 miliardy USD.

Od debutu Huawei v roku 2014, kedy bol zaradený do rebríčka Interbrand ako prvá čínska značka, jeho pozícia neustále stúpa.

Spoločnosť Interbrand, založená v roku 1974, je najväčšou integrovanou poradenskou firmou na svete so zákazníckou základňou, ktorá zahŕňa približne dve tretiny podnikov z rebríčka Fortune 100. Jej výročné ocenenie „Best Brands Ranking” je vo svete uznávané a bežne sa používa ako ukazovateľ celosvetovej hodnoty značky.

Rebríčku Top 100 „Best Global Brands Report” aj naďalej dominujú technologické značky. Ako technologická spoločnosť sa Huawei zaviazal k neustálemu zdokonaľovaniu v oblasti výskumu a vývoja. Jeho postup je preto dôkazom vedúceho postavenia v oblasti technológií a rastúceho globálneho vplyvu.

Podľa Interbrand urýchľuje Huawei globálne digitálne transformácie a vytvára lepšie prepojený svet prostredníctvom budovania kvalitnejších sietí. To prispelo aj k rýchlemu nárastu hodnoty značky a zdôrazňuje celosvetovú silu spoločnosti.

Hodnota Huawei sa naďalej zvyšuje prevažne kvôli stálemu rastu výkonnosti a výraznému prieniku na trh spotrebnej elektroniky. V prvej polovici roka 2017 sa dodávky jej smartfónov zvýšili medziročne o 20,6 percent na 70,01 milióna predaných kusov. Tento nárast prevyšuje priemer v odvetví. Prémiová vlajková loď HUAWEI P a smartfóny z rodiny HUAWEI Mate sa stávajú čoraz populárnejšími na celom svete a posilnili aj svoj vplyv vo vyššom segmente.

Podľa priemyselných analytikov z International Data Corporation (IDC) sa vďaka objemom dodávok smartfónov v 2. štvrťroku 2017 stal z Huawei najväčší výrobca v Číne. Celosvetový podiel spoločnosti na trhu s inteligentnými telefónmi sa taktiež zvýšil na 11,3 percenta, čo predstavuje nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 9,8 percenta. Z toho minimálne 1 percento získala spoločnosť z pôvodných užívateľov značky Apple.

Najnovší prieskum analytickej spoločnosti Counterpoint z júla tohto roku predstavil Huawei ako svetovú dvojku, po tom, čo prekonal v júni a júli 2017 globálne predaje konkurenčného Apple.

Okrem nového radu smartfónov priniesla spoločnosť Huawei tri PC produkty značky MateBook, ktoré kombinujú štýlový a kompaktný dizajn so silným výkonom. Od uvedenia získala nová rodina HUAWEI MateBook uznanie zo strany médií aj spotrebiteľov. Spoločnosť Huawei je naďalej akceptovaná mnohými uznávanými inštitúciami a zaraďovaná do najrenomovanejších rebríčkov na svete. V najnovšom zozname Fortune 500 bola po prvýkrát zaradená do zoznamu Top 100, keď vyskočila zo 129. na 83. priečku. Spoločnosť bola navyše zaradená v roku 2017 ako jediná čínska značka v najvýznamnejšom svetovom zozname značiek Forbes.

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na treťom mieste v dodávkach mobilných telefónov a v júni 2017 sa stala svetovou dvojkou v predajoch po tom, čo predbehla amerického konkurenta Apple. Pätnásť R&D (výskumných a vývojových) center bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, wearables a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Viac informácií o produktoch Huawei nájdete na http://consumer.huawei.com/sk

Aktuálne informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Huawei a Leica v čele revolúcie v mobilnej fotografii

Pred niečo vyše 100 rokmi spoločnosť Leica navždy zmenila svet fotografie. Teraz...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *