Huawei P smart – štýlový smartfón pre mladú generáciu

Spoločnosť Huawei predstavila na Slovensku 1. februára 2018 úplne nový smartfón P smart, ktorý prepája technológie s módnym dizajnom. Najnovší model z radu P prináša užívateľské rozhranie pre umelú inteligenciu EMUI 8.0 postavené na operačnom systéme Android 8.0 a FullView displej. Vďaka unikátnemu skrášľovaciemu algoritmu pri selfie, fotografovaniu gestom a mnohým iným funkciám padne do rúk najmä mladým spotrebiteľom.

Rozšírte svoj pohľad s FullView

Trh so smartfónmi vstupuje do éry bezrámčekových displejov. Ani trendy Huawei P smart ho neobchádza a ponúka pomer obrazovky k telu viac než 76 %. Pri uhlopriečke 5,65 palca, Full-HD rozlíšení a pomere strán 18:9 tak ponúka doslova širší pohľad na svet.

Smartfón P smart sa vďaka dômyselnej architektúre s 2.5D zaoblenou obrazovkou pohodlne drží v ruke. Rad P pokračuje v budovaní svojho charakteristického podpisu, za ktorým stojí jednoduchosť a elegancia. Pri najnovšom modeli predstavuje tenké kovové telo, hladký a rovný povrch zadnej časti a tri antény dômyselne vizuálne ukryté bez kompromisov v prenose signálu. Dizajn s FullView displejom priniesol zväčšenie obrazovky, no aj náročnú výzvu: ako zachovať kvalitu signálu pri takmer 50-percentnej redukcii priestoru pre antény a rádiofrekvenčnej (RF) časti?

Inžinieri preto vybavili Huawei P smart sofistikovanými technológiami – prispôsobením veľkosti a polohy kovového batériového krytu, kovových častí predného krytu a vhodným párovaním antén dosiahli rovnaký výkon a spoľahlivosť aj pri polovičnom zmenšení priestoru. Pre ešte lepšie možnosti pri práci s telefónom ponúka svetový výrobca technológiu One-touch Split-screen. Tá podporuje zobrazenie dvoch aplikácií naraz rozdelením obrazovky. Treba však spomenúť, že jej využitie závisí od možností aplikácií tretích strán.

Inteligentné skrášlenie a fotenie gestom

Huawei rozumie potrebám mladých ľudí a predstavuje duálny fotoaparát 13 Mpx + 2 Mpx, v kombinácii s najnovšími fotofunkciami. Nemôže chýbať populárny bokeh efekt (efekt rozostrenia pozadia), portrétový selfie mód, funkcia Smart Face Beauty pre inteligentné skrášlenie tváre či fotografovanie gestom.

Huawei hardvérový bokeh efekt prekonáva predstavivosť človeka vďaka 16-úrovňovému rozostreniu snímky. V kombinácii s dlhou uzávierkou urobí každú fotku expresívnejšou a hĺbka záberu sa približuje k 3D. Zadný fotoaparát 13 Mpx s citlivým snímačom s vysokou presnosťou a novou technológiou PDAF pre zaostrovanie v reálnom čase, dokonale zachytí dynamické momenty rýchlejšie a presnejšie. Nový model navyše zaručuje slušnú kvalitu fotografií aj pri nepriaznivých podmienkach vďaka vlastnému obrazovému procesoru Hisilicon s rozšíreným farebným podaním a redukciou šumu. Ruku k dielu pridáva aj päť skupín precízne spracovaných šošoviek, vďaka čomu budú snímky za zlých svetelných podmienok jasnejšie a čistejšie.

Predný 8 Mpx fotoaparát zas podporuje portrétny mód a na základe skúseností z predošlých produktov rozpozná ľudskú tvár a dokonca aj pohlavie. Spolu s automatickou optimalizáciou farieb, typickou pre Huawei, prispieva k dokonalej úprave pleti vo viacerých stupňoch intenzity.

Použíateľské pohodlie s EMUI 8.0. a Kirin 659

Používateľské rozhranie EMUI 8.0. v spojení s hardvérovým vybavením, ktoré dokáže spracovávať masívne objemy informácií, je doteraz najlepším operačným systémom na svete.
S podporou procesora Kirin 659, strojového učenia a inteligentného vnímania sa zariadenie naučí zvyky používateľa, je schopné predpokladať jeho správanie a vhodne vyladiť úlohy pre procesor. Napríklad tak, že zabezpečí predbežné spustenie konkrétnej aplikácie, aby s ňou mohol človek pracovať v predpokladanom čase a bez čakania.

Prostredie EMUI rieši aj častý problém postupného spomaľovania androidových mobilných zariadení. Najnovší systém spracovania požiadaviek nenápadne čistí a redukuje fragmentáciu disku na pozadí, aby mohol smartfón fungovať aj naďalej rýchlo. K rýchlosti prispieva tiež pomocný procesor i5 mini-core. Nepretržité dátové toky na pozadí, napríklad pri meraní krokov, vzdialenosti a polohy cez GPS, ovplyvnia spotrebu vďaka nemu len nepatrne a odozva zariadenia pri bežnom používaní sa nespomalí.

Zabezpečenie odtlačkom prsta so zvýšeným výkonom

Dnes už štandardný bezpečnostný komponent ponúka aj čínsky výrobca, avšak s lepším používateľským vyladením než nájdete u konkurencie. Technológia Fingerprint 4.0 rozpozná odtlačok do 0,3 sekundy a odmietnutie pravého odtlačku nastane len v menej než 2 % prípadov. Riziko vpustenia neautorizovanej osoby po priložení prstu na snímač je v prípade tejto technológie len 1:50 000. Okrem toho sa snímač odtlačkov prstov používa v ďalších aplikáciách, napríklad na listovanie v galérii, zastavenie budíka či nasnímanie fotografie.

Batéria so softvérovým pomocníkom

Vysokokapacitná batéria je, ako to už býva pri Huawei, súčasťou balíčka „užívateľskej pohody“ a rozhodujúcim konkurenčným prvkom.

Aby sa zachovala operačná výdrž počas aspoň jedného dňa, pripája sa k 3000 mAh akumulátoru softvérové riešenie. Inteligentný šetrič energie Power-saving 6.0. dohliada na aplikácie, ktoré spotrebovávajú batériu na pozadí, podporuje testy celkovej spotreby energie a jej optimalizáciu jedným ťuknutím.

Celkovo poskytuje Huawei P smart vďaka umelej inteligencii starostlivosť vnímavého správcu pre vaše zariadenie. Extra funkcie pre pohodlné používanie ako napríklad rozdelenie obrazovky, klonovanie dát a nastavení pomocou Phone Clone, Huawei share či podpora pripojenia dvoch Bluetooth zariadení naraz vás uchránia od zbytočných stresov.

Model Huawei P Smart je na Slovensku dostupný v uvádzacej cene 239 Eur od 1. februára v predajniach operátora Orange. Následne si ich môžete zakúpiť v O2 a v maloobchodných predajnach od polovice februára, alebo v Telekome od 1. marca 2018.

***

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestila na 3. mieste v dodávkach smartfónov. Šestnásť R&D (výskumných a vývojových) center bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://www.consumer.huawei.com
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Huawei a Leica v čele revolúcie v mobilnej fotografii

Pred niečo vyše 100 rokmi spoločnosť Leica navždy zmenila svet fotografie. Teraz...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *