Tento hyperloop vás prepraví z Paríža do Amsterdamu iba za 90 minút

Podľa nedávno dokončenej štúdie holandskej spoločnosti Hardt Hyperloop môže byť jej nová vlaková súprava schopná prepraviť pasažierov z Paríža do Amsterdamu za približne 90 minút.

Tip redakcie: Jednoduchý a rýchly spôsob nákupu Bitcoinu

Holandská spoločnosť v súčasnosti rokuje s kompetentnými orgánmi s cieľom identifikovať päť potenciálnych dopravných uzlov, ktoré by mohli byť v  budúcnosti napojené na novú high-tech sieť.

Hyperloop sa môže stať pre cestujúcich skutočnosťou už v roku 2028. To, čo ho robí jedinečným, je jeho vysoká kapacita, nízka spotreba energie a vysoké rýchlosti, ktoré výrazným spôsobom skracujú časy cestovania,“ uviedol zástupca spoločnosti Hardt Hyperloop pre Lonely Planet.

Čína uvedie na trh najrýchlejší autonómny vlak na svete

Cesta vlakom pri takto vysokých rýchlostiach by mohla mať ďalekosiahle dôsledky pre ľudí s prístupom k vysokorýchlostnej dopravnej sieti. Hyperloop by spojil mestá a regióny v rámci daného národa aj za jeho hranicami. To všetko pri nepredstaviteľnej rýchlosti a efektívnosti, ktorú ľudstvo nikdy predtým nepoznalo.

Pokiaľ ide o Holandsko, študovali sa spojenia z Amsterdamu do Groningenu a Amsterdamu do Haagu, zatiaľ čo analýza medzinárodných spojení sa zamerala na Düsseldorf, Frankfurt a Paríž.

Spojenie medzi Amsterdamom a Eindhovenom trvá len 15 minút, uviedol Stefan Marges, projektový manažér Hardt Hyperloop, v rozhovore pre Lonely Planet. Spojenie s mestom Düsseldorf by trvalo menej ako pol hodiny.

Obzvlášť vhodný na dochádzanie za prácou

Perspektíva dochádzania za prácou sa radikálne zmení. Hyperloop je obzvlášť vhodný pre medzinárodné spojenia. Stručne povedané, Hyperloop by mohol úplne nahradiť lety na krátke vzdialenosti v danej oblasti. Mohol by sa príp. využívať na každodenné dochádzanie za prácou medzi Parížom a Amsterdamom.

Autonómny Hyperloop, navrhnutý s priestranným interiérmi, by uháňal vo vnútri uzavretých trubíc, čo znamená, že by bol chránený pred vonkajším prostredím a nepriaznivým počasím. Samotnú vlakovú súpravu by poháňala energia z elektromotora, pričom by sa vznášala vo vnútri trubíc. Zložitý systém výkonných magnetov by vytvoril ekosystém prakticky bez trenia.

Tento koncept by bol preto nanajvýš ekologický, pretože jeho energetické požiadavky by boli výnimočne nízke. Oveľa nižšie ako v príp. najmodernejších vysoko rýchlostných vlakov využívajúcich guľôčkové ložiská. Predpokladá sa totiž, že hyperloop bude jazdiť rýchlosťou až 1 000 km/h.

Zdroj: hardt.global

Napíšte hľadané slovo / slová a stlačte ENTER