A password will be e-mailed to you.

Súčasné inovácie v leteckom priemysle dovoľujú súkromným leteckým spoločnostiam takmer nemožné. Po vytvorení novej kategórie ľahkých športových lietadiel v USA roku 2004 sa stalo lietanie oveľa dostupnejším. Teraz si môže dovoliť lietať väčšie množstvo ľudí, pričom hodenej rukavice sa chopia najmä vývojári, ktorí začínajú navrhovať a stavať ľahké a cenovo dostupné lietadlá.

Iba nedávno v Kalifornii založená spoločnosť Icon Aircraft začala ponúkať svoje prvé obojživelné lietadlo. Určené je pre dvoch pasažierov a dokáže vzlietnuť a pristáť na súši aj vo vode. Lietadlo, ktoré môže lietať v nižších nadmorských výškach a v menej preťaženom vzdušnom priestore, dokáže cestujúcim ponúknuť prekrásne panoramatické výhľady na krajinu. Kto by nechcel vlastniť súkromné lietadlo za pomerne nízku cenu?

Spoločnosť Icon Aircraft ponúka takúto formu slobody a dobrodružstva už za 180 000 EUR. Za túto cenu ide naozaj o veľmi dostupné súkromné lietadlo. V porovnaní s tým, koľko stoja súkromné stíhačky (niekoľko desiatok miliónov) ide naozaj o veľmi dobrú kúpu. Vzletová hmotnosť lietadla A5 je 686 kg vďaka čomu je ho možné ľahko prepravovať za pomoci výkonnejšieho automobilu. Pri preprave možno krídla lietadla jednoducho sklopiť.

Na to, aby lietadlo vzlietlo potrebuje iba 216 metrov na zemi alebo 280 metrov na vode. Vzhľadom k tomu, že je určené najmä pre začínajúcich pilotov, jednoducho sa ovláda. Ide o akési športové vozidlo s krídlami, pričom jeho majitelia budú na jeho pilotovanie potrebovať licenciu. Lietať s ním je možné iba v prípade dobrého počasia v priebehu dňa a voľného vzdušného priestoru. Nemalo by sa s ním lietať v noci ani v prípade nepriaznivého počasia.

Prvá A5-ka bola svojmu zákazníkovy odovzdaná v júli 2015, pričom ten bol s lietadlom maximálne spokojný. Medzi zákazníkov sa sa zaradili také osobnosti ako napr. predseda Google Eric Schmidt alebo pretekár NASCAR Carl Edwards. Spoločnosť v týchto dňom pokračuje vo výrobe a je schopná promptne reagovať na zvýšený dopyt zákazníkov.

Zdroj: www.iconaircraft.com

[Modula id=’11’]
Žiadny ďalší článok