Columbus Classic: 120 metrová gigajachta s kaskádovým vodopádom

Columbus Yachts sa so svojim konceptom zaradil medzi niekoľkých výrobcov, ktorý vyrábajú jachty nad 100 metrov. Gigajachta Classic mala svoj debut v meste Ancona, pričom išlo o návrh talianskych architektov zo štúdia Hydro Tec. Plavidlo je vybavené oknami od podlahy až po strop či bezrámovým zábradlím zo skla. Projekt bol navrhnutý tak, aby umožňoval ľahký prístup k vode, preto nechýba veľmi veľký zadný plážový klub s plávajúcimi plošinami po každej strane.

Filippetti Yachts: kompaktná super jachta s max. rýchlosťou až 50 uzlov!

K dispozícii je posilňovňa či kúpele, ale aj krytý bazén so skleneným dnom. Nachádza sa priamo pod hlavnou palubou a jeho súčasťou je aj kaskádový vodopád s vodou padajúcou z horného bazéna.

Súčasťou gigajachty sú aj dve menšie motorové plavidlá. Športové člny si našli svoje miesto v garáži pred plážovým klubom spolu s ďalšími hračkami na vodu. Tieto priestory sú určené aj na uskladnenie potápačského výstroja hostí a iného vybavenia. Nad plážovým klubom sa nachádzajú zadné priestory s barom a 11-metrovým hlavným bazénom a schodmi, ktoré vedú do plážového klubu. K dispozícii je jedna spoločenská miestnosť s jedálenským kútom.

Hlavná paluba zahŕňa 10 hosťovských izieb, rovnako aj niekoľko kajút pre posádku. Columbus Classic pojme 22 hostí celkovo v 10 kajutách. Hlavné apartmánové priestory zaberajú takmer 260 metrov štvorcových. Ich súčasťou je salón krásy, masážna miestnosť, šatňa a kúpeľňa, kancelária a priestor na spanie. Všetky tieto priestory ponúkajú úžasný výhľad.

Priestor pred apartmánom majiteľa bol vyhradený pre súkromnú vírivku a vonkajší salónik. Horná paluba ponúka možnosť stolovania pod holým nebom a jeden salónik.

Nad horným podlažím majiteľa/hornou palubou je mostná plošina s iným priestorom pre ležadlá a posilňovňou. Nachádza sa tu aj kormidlovňa, kapitánska kabína, kabína prvého dôstojníka, lodná kancelária a zasadacia miestnosť. K dispozícii je priestor na slnenie, plus skylounge a vírivka. Súčasťou tejto paluby je ešte jeden ďalší priestor vhodný na posedenie vonku pri ohnisku.

Celkovo 20 dvojposteľových kajút pre posádku je situovaných v prednej časti lode pred strojovňou. Ide o priestory pre posádku, ktorá udržiava túto obrovskú jachtu v chode a zároveň sa stará o bezpečnosť cestujúcich.

Pohon zabezpečuje až sedem generátorov – päť MTU 16V 4000 M33Fs a dva MTU 16V 2000 M41As s kombinovaným výkonom viac ako 13 000 konských síl. Táto enormná sila sa prenáša na dvojicu lodných skrutiek Rolls-Royce Azipull 120s so systémom Rolls-Royce Promas Lite pre účinný pohon s nižšími emisiami. Maximálna rýchlosť gigajachty s oceľovým trupom a hliníkovou nadstavbou môže byť až 20 uzlov. Plavidlo dokáže preplávať až 7 000 námorných míľ pri rýchlosti 16 uzlov.

Columbus Yachts je súčasťou skupiny Palumbo Superyachts do ktorej spadajú ISA jachty, Extra, Mondomarine a Palumbo SY Refit.

More from Marek Poleč

Huawei predstavil novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs

Spoločnosť Huawei predstavila Mate Xs, novú generáciu revolučného skladacieho smartfónu. Ide o...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *