Filippetti Yachts: kompaktná super jachta s max. rýchlosťou až 50 uzlov!

Zoznámte sa s najnovšou super jachtou 55S Sport od Filippetti Yachts. Svoju premiéru bude mať na Miami Yacht Show (14. – 18. februára 2019). Navrhla ju talianska spoločnosť Centrostiledesign a postavená bola v talianskych lodeniciach Filippetti Yachts.  Ide o veľkolepú raketu s tromi salónikmi, ktorá dosahuje max. rýchlosť 50 uzlov čo je takmer 100 km/h.

Kompletný sprievodca najväčšími svetovými výstavami jácht

Bezpečnostné pásy na sedadlách sa radia medzi voliteľnú výbavu. Hlavný dizajnér Davide Cipriani, ktorý stojí na čele Centrostiledesign hovorí o dokonalej rovnováhe medzi hmotnosťou a výkonom.

Super jachta dosahuje dĺžku takmer 17 metrov čo je na super jachtu pomerne málo. Športové plavislo S55 však ponúka niekoľko vlastných nadštandardných doplnkov. Hovoríme o plážovom klube, garáži, troch kabínach a o veľkom množstve priestoru na palube.

Súčasťou super jachty sú tri kajuty pre šesť hostí, ktoré sú vyhotovené spôsobom aby prepúštali čo najviac prirodzeného svetla. Hlavná kajuta a VIP salóniky ponúkajú hosťom príjemné dvojlôžko a v tretej kabíne sa nachádzajú dve oddelené postele.

Salónik s hlavným palubným priestorom zdieľa priestor s kapitánskym mostíkom s ktorým môže byť predelený sklenenými dverami. Podobne ako v prípade luxusných limuzín. Myslíme si však, že väčšina hostí sa bude radšej zdržiavať vonku pri kormidle. Kuchyňa ktorá je taktiež k dispozícii je zárukou toho, že ľudia neostanú hladní, alebo sa budú môcť prinajmenšom občerstviť.

Hostia ocenia oblasť kabíny v zadnej časti, ktorá poskytuje čiastočný tieň s plným prístupom do salónika. Posádka alebo prevádzkovatelia superjachty uvítajú garáž vrátane ľahko dostupnej strojovňe.

Záujemcovia si môžu vybrať z dvojice pohonov Volvo Penta IPS 1200 alebo MAN V-8 1200 Arneson. Ak vám ide o maximálnu rýchlosť 50 uzlov zvoľte MAN. Systém Volvo Penta dosahuje 34 uzlov čo nie je príliš veľa. Cestovná rýchlosť je 31 uzlov pre pohony Volvo Penta a 40 pre Arnesons.

Zdroj: filippettiyacht.com

 

More from Marek Poleč

General Motors predstavil svoj nový, čisto elektrický Hummer EV

Spoločnosť General Motors sa púšťa do boja s Teslou, po tom čo...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *