A password will be e-mailed to you.

Nie každý chce byť námorníkom. Niektorí ľudia sa nimi stávajú, pričom to robia to úmyselne – nie je na tom nič zlé, ale väčšina ľudí nepotrebuje papiere k tomu aby mohli prevádzkovať jachtu. Vlastniť jachtu často krát znamená túžbu získať skúsenosť na vode. Palm Beach GT50 pochádza z novej modelovej rady od amerického výrobcu. Úplne nová motorová jachta sľubuje, že jej kúpou získate veľmi elegantné, ľahko ovládateľné a rýchle plavidlo.

Superjachta Heesen Omaha v rukách nového šťastného majiteľa

“Tento typ jachty bol navrhnutý a postavený na kľúč,” hovorí Mark Richards, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Palm Beach Motor Yachts. “Chceme, aby ste vstúpili na palubu, zapli motory a vyšli z prístavu a užívali si vodu. Práve to je to, o čom je jachting.”

K dispozícii budú dve verzie (Express a Open) pričom oba modely dostanú modernú povrchovú úpravu a veľkorysý vonkajší priestor. Hlavná paluba s kormidlovňou ponúkne skupinke hostí dostatok priestoru na stolovanie alebo opaľovanie. V kokpite sa budú nachádzať pohovky v tvare L, k dipozícii bude vonkajšia platforma na opaľovanie a kúpanie. (Express dostane sťahovaciu strechu pre ešte lepší zážitok z otvoreného priestoru).

Pod palubou sa bude nachádzať jeden veľká kajuta s priestrannou kuchyňou. Obklady môžu byť z dreva Wenge, alebo jaseňového dreva.

Séria GT dostane unikátny dizajn trupu (vyrobený z 100% karbónového vlákna), ktorý jachte umožní vodu doslova “krájať” bez toho aby sa plytvalo energiou. Počiatočné námorné skúšky potvrdili dosiahnutie maximálnej rýchlosti 42 uzlov a cestovnej rýchlosti 35 uzlov. Pri 35 uzloch bola spotreba len 40 galónov za hodinu, spotreba paliva pri 25 uzloch bola 24 galónov za hodinu. To robí GT50 jednu z najefektívnejších jácht na súčasnom trhu.

Palm Beach GT50 Express bude možné prvý krát vidieť na medzinárodnej výstave lodí Fort Lauderdale, ktorá sa bude konať od októbra do 4. novembra. GT50 Open bude predstavený v Düsseldorfe v januári 2019.

Zdroj: palmbeachmotoryachts.com