A password will be e-mailed to you.

Pozrite s nami na to ako to vyzerá vo vnútri nového konceptu jachty poháňanej vodíkom. Práve tento inovatívny pohon by mohol spustiť revolúciu na vode.

Tento úžasný koncept pochádza z holandského dizajnérskeho štúdia Sinot. Charakterizuje ho množstvo inovácií a veľmi odvážny a nadčasový dizajn. Aqua však nemusí byť pre loď tým najlepším názvom. Koncept jachty budúcnosti bol vyvinutý za posledných päť mesiacov – a predstavený len niekoľko dní pred výstavou v Monaku.

Ide o obrovský 100 metrový prototyp. Aqua bude plne poháňaná kvapalným vodíkom. Množstvo ručnej práce a vodíkový pohon sľubuje tichú plavbu s nulovými emisiami – hlavný predajný argument pre ekologicky zmýšľajúcich.

koncept

Takže ako to vlastne funguje? Skvapalnený vodík – ktorý sa bude skladovať pri teplote -253 ° C v dvoch 28-tonových vákuovo izolovaných nádržiach – sa premení na elektrickú energiu pomocou palivových článkov, ktoré využívajú membránovej výmeny protónov (PEM) na zabezpečenie energie a pohon. Batérie ukladajú vyrobenú elektrinu do vyrovnávacej pamäte na zabezpečenie toho, aby bola vždy k dispozícii.

Výsledkom je udržateľné plavidlo takmer bez hluku, ktoré sa môže pochváliť najvyššou rýchlosťou 17 uzlov, cestovnou rýchlosťou 10 až 12 uzlov a doplavom až 3 750 námorných míľ.

“Našou výzvou bolo implementovať plne funkčné vodíkové a palivové články do skutočnej superjachty, ktorá by bola priekopnícka nielen v použitej technológii, ale aj v dizajne a estetike,” uviedol dizajnér Sander Sinot.

Superjachta Aqua je skutočne výnimočný dizajnovým počinom. K dispozícií je päť poschodí a exteriér s príjemnými líniami. Koncept jachty bola navrhnutá tak, aby dostal hostí čo najbližšie k vode: Zadné podlažie je vybavené schodiskom pokrytým vodou, ktoré kaskáduje smerom dolu k oceánu, zatiaľ čo veľkorysý bazén perfektne zapadá do konceptu.

Mimoriadne rozľahlý interiér s dostatkom priestoru pre 14 hostí a 31 miest pre posádku. Predná polovica hornej paluby je určená pre luxusný 50-stopové VIP apartmán. Medzi vynikajúce funkcie patrí jedinečné 360-stupňové observatórium, kde sa hostia môžu kochať pohľadom na prímorskú krajinu, ako aj vnútorné zdravotné a wellness centrum s hydromasážnou miestnosťou, priestorom na jogu a cvičenie.

Dizajnérske štúdium Sinot zatiaľ predstavilo model s dĺžkou 3 metre. Na jachtu v plnej veľkosti si budeme musieť počkať.