Lexus LY 650 – prvá jachta od luxusného výrobcu automobilov

Lexus LY 650 je je prvou jachtou od japonského výrobcu automobilov. Pri svojej dĺžke 20 metrov bude k dispozícii na predaj za 3,7 milióna dolárov. Tento produkt je výsledkom spolupráce s americkou spoločnosťou Marquis Yachts. Možno ste si mysleli, že najdrahší Lexus na svete je ultra luxusný automobil, ale nie je tomu tak. Namiesto toho je to výkonná jachta, ktorá príde do predaja už na budúci mesiac.

Filippetti Yachts: kompaktná super jachta s max. rýchlosťou až 50 uzlov!

Dva roky potom, čo sa spoločnosť Lexus začala zaoberať výrobou jácht, je spoločnosť konečne pripravená. Koncom októbra bude v USA uvedená na trh nová jachta Lexus. Pôjde o 20 metrov dlhú jachtu s modelovým označením LY 650 za cenu 3,7 milióna dolárov.

Spoločnosť Lexus si prvýkrát vyskúšala výrobu jácht v roku 2017. Predstavila vtedy 42-stopovým dlhý koncept športovej jachty, ktorý bol vyrobený v spolupráci so spoločnosťou Marquis Yachts. Obe spoločnosti sa opäť spojili a začali pracovať na modely LY 650, ktorý už bol oficiálne uvedený na trh v Boca Raton na Floride.

Čo teda možno očakávať od najdrahšieho Lexusu na svete? Je toho celkom veľa. Superjachta Lexus LY 650 dostala nádherne krivky exteriéru vyrobeného z uhlíkových vlákien. Inšpirácia sa hľadala v najštýlovejších automobiloch, ktorým je kupé LC a limuzína LS. Profil jachty pripomína kupé a je pokusom spoločnosti priniesť do vody svoj automobilový dizajnový jazyk „L-finesse“. K dispozícii je tiež salónik s tromi lôžkami pre cestujúcich.

Interiér jachty je taktiež veľmi štýlový. Benátska firma Nuvolari Lenard je zodpovedná za športový, no napriek tomu elegantný pocit. Je to vďaka zakriveným líniám pri kombinácii bielej s farbou dreva.

Lexus LY 650: pre osem až 15 pasažierov

K dispozícii sú tri spálne, z ktorých každá je vybavená vlastným sociálnym zariadením. Jachta je určená pre 15 pasažierov, pričom šesť z nich sa môže pohodlne vyspať. Salónik je vybavený dvoma pohodlnými kapitánskymi stoličkami a dvoma integrovanými pohovkami.

Pretože sa jedná o Lexus, pohonná jednotka je taktiež veľmi výkonná. LY 650 poháňajú dva motory Volvo Penta IPS, pričom každý z nich je schopný dosiahnuť výkon až 1 350 konských síl. Táto pôsobivá hnacia jednotka umožňuje lodi dosiahnuť rýchlosť až 31,4 uzlov. Nechýbajú najmodernejšou technológie, napr. „LY-Link“ s možnosťou regulácie úrovne napätia, paliva a vody v reálnom ase. Zisťuje tiež abnormality a zasiela výstrahy v príp. potrebnej údržby.

Lexus LY 650 je obrovským krokom vpred čo sa stratégie značky týka. Spoločnosť má totiž ambíciu pôsobiť aj v iným oblastiach ako iba na automobilovom trhu.

Zdroj: lexus.com

Tags from the story
, , ,
More from Marek Poleč

General Motors predstavil svoj nový, čisto elektrický Hummer EV

Spoločnosť General Motors sa púšťa do boja s Teslou, po tom čo...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *