Koncept kabíny Boeing 787 si zakladá na tradičnom čínskom umení

Boeing 787 Dreamliner je stredne veľkým dvojmotorovým lietadlom, ktoré pozostáva z gigantických priestorov. Zmestilo sa do nich kino, jedáleň a bývanie apartmánového typu. Lietadlo je schopné prepraviť 210 – 330 cestujúcich na vzdialenosť až 15 000 km.

Boeing spustil tento projekt s cieľom ponúknuť nové lietadlo s lepšími aerodynamickými vlastnosťami, nižšou hmotnosťou, čo má v kombinácií s novými motormi s vysokým obtokovým pomerom výrazný vplyv na ekonomicko-prevádzkové ukazovatele. Boeing 787 je až o 30% hospodárnejší ako porovnateľné súčasné lietadlá.

Boeing 787 sa stal najlepšie predávaným komerčným lietadlom pred oficiálnym roll-outom. Do marca 2007, len na základe dokumentácie a vypočítaných parametrov, pred vyrobením prototypu, si objednalo 42 spoločností 514 kusov strojov.

Najväčšia servisná spoločnosť v Číne Ameco Peking nedávno predstavila koncept kabíny pre Boeing 787. Jeho vyhotovenie a farebné stvárnenie odkazuje na tradičné čínske umenie. Počíta s priestormi pre posádku, salónikom pre hostí, kinom, jedálňou, barom s galériou, VIP salónikom, kanceláriou a apartmánom vybaveným spálňou, vlastnou kúpeľňou a šatňou.

Jedáleň charakterizuje motív draka s trojuholníkovými vzormi na strope a na koberci. Ide o akúsi abstrakciu dračích šupín. Jedálenský stôl je vyrobený z mramorovej bridlice a zvýraznený kovovými detailmi. Jeho kruhový tvar je podľa Ameco symbolom znovuzjednotenia.

Cestovatelia si môžu skrátiť čas v kinosále Ameco. Zaujímavým prvkom je vrstvená fasáda a strop s ladnými krivkami dračieho krku. LED svetlá v strope vytvárajú ilúziu hviezdnej oblohy. Kožená pohovka je vybavená sklopnou lakťovou opierkou s odkladacím priestorom na víno. O občerstvenie počas filmového predstavenia je tak postarané.

Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *