Moonen Yachts Navarino – najkrajší koncept expedičnej super jachty?

Tento koncept expedičnej jachty by mohol byt najkrajší svojho druhu. 47-metrov dlhú superjachtu bolo možné prvý krát vidieť na septembrovej výstave jácht v Monaku. Pýši sa neohrozeným skoseným profilom, vďaka ktorému vyzerá tak, ako keby bola navrhnutá pre polárne prieskumy.

Plavidlo bolo pomenované po ostrovnej bráne do Antarktídy. Navarino sa môže citit rovnako doma ako v Miami tak aj v Stredomorí. Napriek svojmu elegantnému profilu je vhodná na prieskumné plavky v tažkých podmienkach. Jej ocelový trup bol navrhnutý tak, aby umožnil uskladnenie velkého množstva potravín, paliva a sladkej vody.

Jedinečný dizajnový koncept super jachty od Claydon Reeves

Holandské lodenice Moonen majú vo svojom portfóliu zaujímavé dizajnové skvosty, ako napr. Sofie, Northlander a ďalšie. Emile Bilterijst, generálny riaditeľ lodeníc, a šéf dizajnér René Van Der Velden sa rozhodli, že s konceptom Navarino nanovo definujú expedičné jachty, ktorých dizajn je vo väčšine prípadov stereotypným. Bilterijst, námorný architekt vytvoril monokokovú štruktúru, na základe ktorej zdieľa trup a paluba jedinú konštrukciu. To prispieva k vyššiemu komfortu najmä pri dlhších cestách.

Okrem ciest do chladných a vzdialených destinácií, je Navarino určený aj do odlahlých tropických oblastí. Zaujímavo pôsobí zadná paluba, ktorá je určená najmä pre majitela a hostí. Nachádza sa tu dizajnová inovácia v podobe rozľahlého plážového klubu. Ide o platformu, vďaka ktorej je umožnený priamy kontakt s oceánom. Na prednej palube zas môžu byť uložené všetky technické hračky.

V interiéroch použili dizajnéri okná od podlahy až k stropu. Presvetlili tak hlavný salón a pridali aj sklenené schodisko spájajúce tri paluby. To je naozaj jedinečný prvok na super jachte tejto veľkosti. Suita majiteľa sa nachádza na hlavnej palube a k dispozícii sú aj štyri salóniky pre hostí na palube nižšie. Kapitánsky mostík bol umiestnený o kúsok ďalej ako je na jachtách tejto veľkosti obvyklé. Čiastočne z dôvodu uvoľnenia priestoru na prednej palube, ale aj preto, že je to pohodlnejšie v prípade plavieb na dlhé vzdialenosti.

Skladovacie možnosti sú asi najdôležitejšou vlastnosťou každej expedičnej jachty. V tomto prípade dizajnéri navrhli obrovské priestory, nachádzajúce sa vpredu pod obytnou časťou. Navarino môže prepravovať viac ako 13 000 galónov paliva a 3 000 galónov sladkej vody. Navarino je skutočne unikátnou expedičnou sup jachtou.

Zdroj: moonen.com

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

General Motors predstavil svoj nový, čisto elektrický Hummer EV

Spoločnosť General Motors sa púšťa do boja s Teslou, po tom čo...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *