A password will be e-mailed to you.

Spoločnosť NetJets oznámila kúpu lietadla Bombardier Global 7500s. Toto lietadlo bolo zakúpené v rámci najväčšej obchodnej transakcie v oblasti letectva. Kúpa bola zrealizovaná hneď po tom čo spoločnosť Bombardier získala od Kanadských úradov certifikáciu pre svoj Business Jet Global 7500.

Stalo sa tak tento rok na leteckej výstave v Orlande, ktorú organizuje NBAA.  National Business Association Aviation (NBAA) je obchodné združenie, ktorá lobuje za záujmy súkromných aj firemných vlastníkov prúdových lietadiel. Je to nezisková a nestranná korporácia a advokátska skupina so sídlom vo Washingtone, DC , Spojené štáty. Združenie zastupuje viac ako 11 000 spoločností. NBAA organizuje konferenciu a najväčšiu obchodnú výstavu civilného letectva na svete.

Gulfstream G500 a G600 dve najrýchlejšie súkromné lietadlá na svete

Letecká spoločnosť NetJets sa stala prvou leteckou spoločnosťou, ktorá toto lietadlo získa. Spoločnosť NetJets sa začala o kúpu modelu 7500s zaujímať ešte v roku 2011. Dnes sa stáva prvou leteckou spoločnosťou, ktorá ho kupuje. Pre spoločnosť začne lietať od roku 2021 pričom pôjde o najväčší Business Jet s ultra veľkým doletom.

Bombardier a NetJets začali úzko spolupracovať pri dohadovaní kontraktu v roku 2011. V nasledujúcom roku spoločnosť NetJets zadala druhú objednávku na celkovo 425 lietadiel v hodnote 9,6 miliardy dolárov. Ide o najväčší kontrakt v histórii obchodnej leteckej dopravy. Okrem lietadla 7500s si spoločnosť objednala aj modely Global 8000s, Challenger 350s a Challenger 650s. Spoločnosť NetJets už niektoré z týchto lietadiel vlastní, pričom prevádzkuje približne 700 lietadiel. Ide preto o najväčšieho súkromného poskytovateľom leteckej dobravy na svete.

Kúpou lietadla Global 7500s získa spoločnosť NetJets najväčšie lietadlo typu Business Jet s najdlhším doletom. Hovoríme o dolete viac ako 14 000 km v rámci jedného letu, pri rýchlosti 0,85 Mach (asi 900 km/h). Global 7500s okrem toho ponúka veľkú kabínu, ktorá je rozdelená do štyroch obytných priestorov. K dispozícii je klubové posedenie, konferenčné priestory, zábavný a súkromný apartmán, ktorý možno premeniť na spálňu. Toto prúdové lietadlo je taktiež prvým, ktoré bolo vybavené novými sedadlami Nuage s možnosťou otáčania a možnosťou nastavenia do ergonomickej polohy.

Zdroj: netjets.com