Philips má jednu z najvýkonnejších a najpraktickejších čističiek vzduchu na trhu

9 Čistiaci výkon

9 Vyhotovenie a dizajn

9 Účinnosť čistenia

9 Pomer výkon k cene

9

Nie všetky čističky vzduchu navrhnuté pre váš domov sú rovnaké. V priebehu rokov uviedla spoločnosť Philips niekoľko veľmi výkonných čističiek vzduchu. Svoje miesto si s obľubou nachádzajú najmä v obytných miestnostiach či spálňach. Dostupné sú v rôznych v cenových kategóriách a v rôznych veľkostiach. Tento rok je k dispozícii jedna veľmi zaujímavá čistička, ktorú sme sa rozhodli otestovať.

Väčšie rozmery čističky vzduchu znamenajú väčší čistiaci výkon. A je to tak dobre, lebo žijeme v časoch so znečisteným ovzduším.


Dizajn: Masívne rozmery sú zárukou vysokého čistiaceho výkonu

Séria Philips 3000 AC3256 je logickým nástupcom čističky AC4072. Má dosť veľké rozmery, napriek tomu sa dá ľaho prenášať jednou rukou. Je veľmi ľahká, váži a je o niečo väčšia ako jej predchodca. S touto čističkou automaticky dostávate jeden z najväčších ventilátorov dostupných na trhu. Dizajn zariadenia bol úplne prepracovaný. Modernejšie konštrukcné prvky nachádzame v rámci celej čističky. Predný panel je teraz zakrivený do strán, namiesto plochého dizajnu v minulosti. Po otvorení predného panela získate prístup k viacerým vrstvám filtrov. Chválime mechanizmus západky, ktorý drží všetky filtre pevne na svojom mieste. Vzduch je nasávaný otvorom situovaným pod rukovätou.

Na vrchnej časti samotnej čističky sa nachádza dotykový ovládací panel. K dispozícii sú ovládacie prvky pre napájanie, rýchlost ventilátora, časovac a dokonca funkciu uzamknutia, aby sa zabránilo zmene režimov v prípade náhodného dotyku. Nechýba indikátor tuhých častíc, ktorý vám v reálnom čase poskytuje prehľad o aktuálnej kvalite vzduchu v miestnosti. Kvalita ovzdušia je indikovaná farebnými krúžkami: červená signalizuje zlú kvalitu vzduchu v miestnosti (úroven PM v miestnosti nad 70), fialová znamená stredne dobrú kvalitu vzduchu (úroven PM okolo 60 ) a modrá znamená dokonale čistý vzduch (PM zvycajne pod 50).

Výkon: Rozdiel je vo filtroch vzduchu

Jedná sa o mimoriadne výkonnú čističku vzduchu, ktorá je určená do veľkých miestností a hál v rámci firmy alebo rodinného domu. V skutočnosti sa bude cítiť najlepšie vo vašej obývačke, nakoľko skutočne dobre vyzerá. S modelom Series 3000 AC3256 dosiahnete vynikajúcu rýchlosť čistenia vzduchu (CADR) 367 m3 / h, čo je pomerne vysoká hodnota. Účinnosti čistenia dopomáha aj skutočnosť, že spoločnosť Philips používa silný filter nazývaný NanoProtect HEPA so samostatným režimom odstraňovania alergénov. Tento filter vám pomôže zbaviť vás všetkých bežných alergénov, baktérií a dokonca vírusov, ako je H1N1.

Technológia, ktorá monitoruje kvalitu vzduchu v miestnosti v reálnom čase, sa nazýva AeraSense a umožňuje automatické prepínanie v závislosti od detegovanej kvality vzduchu. Veľa čističiek sa spolieha na pripojenie k domácej sieti Wi-Fi a aplikáciám pre smartfóny. Táto funkcia spoločnosť Philips úplne odstránila, nakoľko samotná čistička je radosť ovládať priamo, s využitím dotykového panela. K dispozícii je 5 rýchlostí čistenia vzduchu.

Všetky úrovne sú relatívne tiché, iba v príp. piatej úrovne musíte rátať s relatívne vyššou hlučnosťou. Ide o režim, vďaka ktorému bleskurýchle prečistíte vzduch vo vašej miestnosti. Sami sme si to vyskúšali a s výsledkom sme boli nadmieru spokojný. Vzduch v miestnosti bol razom zbavený akéhokoľvek zápachu, pričom jeho kvalita sa približovala kvalite na ktorú sme zvyknutí vo vysokohorskom prostredí.

Jedná sa o jednu z mála čističiek so samostatným pred filtrom. Je to niečo podobné, ak máte doma na oknách inštalované sieťky na oknách. Ide o efektívny spôsob zachytávania väčších častíc, ako je prach, chumáče vlasov atď. ešte predtým ako by sa dostali do ostatných filtrov. Niektoré čističe integrujú pred filter do samotného hlavného filtra, čo nie je podľa nášho názoru ideálne.

Celkové hodnotenie: Bezkonkurenčne najlepšia čistička vzduchu


Vďaka väčším rozmerom poskytuje táto čistička vzduchu bezkonkurenčný čistiaci výkon. Ideálne sa hodí do domácnosti, nakoľko je nadmieru výkonná a obsahuje vynikajúce funkcie čistenia vzduchu. Ak hľadáte nekomplikovaný systém filtrácie vzduchu pre veľkú miestnosť v dome alebo byte, mali by ste kúpu tohto zariadenia zvážiť.

Čistička vzduchu je nutnosťou, v prípade že žijete v oblastiach so silným znečistením vzduchu, v prípade, že máte doma maznáčikov v podobe psov a mačiek, alebo v prípade, že niektorý člen vašej domácnosti je tuhým fajčiarom. Investícia v celkovej výške cca. 500 EUR sa rozhodne oplatí a vy sa budete cítiť oveľa zdravšie ako predtým. Tento model čističky vzduchu je lepší ako čokoľvek iné v súčasnosti dostupné na trhu. Samozrejme vo svojej cenovej kategórii.

Cena: 500 EUR

Zapožičal: Philips Česká republika

Tags from the story
Written By
More from redakcia

ASUS získal 17 ocenení na veľtrhu Computex 2018

Spoločnosť ASUS oznámila, že jeho produkty získali šesť ocenení Best Choice a jedenásť...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *