Zoznámte sa s novou rodinou TUF Gaming notebookov od spoločnosti Asus

Spoločnosť ASUS uvádza do predaja na Slovensku herné notebooky TUF Gaming FX505 a FX705. Tie majú zvýšenú odolnosť, 15,6-palcový a 17,3-palcový displej a boli starostlivo navrhnuté, aby priniesli potrebný základ pre vysokokvalitné hranie za dostupné ceny. FX505 a FX705 sú vybavené procesormi až do Intel Core i7-8750H a majú grafickú kartu až do NVIDIA GeForce GTX 1060. Takisto ponúkajú 144 Hz NanoEdge displeje, gigabitové ethernetové a Wi-Fi pripojenie a priestorový DTS zvuk.

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

FX505 a FX705 sú navrhnuté, aby vydržali dlhodobo fungovať, majú nezávislé pasívne chladiče a ventilátory, ktoré samostatne chladia procesor a grafickú kartu. Vo výbave je aj klávesnica so spínačmi s dlhou životnosťou a inteligentné patentované prachové tunely, ktoré zabezpečujú dlhodobé chladenie a vysoký výkon.

Zamerané na výkon

FX505 a FX705 sú poháňané procesormi až do 8. generácie Intel Core i7-8750H, ktorý má šesť jadier a 12 vlákien pre najlepšie herné zážitky a tiež rýchlejšie viacvláknové operácie. Oba modely majú vo výbave grafickú kartu až do NVIDIA GeForce GTX 1060. Tá umožňuje hranie vo FHD rozlíšení pri vysokom počte snímok za sekundu. Notebooky obsahujú až 32 GB DDR4 2 666 MHz RAM, 512 GB PCIe SSD úložisko a 1 TB FireCuda hybridný SSHD disk pre rýchlu prevádzku pri práci aj pri hraní.

So základnou hernou výbavou

FX505 a FX705 využívajú FHD NanoEdge displej na úrovni IPS s obnovovacou frekvenciou až do 144 Hz, takže prinášajú ultraplynulé a čisté herné vizuály. Matný displej pokrýva celý farebný priestor sRGB a zobrazuje jasné a živé farby aj pod širokými pozorovacími uhlami. NanoEdge displej tiež prináša výrazne tenšie rámiky okolo displeja v porovnaní s bežnými notebookmi.

Klávesnica má 1,8 mm vzdialené klávesy a exkluzívnu technológiu ASUS Overstroke pre lepšiu schopnosť reagovať pri hraní a pohodlnejšie písanie. Takisto je inšpirovaná klasickými stolnými klávesnicami, takže najdôležitejšie klávesy majú klenutý tvar, smerové klávesy sú izolované a funkčné klávesy jednoduchšie nahmatáte. Nechýba ani podsvietenie v prispôsobiteľnej RGB farbe alebo v červenej farbe, ktorá ladí so šasi.

Dôležitú úlohu pri hraní zohráva aj audio zložka, a preto sú notebooky vybavené technológiou DTS Headphone:X, ktorá ponúka vopred pripravené profily pre hry, filmy, hudbu a športy a umožňuje prispôsobiť zvuk podľa potreby. Gigabitové ethernetové porty zabezpečujú stabilné pripojenie do internetu bez kompromisov, ako aj 802.11ac Wave 2 Wi-Fi pripojenie. Oba notebooky majú HDMI porty pre pripojenie externých displejov a dva USB 3.1 Gen 1 porty a jeden USB 2.0 port pre príslušenstvo.

TUF a navrhnutý, aby vydržal

Tak ako všetky TUF Gaming produkty aj FX505 a FX705 sú navrhnuté pre náročné každodenné zaobchádzanie. Kvalitu a odolnosť notebookov overujú testy, ktoré prekonávajú bežné štandardy a spĺňajú vojenské štandardy MIL-STD-810G pre náhodné otrasy. HyperStrike klávesnice využívajú spínače, ktoré majú životnosť na úrovni 20 miliónov stlačení klávesu. Zosilnené šasi a štrukturálna tuhosť tiež zlepšujú ich odolnosť.

Špičkové a dlhodobé chladenie

Kvalitné chladenie je kritické, pokiaľ chcete využiť herný notebook na maximum. Preto majú FX505 a FX705 chladiaci systém HyperCool s nezávislými ventilátormi a pasívnymi chladičmi pre samostatné chladenie procesora a grafickej karty. Ventilátory sú umiestnené aj priamo pod klávesnicou, takže tá je chladná a pohodlná na používanie počas dlhého hrania. Patentované veko s lichobežníkovým výrezom umožňuje lepšie vyfukovanie vzduchu zo zadnej časti notebooku, čím zlepšuje chladenie až o 25 %. A hoci sa môže účinnosť chladenia postupom času znižovať, špeciálne patentované prachové tunely umožňujú udržiavať chladiče čistejšie pre dlhodobú účinnosť chladenia.

CENA A DOSTUPNOSŤ

ASUS TUF Gaming FX505 bude na Slovensku dostupný začiatkom decembra za cenu od 1 499 eur. ASUS TUF Gaming FX705 je už k dispozícii za cenu od 1 449 eur.

O spoločnosti ASUS

ASUS je oddaný tvorbe produktov pre dnešný a zajtrajší inteligentný život a je jednou z najviac obdivovaných spoločností podľa magazínu Fortune. Rozsiahle portfólio spoločnosti obsahuje produktové rady Zenbo, ZenFone, ZenBook a širokú paletu IT zariadení a komponentov rôznych odvetví vrátane AR, VR a IoT. ASUS zamestnáva viac ako 16 000 ľudí na svete a viac ako 5 000 špičkových talentov v R&D. Spoločnosť poháňa túžba inovovať a záväzok kvality. V roku 2017 získala 4 511 ocenení a jej príjmy boli na úrovni 13 miliárd amerických dolárov.

More from Marek Poleč

Huawei predstavil novú generáciu skladacieho smartfónu Mate Xs

Spoločnosť Huawei predstavila Mate Xs, novú generáciu revolučného skladacieho smartfónu. Ide o...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *