Pripravme sa na úplne nový zážitok z VR

Spoločnosť HP Inc. predstavila svoju najnovšiu náhlavnú súpravu pre virtuálnu realitu (VR) HP Reverb G2, vyvinutú v spolupráci so špičkami v odvetví, firmami Valve a Microsoft. HP Reverb G2 je náhlavná súprava pre virtuálnu realitu s najväčším rozlíšením medzi hlavnými svetovými dodávateľmi, ktorá ponúka špičkovú optiku, inside-out tracking, priestorové 3D audio, prirodzené pohyby, komfort pri dlhom nosení a plug-and-play podporu pre Windows Mixed Reality a SteamVR.

HP predstavilo najdostupnejší desktop s profesionálnymi certifikáciami

„V HP Reverb G2 sa plne odráža sila spolupráce. Spoločne s firmami Valve a Microsoft sme vyvinuli náhlavnú sadu pre virtuálnu realitu bez kompromisov, ktorá je imerzívna, komfortná a kompatibilná s Windows Mixed Reality a SteamVR,” hovorí Spike Huang, viceprezident a globálny riaditeľ VR v spoločnosti HP Inc. “Je čas na virtuálnu realitu – a HP Reverb G2 prináša vysoko kvalitné riešenie s lepším vnorením pre hráčov, s interaktívnymi zážitkami pre tvorcov, zvýšenou angažovanosťou pre spoluprácu a s vyššími mierami retencie pre vzdelávanie a školenie.“

Vývoj novej, lepšej skúsenosti s virtuálnou realitou

Prostredie virtuálnej reality sa mení a spolu s tým sa vyvíjajú aj spôsoby, akými ľudia spolupracujú s technológiou i medzi sebou navzájom. V apríli bolo v SteamVR za mesiac zaznamenaných o takmer milión prihlásených náhlavných sád viac, čím sa strojnásobil predchádzajúci najväčší mesačný prírastok. Očakáva sa, že do roku 2021 bude 25-30 % zamestnancov pracovať niekoľko dní v týždni[1] z domu a hľadať nové spôsoby spolupráce. Preto sa musia vyvíjať aj technológie, aby napĺňali meniace sa potreby zákazníkov s flexibilitou v mnohých rôznych odvetviach a platformách.

Spoločnosť HP na základe úzkej spolupráce s firmami Valve a Microsoft prináša zákazníkom špičkovú zobrazovaciu, audio a pohybovú technológiu spolu s hladkou integráciou platforiem Windows Mixed Reality a SteamVR. Pri zachovaní všetkých osvedčených prvkov z HP Reverb G1, vrátane LCD displejov v ľahkom prevedení s najväčším rozlíšením v odvetví a pri zahrnutí nových aspektov – zorného poľa 114 stupňov pre lepšie vnorenie, vylepšeného audia s novými reproduktormi poskytujúcimi priestorový zvuk, sledovanie pomocou štyroch kamier pre 1,4 krát lepšie zachytenie pohybu a zvýšeného komfortu pre dlhšie relácie virtuálnej reality – je táto náhlavná sada pre virtuálnu realitu bez kompromisov určená pre hranie, tvorbu, spoluprácu a učenie.


HP Reverb G2 je úžasné zariadenie, ktoré využíva výhody technológie inside-out tracking vo Windows Mixed Reality pre plný pohyb so šiestimi stupňami voľnosti a priestorový zvuk,” hovorí Mark Bolas, riaditeľ vývoja vo firme Microsoft. “Vďaka štyrom kamerám pôsobí sledovanie ovládača ešte viac ako predĺženie rúk a vyvoláva oveľa silnejší pocit vnorenia sa do virtuálnej reality.

Imerzívne zobrazovanie

Nové objektívy navrhnuté firmou Valve zaručujú so svojou optikou fantastické zosilnenie vizuálneho zážitku a obmedzujú plný nástenný RGB prúžok, pričom poskytujú 2K rozlíšenie pre každé oko. Používateľ môže zreteľnejšie vidieť text a štruktúry, čo mu prináša lepší zážitok a umožňuje dokonalejšiu retenciu. Zorné pole 114 stupňov naviac podporuje lepšie vnorenie sa do VR.

Zvuk v 3D s priestorovým audiosystémom

Nové reproduktory sú umiestnené 10 mm od uší a ponúkajú vyšší komfort počas nasadzovania a skladania z hlavy. Nové riešenie audiosystému je navyše pripravené na priestorové audio, čo umožňuje používateľovi zažívať pri vnorení do svetov virtuálnej reality naozajstný pocit 3D priestoru – s podporou pre priestorové audio Microsoft a nový formát priestorového zvuku HP Labs, ktorý je súčasťou umelej inteligencie, nového spracovania signálov a psychoakustiky.

Prirodzené pohyby

Ovládače sú vybavené novými intuitívnymi ovládacími funkciami, vrátane optimalizovaného usporiadania tlačidiel, vynikajúceho používania a hernej kompatibility, ale aj možnosti predbežného spárovania s Bluetooth® pre jednoduché nastavenie okamžite po vybalení. Modul Windows Mixed Reality so štyrmi kamerami ďalej ponúka 1,4 krát lepšie zachytenie pohybu, zachovanie šiestich stupňov voľnosti a elimináciu potreby vonkajších senzorov alebo svetelných tyčí.

Komfort pri dlhom nosení

Náhlavná sada pre virtuálnu realitu HP Reverb G2 je komfortnejšia než predchádzajúca generácia vďaka zvýšenému vankúšu tvárovej masky   pre lepšie rozloženie váhy pri dlhších reláciách virtuálnej reality a tiež vďaka voliteľnému vymeniteľnému tvárovému tesneniu pre jednoduché čistenie medzi reláciami. Používateľ môže pri pohybe tam a späť z virtuálneho do reálneho sveta ľahko obrátiť tvárovú masku o 90 stupňov.

Všetko je plynulé

HP Reverb G2 zahŕňa podporu Windows Mixed Reality pre plug-and-play s najnovšími verziami Windows, čo umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie a kompatibilitu SteamVR pri prístupe k obľúbeným hrám a aplikáciám komunity.

Dostupnosť:

HP Reverb VR G2 bude na Slovensku v predaji od septembra za ceny od 599 eur bez DPH.

 

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc (NYSE: HPQ) vytvára technológie, ktoré uľahčujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc nájdete na http://www.hp.com.

About Author /

Keď som v roku 2017 zakladal 21stcentury.sk, mal som na mysli jedno. Aby to bolo veľkolepé a aby to vydržalo až do konca roka 2100. V roku 2021 sme zmenili meno. Teraz sme nezávislý a ambiciózny časopis, ktorý môžete vytvárať spolu s nami. Podporíte nás kúpou produktov z nášho e-shopu.

Start typing and press Enter to search