A password will be e-mailed to you.

Priznajme si to, iba málokto z nás počúva hudbu, zaujímajúc ideálne miesto pred reproduktormi. Chodíme okolo, pripravujeme pokrmy, ležíme v posteli, obliekame sa. Toto všetko sú činnosti, ktoré nás odrádzajú od toho, aby sme sa posadili pred reproduktory. Výsledkom toho je rastúci počet reproduktorových systémov, ktorým je jedno kam ich umiestnite. Samsung WAM7500, alebo jednoducho R7, je jedným z nich.

Zariadenie bolo vyvinuté v novom zvukovom laboratóriu Samsung v Los Angeles. Tento multiroom a Bluetooth reproduktor si kladie za cieľ poskytnúť všesmerový zvuk pri zachovaní kvality bez ohľadu na to, kde sa v miestnosti nachádzate. Technológia Ring Radiator rozptyľuje zvuk 360° od zariadenia. Okrem toho je k dispozícii prepracovaná aplikácia pre smartfóny s funkčným a intuitívnejším rozložením.

Samsung R7 – Dizajn a konektivita

Predchodcovia v podobe reproduktorov M3, M5 a M7 sú minulosťou. Samsung R7 je úplne o niečom inom. Prevyšuje ich nielen lepším zvukom ale aj jedinečnou estetikou. Spoločnosť Samsung dokázala vyrobiť niečo, čo nielen funguje ako reproduktor, ale aj ako špičkový ornament pre vašu obývaciu izbu. Samsung R7 bude pravdepodobne prvá vec, ktorú si niekto všimne, keď vstúpi do miestnosti.

Dizajn reproduktora je neobvyklý a pozoruhodný. Je tvarovaný ako veľké vajce zaodeté do mäkkého povlaku zo živice. Spočíva na šikovnej kruhovitej chrómovej základni (ktorá je skutočným magnetom odtlačkov prstov). Neexistujú žiadne vystupujúce ovládacie prvky, nakoľko všetky sú dotykové. Všetko, čo je možné vidieť je vystupujúca “akustická kupola” nad 25 mm výškovým reproduktorom ​​a tenká medzera v spodnej časti vajíčka. Táto medzera je kľúčom výkonu R7. Je súčasťou patentovanej technológie prstencového radiátora spoločnosti Samsung, vďaka ktorému sa zvuk z dolného 5 palcového basového reproduktora rovnomerne rozptyľuje do okolia.

Toto riešenie zohľadňujúce rovnaké akustické princípy ako v príp. najnovších plochých televízorov Samsung – bolo navrhnuté tak, aby prinieslo rovnakú kvalitu zvuku bez ohľadu na to, kde sa v miestnosti nachádzate. Teoreticky to tiež znamená, že reproduktor môžete umiestniť kdekoľvek, bez obáv o degradáciau zvuku.

Samotná ozvučnica je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a je dostatočne robustná. K dispozícii je niekoľko praktických detailov ako napr. diskrétne dotykové prvky (vrátane hlasitosti, prehrávania / pauzy, vstupu, pohotovostného režimu), jemný indikátor stavu a chrómované prvky v otvore ozvučnice. Reproduktor je dostupný v čiernom a bielom vyhotovení a možno ho zavesiť na strop (za pomoci voliteľného držiaka) alebo umiestniť na stojan v podobe trojnožky ako zo sci-fi filmu o mimozemšťanoch War of the Worlds od Spielberga. Po odstránení základne možno získať prístup k sieťovému vstupu a mini USB portu pre servisné účely. Keďže ide o bezdrôtový reproduktor, neprítomnosť akýchkoľvek vstupov nepovažujeme za negatívum.

Samsung R7 – Funkcie

Ako by sa dalo očakávať od vlajkovej reprosústavy Samsung, model R7 je plný funkcií. Samozrejme, hlavnou atrakciou ostáva technológia “Ambient Audio”, ale ďalšou veľkou funkciou je Multiroom App 2.0. Ide o prepracované rozhranie a niekoľkými novými funkciami. Multimediálna funkcia R7 vám umožní posielať hudbu aj do iných reproduktorov Samsung v dome (vrátane najnovších televízorov, zvukových panelov a systémov domáceho kina) alebo spárovať viacero R7 v stereo alebo dokonca päťkanálovej konfigurácii. Dvojica R7-čiek môže byť dokonca použitá ako zadné reproduktory na dosiahnutie skutočného 5.1 zvukového efektu. Hudba môže pochádzať z rôznych zdrojov, ako napr. zo smartfónu, zariadení v domácej sieti alebo rôznych streamovacích služieb vrátane Spotify, Deezer, JUKE, Murfie, Napster a iných. Samsung R7 ponúka podporu Bluetooth 4.0 a TV SoundConnect. Dokáže prehrávať zvukové súbory vo vysokom rozlíšení až do 192kHz / 24-bit a dual-band Wi-Fi (2,4 / 5GHz).

Samsung R7 – Ovládanie

Nastavenie a používanie R7 je zábavné a intuitívne. R7 je možné pripojiť priamo do vašej Wi-Fi siete, pričom proces inštalácie je teraz ešte rýchlejší. Stačí zapnúť reproduktor (y), spustiť multiroom aplikáciu na iOS alebo Android zariadení a zadať svoje Wi-Fi heslo. Po pripojení aplikácia nájde akékoľvek dostupné reproduktory a ženský hlas potvrdí spárovanie. Pomocou Wheel Dial možno preskakovať skladby alebo zoznamy skladieb, pri zmene farby obrazovky tak, aby zodpovedala albumu. Medzi ďalšie užitočné nové funkcie patrí vyhľadávač, ktorý vyhľadáva skladby podľa kľúčového slova na všetkých pripojených zdrojoch hudby. Rozvrhnutie reproduktorov je pekne znázornené. Každý reproduktor dostal vlastné ovládanie hlasitosti a dve ďaľšie možnosťami – Group a Surround. Po navolení Group môžete prehrávať rovnakú hudbu prostredníctvom všetkých reproduktorov, zatiaľ čo Surround umožňuje usporiadať reproduktory v režime stereo alebo viackanálovom systéme. Streamovanie hudby funguje bez akýchkoľvek oneskorení alebo výpadkov. Aplikácia je v porovnaní s predchádzajúcou verziou prehľadnejšia a intuitívnejšia.

Samsung R7 – Kvalita zvuku

Po vypočutí širokej škály hudobných žánrov, máme pre vás dobrú správu. Samsung R7 je dobrým reproduktorom, minimálne v porovnaní s jeho predchodcami zo série M. Kvalita 360 stupňového zvuku je pôsobivá a dostatočne transparentná. Žiadna konkrétna frekvencia tu nedominuje ani nevyčnieva. 5-palcový woofer je dostatočne mohutný na to aby boli basy potešením. Na druhom konci spektra sú vysoké frekvencie, ktoré poskytujú otvorený zvuk.

Všemohúci všesmerový zvuk nie je prázdnym sľubom. Po umiestnení modelu R7 na stôl ostáva kvalita zvuku nezmenená. Výšky ostávajú zachované, nepostrehli sme ani významný pokles stredných frekvencií alebo dynamiky. Basová zložka sa začne meniť k horšiemu iba vtedy, ak reproduktor umiestnite pod úroveň uší. Model R7 nie je smerovým reproduktorom, preto od neho neočakávajte presvedčivý stereo zvuk. Ak to myslíte so stereom vážne, poobzerajte sa radšej po tradičnom systéme reproduktorov. Samsung R7 je relatívne drahým reproduktorom, ale ak s ním strávite nejaký ten čas zistíte, že stojí naozaj za to.

Zdroj: samsung.com/sk

Žiadny ďalší článok