Samsung a UCSF predstavili aplikáciu na meranie krvného tlaku a stresu

GalaxyS9

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. a University of California, San Francisco (UCSF) oznámili, že na trh uvádzajú spoločne vyvinutú aplikáciu pre smartfóny My BP Lab, ktorá má ich užívateľom pomôcť sledovať hodnoty krvného tlaku a stresu, a získať tak adresné informácie o tom, ako zlepšiť svoj zdravotný stav.

Aplikácia My BP Lab, ktorá bola predstavená verejnosti, maximálne využíva inovatívny optický snímač dostupný v prístrojoch Samsung Galaxy S9 a S9+ a užívateľom poskytuje viac presnejších informácií o ich zdravotnom stave. Optický snímač je do prístroja integrovaný a umožňuje smartfónu merať krvný tlak priamo bez ďalších externých zariadení.

Užívatelia, ktorí sa zapoja do programu vedeného výskumnými pracovníkmi UCSF, budú v priebehu dňa na vyžiadanie získavať informácie o krvnom tlaku a strese. Jedným z cieľov štúdie je optimalizovať aplikáciu My BP Lab, aby poskytovala kontextovo zasadenú a vedecky podloženú spätnú väzbu a aby si užívatelia boli lepšie vedomí hodnôt krvného tlaku a stresu, a mohli tak lepšie zvládať svoj zdravotný stav. Štúdia na základe zberu údajov od tisícov užívateľov v reálnych podmienkach ďalej spresňuje odpočty hodnôt krvného tlaku.

„V spoločnosti Samsung kladieme veľký dôraz na zdravie, telesnú a duševnú pohodu užívateľov našich výrobkov,“ uviedol Peter Koo, senior viceprezident a vedúci tímu Health Service spoločnosti Samsung Electronics. „Práve preto sme vyvinuli revolučný optický snímač pre Galaxy S9 a S9+. Sme radi, že tento snímač môžeme v rámci partnerstva s UCSF využiť, a prispieť tak k výskumu, ktorý našim zákazníkom prinesie užitočnú spätnú väzbu o ich zdravotnom stave.“

Užívatelia, ktorí aplikáciu My BP Lab spustia, budú prizvaní k účasti v trojtýždňovej výskumnej štúdii UCSF, ktorej cieľom je sledovať stres a spôsob, akým emócie prežívané v priebehu dňa ovplyvňujú telesnú a duševnú pohodu. Účastníci budú podávať správy o svojom chovaní, vrátane spánku, cvičenia a stravy, a snímač smartfónu budú v priebehu dňa využívať na meranie krvného tlaku. Dozvedia sa napríklad, ktorý deň v týždni prežívali najväčší stres alebo aký vplyv mala kvalita spánku v noci na ich krvný tlak ráno.

„Táto štúdia by mohla poskytnúť doposiaľ najväčší súbor dát o strese, krvnom tlaku a emočných prežívaniach v priebehu dňa,“ uviedla profesorka psychiatrie na UCSF a riaditeľka Laboratória pre štúdium emócií, zdravia a psychofyziológie Wendy Berry Mendes, PhD. „Naše partnerstvo so spoločnosťou Samsung by mohlo prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu mnohých ľudí po celom svete tým, že im pomôžeme zvládať stres.“

O University of California v San Franciscu

UC San Francisco (UCSF) je prestížna univerzita, ktorá sa venuje podpore zdravia po celom svete prostredníctvom vyspelého biomedicínskeho výskumu, magisterského vzdelávania v oblasti vied o živej prírode a zdravotníckych profesií a excelencie v starostlivosti o pacienta. Zahŕňa špičkové fakulty so študijnými programami v odboroch zubného lekárstva, medicíny, ošetrovateľstva a farmácie, magisterskú divíziu s celoštátne uznávanými študijnými programami v odboroch základného výskumu, biomedicínskych, translačných a populačných vied a taktiež vynikajúci ústav biomedicínskeho výskumu. Zahŕňa taktiež divíziu UCSF Health, ktorú tvoria špičkové nemocnice, UCSF Medical Center a detské nemocnice UCSF Benioff v San Francisku a Oaklande – a ďalšie partnerské a pridružené nemocnice a zdravotnícke zariadenia v oblasti Sanfranciského zálivu. Pre viac informácií navštívte internetové stránky www.ucsf.edu/news.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

Tags from the story
Written By
More from redakcia

Herný notebook ASUS TUF Gaming FX504 je na Slovensku

Spoločnosť ASUS začala na Slovensku predávať výkonný herný notebook TUF Gaming FX504, ktorý...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *