Asus ZenFone 3 Max: elegantný základ s veľmi slušnou batériou

9 Výborná výdrž na batériu
6 Dobrý fotoaparát
8 Prémiové vyhotovenie a dizajn
5 Extrémne pomalý procesor
6 Priemerný displej
5 Ťažkopádne užívateľské rozhranie
6.5

Asus predstavil ZenFone Max v januári tohto roku s cieľom riešiť problémy s batériami, ktorým čelí väčšina smartfónov. Charakteristickou črtou ZenFone Max bola jeho 5 000 mAh batéria, ktorá podľa tvrdenia spoločnosti poskytuje až 914 hodín pohotovostného režimu a 38 hodín hovorov. Nedávno však predstavila spoločnosť Asus úplne novú verziu ZenFone Max.

ZenFone 3 Max dostal dobrý fotoaparát, výbornú výdrž na batériu a prvotriedny dizajn. Sklamal nás slabší procesor a ťažkopádne užívateľské rozhranie.

Produktová línia ZenFone 3 pozostáva zo štyroch zariadení, ZenFone 3 Max, ZenFone 3, ZenFone 3 Ultra a ZenFone 3 Deluxe, z ktorých ZenFone 3 Max je najlacnejší. Ponúka sa v dvoch verziách. S 5,2-palcovým displejom, 13MP zadnou kamerou, 5MP prednou kamerou, procesorom Mediatek MT6737M a grafickým procesorom Mali T270MP2 a s 5,5-palcovým displejom, 16MP zadným fotoaparátom, 8MP prednou kamerou, procesorom Snapdragon 430 a grafikou Adreno 505. Oba smartfóny dostali 3 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte ako aj výborné batérie s kapacitou 4 100 mAh.

5,5-palcovému ZenFone 3 Max konkuruje v tomto segmente napr. Lenovo Z2 Plus, LeEco LeMax 2, Moto G4 Plus a Xiaomi Mi5.

Asus ZenFone 3 Max – Displej

ZenFone 3 Max je vybavený 5,5-palcovým Full HD IPS displejom, ktorý poskytuje pútavé farby a dobré pozorovacími uhly. Čitateľnosť počas slnečného dňa s maximálnou úrovňou jasu 450 nitov je celkom slušná. Displej je po kvalitatívnej stránke úplne v poriadku, v žiadnom prípade však nijako nevyčnieva. Čierna farba nie je tak hlboká a spozorovali sme, že na obrazovke sa nachádza minimálny čierny okraj okolo displeja.


Asus ZenFone 3 Max
– Design

Okrem silnej batérie je dizajn zariadenia ZenFone Max 3 jedným z jeho najdôležitejších prvkov. Celoplošné sklo a kov na zadnej a bočnej strane prepožičiava smartfónu prvotriedny eleganciu. Zadná strana z matného kovu je úplne v poriadku. Vôbec nepriťahuje odtlačky prstov a vyzerá veľmi dobre. Tlačidlo napájania a hlasitosti majú príjemný zdvih a sú veľmi dobre ergonomicky umiestnené Na pravej strane. Zadná strana obsahuje na svoje hornej a spodnej časti chrómové pásiky podobne ako v prípade antény na iPhone 7 a 7 Plus. Dokonca aj snímač odtlačkov prstov je pochrómovaný. Zakrivené 2.5D sklo na prednej časti smartfónu perfektne lícuje do strán. Pod displejom sú k dispozícii tri kapacitné ovládacie prvky, bohužiaľ bez podsvietenia.


Asus ZenFone 3 Max
Hardvér a softvér

ZenFone 3 Max sa dodáva s 64-bitovým osemjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 430 a grafickou kartou Adreno 505. Obsahuje 3 GB pamäte RAM a 32 GB internej pamäte, ktorú možno rozšíriť pomocou micro SD karty 128 GB). Toto je oblasť, kde ZenFone 3 Max naozaj zaostáva. Procesor Qualcomm Snapdragon 430 nemá v smartfóne za 200 EUR čo robiť. Lenovo Z2 Plus, ktoré sa dodáva s vlajkovým procesorom Qualcomm Snapdragon 820, stojí približne rovnako ako ZenFone 3 Max.

Pýtame sa, načo potom 3 GB RAM a grafika Adreno 505, keď je toto všetko spárované s pomalým procesorom? Problém môže nastať pri prehliadaní zložitých webových stránok. K svižnosti nepomáha ani ťažké Zen UI, ktoré je preplnená duplicitnými aplikáciami, bloatware a vlastnými službami spoločnosti Asus. Oblasťou kde zariadenie funguje dobre, sú hry, nakoľko GPU Adreno 505 poskytuje solídny výkon. Multi-tasking je v poriadku, pokiaľ robíte menej náročné úlohy. Ako náhle začnete používať telefón intenzívnejšie, nedostatok výkonu CPU naozaj pocítite. Našťastie možno ZenFone 3 Max rozšíriť o ďalší úložný priestor.


Asus ZenFone 3 Max
– Kamera

Zadná kamera s počom megapixlov 16 je vybavená laserovým zaostrovaním, systémom detekcie kontrastu a fázovou detekciou. Asus taktiež pridal trojosovú elektronickú stabilizáciu obrazu, aby bolo videá čo najstabilnejšie. Fotoaparát podáva dobrý výkon v exteriéroch, pričom vytvára detailné a vyvážené fotky. Aj v prípade situácií s nízkym osvetlením sú zábery čisté a ostré, hoci aj s malou stratou detailov a určitým šumom. 8MP predná kamera je taktiež v poriadku. K dispozícii je množstvo režimov ako napr. Beautification, Auto, Noc, HDR Pro, slabé svetlo a časové oneskorenie. Videá majú rozporuplnú kvalitu. Zatiaľ čo poskytujú pútavé farby, dobrý dynamický rozsah a slušný zvuk, absencia optickej stabilizácie obrazu všetko zhoršuje.


Asus ZenFone 3 Max
  – Výdrž na batériu

Výdrž na batériu je oblasťou, kde má ZenFone 3 Max navrch. Hoci aj batéria dostala oproti predchádzajúcemu modelu nižšiu kapacitu (4100 mAh v porovnaní s 5000 mAh), spoľahnúť sa možno na dva dni mierneho až intenzívneho používania. ZenFone Max má pohotovostný čas až 38 dní a môže byť použitý ako powerbanka. Áno, to je pravda, ZenFone 3 Max skutočne možno použiť na nabíjanie iných smartfónov. Životnosť batérie je preto najlepším benefitom ktorý ZenFone Max poskytuje. Smartfón nižšej strednej triedy má niekoľko pozitív. Dostal slušnú výdrž na batériu, slušnú kameru a skvelý dizajn. Napriek tomu všetko degraduje procesor Snapdragon 430 s extrémne nízkym výkonom. Rovnako nás nepotešil nadmerne preplnený a neoptimalizovaný Zen UI. Max. Asus ZenFone 3 Max bude dobrou kúpou pre tých, ktorí chcú smartfón na základné veci a multimédiá. K intenzívnemu alebo dokonca produktívnemu použitiu nie je  ZenFone 3 Max určený. Za rovnakú cenu je k dispozícii Lenovo Z2 Plus alebo LeEco LeMax 2, ktorý obsahuje výborný procesor Qualcomm Snapdragon 820, viac pamäte RAM a lepší displej.

Cena: € 220,-

Zapožičal: Asus Slovensko

Written By
More from redakcia

Porsche Taycan: Prvý elektromobil od Porsche už čoskoro!

Najnovší model od Porsche pre rok 2020, plne elektrický Taycan sedan príde...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *