Kráľ je mŕtvy! Nech žije kráľ! Samsung Galaxy Note8

9 Výkon
9 Displej
9 Audio
8 Výdrž na batériu
9 Fotoaparát
9 Vyhotovenie a dizajn
8.8

Niektorí si mysleli, že sa Galaxy Note 8 na trhu už nikdy neobjaví. Po úspešnom predstavení Galaxy Note 7 a jeho následnom stiahnutí z predaja sme na tento kontroverzný phablet zabudlo. Na trh však prichádza Galaxy Note 8, ktorý je veľkým konkurentom pre iPhone 8 a iPhone 8 Plus a v mnohých ohľadoch je výborným zariadením. S nádherným dizajnom, neuveriteľnou 6,3 palcovou obrazovkou, skvelým softvérom a vynikajúcim stylusom. V skutočnosti jedinou nevýhodou je kapacita batérie, ktorá je poddimenzovaná.

Prečo písať rukou? Dôvodov je hneď niekoľko

Páčila sa nám možnosť nastavenia dvojitej kamery na zadnej strane. Ide o prvý telefón Samsung s dvojitou šošovkou, ktorá dokáže vytvárať portréty s veľkým hĺbkovým efektom. Momentálne ide o najhorúcejší trend v telefónoch. Úžasne pôsobí 6,3-palcová OLED obrazovka a štíhly dizajn telefónu. Životnosť batérie je diskutabilná, výkonný procesor je fajn, odolnosť proti vode vítaná, ako aj rozšíriteľnosť kapacity a bezdrôtové nabíjanie. K dispozícii je možnosť tvorby zábavných GIF obrázkov. Stylus S Pen je skutočne produktívnym doplnkom, ktorý nenájdete v žiadnom inom telefóne.

Musíme však poukázať aj na niektoré nedokonalosti. Umiestenie čítačky odtlačkov prstov na zadnej strane je nevyhovujúce. Ak si plánujete kúpiť Note8 iba kvôli zdvojenému fotoaparátu, počkajte si. Na trh má prísť nový model LG V30 a iPhone X so zdvojenými fotoaparátmi. Takýto fotoaparát má aj iPhone 8 Plus, pričom jeho kvalita je porovnateľná s Galaxy Note8. Samsung Galaxy Note8 tu je pre ľudí, ktorí túžia po vlajkovej lodi s Androidom. Google Pixel 2 je k dispozícii na pred objednávku ako aj iPhone X. IPhone 7 a 8 Plus sú k dispozícii už teraz.

Je batéria v Galaxy Note8 bezpečná?

Spoločnosť Samsung si viac nemôže dovoliť vybuchujúce batérie. Počas niekoľkotýždňového testovania sa Galaxy Note 7 správal nanajvýš bezpečne.

Samsung zaviedol niekoľko bezpečnostných opatrení:

 • Bola zavedená osembodovú kontrola bezpečnosti batérie
 • Znížila sa veľkosť kapacity batérie z 3,500 mAh na 3,300 mAh, aby vznikol väčší priestor v dutine telefónu
 • Začala spolupráca s nezávislou certifikačnou organizáciou UL
 • Prečítajte si viac o úsilí spoločnosti Samsung

Počas nášho testovania sa batéria príliš nezahrievala, o nič viac ako v prípade iných telefónov. Napriek tomu, že má menšiu kapacitu ako Note 7, jej životnosť bola dobrá. Note8 trvalo o málo viac ako 17 hodín v našich testoch na odèerpanie videa. To je dobrý výsledok v porovnaní so 16 hodinami v prípade modelov S8 a 18-timi hodinami v prípade S8 Plus. Tiež si dokázal udrža dostatok energie aj ku koncu dòa. POèas rušného dòa preto môžete bez obáv používa navigáciu a fotografa. Niektoré èinnosti a nastavenia však odèerpávajú batériu rýchlejšie. Napríklad prehrávanie hudby, navigácia v službe Mapy Google alebo nastavenie skenera oènej dúhovky.

Zdvojený fotoaparát pre úchvatné portréty

Pomocou dvoch zadných fotoaparátov sa dajú vytvárať krásne, nezabudnute¾né portréty a prírodné scenérie. Živé zaostrenie, ktoré spoloènosť Samsung nazýva režimom na výšku, so sebou prináša nieko¾ko pravidiel. Musíte byť aspoň 1,2 metra od objektu a osvetlenie musí byť správne. Ak tomu tak nie je, telefón vám to oznámi a nebude fotografova. Intenzitu rozmazania môžete upraviť pred fotografovaním a dokonca aj v režime úprav, èo je skvelá funkcia. Navyše, Note8 automaticky ukladá širokouhlú verziu obrazu, ako aj umelecký portrét, takže si môžete medzi týmito dvoma vyberať.

Kapitola sama o sebe: Dotykové pero S Pen

Existujú ľudia, ktorý radi píšu perom. Týmto bude dodávané pero S Pen maximálne vyhovovať. Je ním veľmi zábavné písať a kresliť a budete s ním nachádzať stále nové skryté triky. Druhej skupine ľudí bude považovať tento doplnok za zbytočný. Ak si budete potrebovať rýchlo niečo poznačiť, spravíte to aj bez neho. Predstavte si že je mrznúca zima a máte hrubé rukavice. Načo vyťahovať nejaké pero, keď si môžete poznámku vytvoriť aj iným spôsobom.

Ešte jedno slovo k aplikácii Poznámky. Ide o všestrannú aplikáciu, ktorej by však prospel update. Pridávanie textu, rukopisu, kresieb, obrázkov alebo hlasových poznámok sa nedeje tak intuitívne ako by sme očakávali. Aplikácia nie je dotiahnutá do konca. Nie je vždy jednoduché zistiť, ako urobiť presne to, čo chcete, vrátane toho, ako sa dostať dovnútra a von z rôznych nástrojov. Treba si uvedomiť, že už ide o ôsmy telefón modelovej rady (Note 1, 2, 3, 4, Edge, 5, 7, 8).

13 vecí o ktorých by ste mali vedieť

 • Dizajn: Viac hranatejší ako v príp. telefónu Galaxy S8
 • 8-megapixelová predná kamera
 • S-pen je tiež odolný proti vode (skúšali sme IP68 ponorením do vody)
 • Tlačidlo Bixby Voice vyvolá digitálneho asistenta spoločnosti Samsung; nemožno ho preprogramovať
 • Možnosť spustenia dvoch aplikácií naraz v režime rozdelenej obrazovky (tzv. App Pair)
 • Obrazovka Edge pre rýchlu voľba vašich obľúbených aplikácií a kontaktov
 • Prekladajte kompletné vety (nie len jedno slovo naraz)
 • Možnosť platieb Samsung Pay funguje s NFC a akoukoľvek kreditnou kartou
 • Asistent Google
 • Možnosť vytvárať animované GIF obrázky z videa
 • Spúšťajte fotoaparát dvojitým stlačením tlačidla napájania
 • Funkcia OIS na oboch zadných šošovkách pre kvalitnejšie videá zhotovené pri chôdzi, joggingu alebo riadení auta
 • VR kompatibilný po doplnení súpravy Samsung Gear VR

Galaxy Note8 versus …

Galaxy Note 5: Ak vlastníte starší model Note 5, je najvyšší čas na inováciu. Vsadíte na istotu. Budete milovať jeho zvýšenú rýchlosť, elegantný tvar, zdvojnásobenú citlivosť pera a zábavné triky.

Galaxy S8 a S8 Plus: Note8 je vlastne Galaxy S8 s perom S Penom a druhou kamerou. Naozaj, je to tak. Displej Note8 je len o desatinu palca väčší ako v prípade verzie Plus (6,3 palca oproti 6,2) a základný hardvér je úplne rovnaký. Ak chcete ušetriť nejaké peniaze, nepotrebujete S Pen a dokážete žiť s jedným fotoaparátom, S8 Plus môže byť lepšou voľbou. Ešte viac ušetrite v prípade, ak si zakúpite mierne menší model S8 (5,8-palcový displej).

iPhone X: Apple bol predstavený pri 10. výročí telefónov iPhone. Ide o veľmi drahý iPhone. Tak drahý, že Note8 vyzerá v porovnaní s ním ako výhodná kúpa. Vyznačuje sa množstvom dizajnových prvkov známych skôr z Android telefónov. Dostal väčší OLED displej a tenké rámiky. Je tu kontroverzná funkcia odomykania prostredníctvom tváre. Táto funkcia odomyká telefón na základe skenu vašej tváre. Note8 ponúka väčší počet možností, má však nešťastne umiestnený skener otlačkov prstov na zadnej strane. Fanúšikovia Apple by mali tiež zohľadniť iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Google Pixel 2 a Pixel 2 XL: Nové modely sú skoro identické okrem veľkosti, batérie a ceny. Pokiaľ ide o cenu, tak Pixel 2 je oveľa lacnejší ako Note8. 64GB Pixel 2 XL stojí 849 dolárov – o 100 dolárov menej ako Note8 – a 128 GB verzia je k dispozícii za rovnakú cenu. Nové smartfóny od Google obsahujú zaujímavé nové funkcie, vrátane možnosti stláčania hrán telefónu a novej technológie Lens AR od spoločnosti Google, ktorá nahrádza aplikáciu Bixby Vision. Chýbajú však duálne kamery a 3,5 mm konektory pre slúchadlá.

OnePlus 5: Vemi dobrý a výkonný smartfón. Prináša veľa muzika za relatívne dobrú cenu. Tá sa pohybuje výrazne nižšie ako v prípade prémiových telefónov akým je napr. Galaxy S8. Obsahuje rovnako výkonný procesor ako Galaxy S8, chýba mu však bezdrôtové nabíjanie, odolnosť voči vode a samozrejme S Pen. Ak vám na týchto veciach nezáleží, zvážte kúpu tohto 5,5-palcového telefónu.

LG V30: Najnovší prírastok od LG síce ešte nie je dostupný, my už však poznáme jeho špecifikácie. Smartfón obsahuje duálny fotoaparát a pokročilé audio a video funkcie. Neobsahuje pero S Pen ani bezdrôtové nabíjanie. Je však vybavený zvýšenou odolnosťou voči vode a konektorom pre slúchadlá. Oficiálna cena zatiaľ nepoznáme, no telefóny LG zvyknú byť lacnejšie ako zariadenia Samsung.

Cena: € 990,-

Zapožičal: Samsung Slovensko

Written By
More from redakcia

Porsche Taycan: Prvý elektromobil od Porsche už čoskoro!

Najnovší model od Porsche pre rok 2020, plne elektrický Taycan sedan príde...
Čítať ďalej

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *