A password will be e-mailed to you.

Nový model Xperia 1 II, ktorý si teraz môžete predobjednať, bol navrhnutý s ultrarýchlym pripojením 5G, stvoreným pre rýchlosť. Je vybavený trojitým fotoaparátom a radom špičkových technológií prevzatých z profesionálnych digitálnych zobrazovacích modelov Sony Alpha.

Xperia 1 II ponúka dokonalý fotoaparát pre fotografických nadšencov, s ktorým môžete fotiť ako profesionáli vďaka technológii AF vyvinutej pre fotoaparáty Alpha s výmennými objektívmi. Fotoaparát s trojitým objektívom ponúka nepretržité automatické zaostrovanie, ktoré uskutočňuje výpočty AF / AE 60krát za sekundu.

Sony Xperia 5 – výkonný a štýlový smartfón (nielen pre ženy)

To znamená, že Xperia 1 II je prvý chytrý telefón na svete, ktorý ponúka stále sledovanie AF / AE pre vysoko rýchlostné snímanie rýchlosťou až 20 sn. / s. Je ideálny na zachytenie športových aktivít, fotografovanie divokej prírody alebo dokonca neposedných detí, pretože môže zaostriť na objekt a sledovať ho bez ohľadu na to, ako sa po zábere pohybuje.


Táto technológia vám v kombinácii s vynikajúcou optikou ZEISS, ktorá bola kalibrovaná špeciálne pre Xperia 1 II, umožní zachytiť každý okamih s nádhernými detailmi bez ohľadu na to, ako rýchlo sa život okolo vás pohybuje.

Fotoaparát naviac disponuje oceňovanou technológiou Eye AF od Sony, ktorá umožňuje zaostrovať na oči ľudí i zvierat, takže vášmu objektívu neuniknú ani vaši maznáčikovia. Objektív ponúka tri ohniskové vzdialenosti – 16 mm, 24 mm a 70 mm, takže ich môžete zachytiť v celej kráse z akéhokoľvek uhla.

Photography Pro pre pokročilejších fotografov

Pre pokročilejších fotografov má nová technológia Photography Pro, ktorá má svoj pôvod pri fotoaparátoch Alpha, užívateľské rozhranie umožňujúce ručné nastavenie ISO, rýchlosť uzávierky a ďalšie. Naviac s duálnym fotodiódovým  senzorom, systémom automatického ostrenia, ktorý pokrýva približne 70 percent senzoru, 3D iToF senzorom a novým 1/1.7” veľkým senzorom Exmor RS pre mobilné zariadenia, je Xperia 1 II 1.5x citlivejšia ako predchádzajúci model. Jeho rýchly AF systém funguje i za zhoršených svetelných podmienok pre vysoko kvalitné snímky bez ohľadu na nastavenie.

Cinematography Pro a formát 4K HDR

Xperia 1 II podporuje prostredníctvom aplikácie Cinematography Pro “powered by CineAlta” tiež 2K 120 sn. / s 10bitové HDR filmové snímanie s vysokou snímkovou frekvenciou, a nahrávanie vo formáte 4K HDR s pomerom strán 21:9 rýchlosťou 24/25/30/60sn./s pre lepšie zážitky z nakrúcania. Môžete tiež využiť dotykový AF a ručne ovládať nastavenia, ako je expozícia, meranie expozície a vyváženie bielej, vďaka ktorým dosiahnete profesionálnejší dojem. Jedinečná technológia inteligentného hluku vetra od spoločnosti Sony zase redukuje šum i rušenie vetrom a zabezpečuje čistý zvukový záznam.

Pre jednoduché zdieľanie funkcia Imaging Edge pre mobilné zariadenia uľahčuje zdieľanie a umožňuje pripojiť Xperia 1 II k fotoaparátom Alpha od Sony. Vďaka tomu môžete prenášať fotografie a prezerať farby a ich odtiene s profesionálnou presnosťou. Xperiu 1 II je tiež možné prostredníctvom Imaging Edge použiť ako sekundárne menu pre fotoaparát Alpha, takže môžete na diaľku meniť kompozíciu, ostriaci režim, citlivosť ISO a nastavovať tiež ďalšie funkcie.

Nech už ste začiatočník hľadajúci si nové hobby alebo skúsený profesionál hľadajúci chytrý telefón, ktorý by spolupracoval s vašim fotoaparátom Alpha, Xperia 1 II je dokonalý spoločník pre nakrúcanie a zdokonaľovanie vašich zručností.

Prvý smartfón s technológiu 360 Reality Audio

Xperia 1 II vám tiež ponúka možnosť relaxácie s dokonalým zážitkom zo zábavy. Model Xperia 1 II, ktorý vychádza z odborných znalostí spoločnosti Sony v oblasti hardwaru a hudby, bol navrhnutý tak, aby poskytoval skutočne autentický zážitok z počúvania. Zvuk bol vyladený v spolupráci so spoločnosťou Sony Music Entertainment. Túto výnimočnú kvalitu zvuku si môžete vychutnať z predných reproduktorov, alebo si môžete pripojiť bezdrôtové či káblové slúchadlá s 3,5 mm konektorom. Xperia 1 II je vôbec prvý smartfón na svete, ktorý využíva technológiu 360 Reality Audio.

Jej úlohou je optimalizovať kvalitu zvuku pri počúvaní hudby na globálnej hudobnej a zábavnej platforme TIDAL. Naviac môžete s novou technológiou Xperia 1 II DSEE Ultimate počúvať zvuk v maximálnom možnom rozlíšení a vďaka AI si môžete vychutnať zážitok presne tak, ako ho tvorca zmýšľal a ktorý automaticky zvyšuje frekvenciu zvuku a dátový tok v reálnom čase.

Môžete sa ešte viac nechať vtiahnuť do sledovania vďaka 4K HDR OLED displeju 21:9 CinemaWide, s rozsahom farieb BT2020 s veľkosťou 6,5” a jemnosťou 643 PPI, ktorý ponúka výnimočný zážitok pri sledovaní filmov, ale tiež omnoho väčší displej pri hraní hier. Pozdvihnite hranie hier na novú úroveň spojením vašej Xperia 1 II s ovládačom PlayStation 4s DUALSHOCK 4 Wireless Controller, s ktorým môžete jednoducho hrať kedykoľvek a kdekoľvek. Najnovšie ponúka táto kombinácia so zlepšeným časom odozvy na displeji a aktualizovanou verziou Xperia’s Game Enhancer, ktorá vám okrem výraznej podpory výkonu pri hraní umožňuje pripnúť hernú aplikáciu na obrazovku. Xperia 1 II tak možno ľahko premeniť na zariadenie pre tých naj zanietenejších hráčov.

 

Bezdrôtové nabíjanie, 5G siete a vyšší výkon

To všetko je možné vďaka mobilnej platforme Qualcomm Snapdragon 865 5G a systému Snapdragon X55 5G Modem-RF, ktorý vám umožňuje hrať, zaznamenávať, streamovať a pripájať sa ohromujúcou multi-gigabitovou rýchlosťou 5G. Stojí tiež za vylepšeným výkonom s procesorom a GPU rýchlejším o 25 % v porovnaní s predchádzajúcim modelom. Naviac spĺňa normu odolnosti proti vode IP65 / 68, je chránený sklom Corning Gorilla Glass 6 a takisto je vybavený batériou s veľkou výdržou a s kapacitou 4000 mAh.

Samozrejmosťou je rýchle a tiež bezdrôtové nabíjanie, takže si svoj telefón môžete užívať celý deň bez ohľadu na to, kde sa zrovna nachádzate alebo aký náročný deň máte.

Model Xperia 1 II bude v ponuke v čiernom alebo fialovom variante a od 25. mája si ho môžete predobjednať. V predaji bude od 15.6.2020 a jeho cena je stanovená na 1.199 Eur. Predobjednajte si novú Xperiu 1 II a získajte exkluzívne skvelé bezdrôtové slúchadlá s potlačením okolitého hluku WH-1000XM3. Akcia platí pri vybraných partneroch (NAY, mp3.sk, Datacomp, MobilOnline, Andreashop) od 25. 5. do 14.6.2020, alebo do vypredania zásob.

O spoločnosti Sony

Spoločnosť Sony je zábavná spoločnosť, ktorá stavia na precíznosti a jedinečnosti svojich technológií. Cieľom spoločnosti je prostredníctvom svojich produktov a kreativity prebudiť emócie u samotných spotrebiteľov i firiem a zároveň im dať pocit, že sa produkty stali ich neodmysliteľnou súčasťou a môžu si tak kúsok unikátnosti vychutnať každý deň – od hier a sieťových služieb po hudbu, fotografie, spotrebnú elektroniku a finančné služby. Ďalšie informácie sú k dispozícii na: http://www.sony.net/