Philips Lighting znižuje svoju uhlíkovú stopu o dvadsať percent

LED bulb

Spoločnosť Philips Lighting, celosvetový líder v osvetlení, znížila v roku 2017 množstvo emisií uhlíka o 20 % na 325 kiloton CO2 a zvýšila využívanie energie z obnoviteľných zdrojov zo 67 % na 80 %. Tieto výsledky sú dôkazom zlepšenia, ktoré dosiahla spoločnosť svojím projektom udržateľnosti Brighter Lives, Better World od roku 2016.

Philips a Razer spájajú sily: pohlcujúce herné zážitky pre hráčov!

„Udržateľnosť je základom biznisu spoločnosti Philips Lighting, a preto som veľmi hrdá, že vyšším využívaním obnoviteľnej energie a nižšími emisiami sme znížili našu uhlíkovú stopu o 20 %,“ povedala Nicola Kimm, Head of Sustainability v spoločnosti Philips Lighting. „Je to ďalší veľký krok k naplneniu našich ambicióznych cieľov na rok 2020, ktoré sme si stanovili projektom Brighter Lives, Better World.“

Pomocou projektu udržateľnosti chce Philips Lighting dosiahnuť do roku 2020 nezávislosť od uhlíka, využívať 100 % energie z obnoviteľných zdrojov a generovať 80 % príjmov z obnoviteľných produktov, systémov a služieb. V roku 2017 predstavovalo tržby z týchto zdrojov 77 % objemu.

Philips Lighting znížil aj množstvo odpadu, ktorý sa dováža na skládky, a to o 26 % v porovnaní s rokom 2016. Spoločnosť pokračuje v snahe o udržateľnosť v celom portfóliu – 83 % nákladov predstavujú investície do výskumu a vývoj inovácií zameraných na udržateľnosť. Jedným z výsledkov sú LED svietidlá TrueForce, ktoré umožňujú prechod z High Intensity Discharge (HID) lámp na LED technológiu. Výmenou HID lámp za LED svietidlá TrueForce je možné znížiť spotrebu energie na osvetlenie až o 75 %.

Do konca roka 2017 Philips Lighting dodal celkovo 1,2 miliardy LED lámp a svietidiel a znížil tak únik emisií do atmosféry o 30 000 kiloton CO2. Spoločnosť je súčasťou projektu Global Lighting Challenge od začiatku roka 2015, kde sa zaviazala do roku 2020 dodať až 2 miliardy LED lámp a svietidiel a výrazne podporuje vlastný projekt udržateľnosti.

Za svoju snahu získal Philips Lighting ocenenie a v  správe Dow Jones Sustainability Index bol menovaný ako Industry Leader v kategórii Electrical Components and Equipment. Spoločnosť bola súčasťou zoznamu CDP 2017 Climate A list za zníženie vlastného dosahu na životné prostredie a bola uvedená aj v zozname Supply Chain A list.

Aktualizácie týkajúce sa udržateľnosti na rok 2017 sú dôležitou súčasťou výročnej správy Philips Lighting 2017 Annual Report, ktorá je dostupná na oficiálnej webovej stránke.

O spoločnosti Philips Lighting

Philips Lighting je svetový líder v osvetlení. Poskytuje produkty, systémy a služby profesionálom aj spotrebiteľom a prináša inovácie s bohatými používateľskými zážitkami, ktoré zlepšujú životy. Philips Lighting je lídrom priemyslu v čase, keď Internet vecí transformuje domácnosti, budovy a mestské priestory. Zamestnáva približne 32 000 zamestnancov vo viac ako 70 krajinách a v roku 2017 dosiahol predaje na úrovni 7 miliárd eur. Novinky spoločnosti Philips Lighting sú dostupné z rôznych zdrojov Newsroom, Twitter a LinkedIn. Informácie pre investorov sú dostupné na stránke Investor Relations.

Tags from the story
Written By
More from redakcia

HyperX Cloud Alpha: najlepší analógový headset do 100 EUR

HyperX Cloud Alpha je jednoznačne najlepším analógovým headsetom v cenovej kategórii do 100...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *