Samsung už stihol predať niekoľko miliónov modelov Galaxy 5G

ZenBook Pro Duo

Spoločnosť Samsung Electronics dodala v roku 2019 zákazníkom po celom svete vyše 6,7 miliónov smartfónov Galaxy 5G, takže si užívatelia mohli vychutnať rýchlosť a výkon prístrojov budúcej generácie v praxi. V septembri 2019 sa Samsung podieľal na celosvetovom trhu s 5G smartfónmi hodnotou 53,9 % a zákazníkom ponúkal päť modelov Galaxy 5G – Galaxy S10 5G, Note10 5G, Note10+ 5G a nedávno predstavené typy Galaxy A90 5G a Galaxy Fold 5G.

„Pre Samsung bude rok 2020 rokom Galaxy 5G. Robí nám radosť, že môžeme ponúknuť technológiu 5G v prístrojoch rôznych kategórií a poskytnúť tak zákazníkom skutočne netušené mobilné zážitky.“

V prvom štvrťroku 2020 sa v Kórei začne predávať model Galaxy Tab S6 5G, prvý tablet s 5G na svete, a ponúkne nové vysokorýchlostné pripojenie v kombinácii s výkonom a osvedčenými parametrami radu Galaxy Tab. Galaxy Tab S6 5G so špičkovým displejom, multimediálnymi schopnosťami a najnovšie aj 5G umožní kvalitné videokonferencie, streaming filmov a živý prenos obrazu, prípadne online hranie s priateľmi bez akéhokoľvek obmedzenia.

„Smartfóny s 5G sa v roku 2019 podieľali na globálnom predaji len 1 percentom. Avšak rok 2020 pre ne bude prelomový – predaj 5G smartfónov by mal rásť o 1687 % na 18 % celkového predaja,“ tvrdí Neil Shah, viceprezident pre výskum v spoločnosti Counterpoint Research.


Takmer celú uplynulú dekádu Samsung vynášal 5G z laboratórií do skutočného sveta, na vývoji novej technológie úzko spolupracoval s operátormi, regulačnými inštitúciami a vládnymi úradmi. Ako jeden z hlavných aktérov odborových združení 3GPP či O-RAN Alliance je Samsung známy otvoreným, kooperatívnym prístupom k budovaniu sietí, čo zrýchľuje cestu 5G technológie k zákazníkom a firmám.

Rozsiahle 5G portfólio a niekoľko míľnikov

V priebehu uplynulého roka spoločnosť predstavila rozsiahle 5G portfólio a dosiahla niekoľko míľnikov – okrem iného poskytla sieťové vybavenie pre prvú komerčnú 5G službu na svete v Kórei a v spolupráci s globálnymi operátormi sa podieľala na rozširovaní 5G sietí a konkrétnych riešení.

V nasledujúcom roku bude Samsung naďalej na čele vývoja 5G inovácií a predstaví rad noviniek, ktoré ešte vylepšia rýchlosť, výkon a bezpečnosť prístrojov triedy Galaxy 5G. Vďaka týmto vylepšeniam sa v roku 2020 dostane ešte väčšie množstvo užívateľov k novým mobilným zážitkom – užijú si napríklad nové spôsoby sledovania filmov, televíznych programov a športových prenosov, naplno si vychutnajú online hry a komunikáciu s rodinou a priateľmi.

Ďalšie informácie o prístrojoch Samsung Galaxy 5G nájdete na adresách news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi transformačnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných inteligentných zariadení a digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Pre najnovšie informácie navštívte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com.

More from Marek Poleč

Glossy.sk je miestom kde sa snúbi elegancia s dobrým štýlom a kvalitou

Ktorá žena by nechcela vyzerať elegantne a oslnivo? Pokiaľ tiež prikladáte veľký...
Čítať ďalej