Sprocket 200 – Dajte svojim fotkám život rýchlo a ľahko aj na cestách

Žijeme v multimediálnom svete. Prakticky každý z nás denne používa smartfón a s tým súvisí aj nárast obľuby fotografovania. Najviac fotiek pritom robíme na dovolenke, kde ale väčšinou nemáme možnosť nechať si fotky kvalitne vytlačiť, takže sa musíme uspokojiť iba s virtuálnou podobou našich úlovkov na displejoch mobilných zariadení. Spoločnosť HP však vďaka svojej vreckovej fototlačiarni Sprocket 200 ponúka šikovné riešenie aj pre milovníkov klasickej fotografie.

HP predstavilo najdostupnejší desktop s profesionálnymi certifikáciami

Sprocket 200 od HP je už druhou generáciou miniatúrnej tlačiarne, ktorej prvá verzia bola na trh uvedená pred tromi rokmi. Ako už samotný názov napovedá, ide o zariadenie s veľmi kompaktnými rozmermi (80 x 117 x 25 mm) a váhou iba 172 gramov, ktoré sa vojde aj do vrecka, pričom veľkosťou je porovnateľné s mobilným telefónom. Práve tieto atribúty robia zo Sprocket 200 skvelého parťáka na cesty.


Hlavným funkčným pilierom malej tlačiarne s atraktívnym dizajnom je skvelá konektivita s mobilnými telefónmi. Súhra medzi tlačiarňou a telefónom prebieha prostredníctvom intuitívnej aplikácie HP Sprocket, ktorá nielenže zabezpečí spojenie medzi jednotlivými zariadeniami, ale zároveň funguje aj ako softvér pre úpravu a tlač fotiek.

Ďalším benefitom “tlačiarne do vrecka” je skutočnosť, že Sprocket 200 funguje bez nutnosti dopĺňať tonerové kazety. Tlač je totiž zabezpečovaná pomocou technológie Zink, ktorá k zafarbeniu využíva špeciálny termo papier s tromi vrstvami. Ten zároveň funguje ako samolepka, takže je možné vytlačenú fotografiu ihneď nalepiť – napríklad do rodinného albumu alebo na pohľadnicu.

Druhá generácia tlačiarne Sprocket navyše prináša aj niekoľko nových vylepšení. Tým dominuje funkcia, vďaka ktorej je možné, aby sa k tlačiarni pripojilo viac používateľov naraz. Sprocket 200 okrem toho zaručuje aj kvalitnejšiu a ostrejšiu tlač.

Fotografická tlačiareň HP Sprocket 200 je dostupná za výrobcom odporúčanú cenu 126 €. Súčasťou balenia je aj 10 listov samolepiaceho fotopapiera HP ZINK.

Spoločnosť HP Inc. vytvára technológie, ktoré zlepšujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia produktov a služieb osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Ďalšie informácie o spoločnosti HP Inc. sú k dispozícii na webových stránkach www.hp.com.

www.hp.com/go/newsroom

More from Marek Poleč

Virtual Palm Beach, alebo miliónové jachty z pohodlia vášho domova

Virtual Palm Beach je najväčšia virtuálna prehliadka jácht na svete. Otvorená bola...
Čítať ďalej