Superjachta Flying Fox je najväčšou na svete, ktorú si môžete prenajať

superjachta

Superjachta Flying Fox s certifikátom PYC poskytuje priestor až pre 22 cestujúcich a 54 členov posádky. Je súčasťou flotily Monackej charterovej spoločnosti Imperial, pričom dosahuje neuveriteľných 136 metrov na dĺžku a takmer 22 metrov na šírku.

Dvadsať najväčších výrobcov superjácht sveta (1. časť)

Superjachtu postavili v nemeckých lodeniciach Lürssen a podľa Superyacht Times ide o 14. najväčšiu superjachtu na svete. Ide o dostatočne veľký priestor pre 22 hostí a 54 členov posádky. Nachádza sa tu 11 salónikov, vrátane hlavnej súkromnej suity na hornom poschodí s vlastnou vírivkou. K dispozícii je aj niekoľko VIP apartmánov s terasami a kúpeľňami.

Súčasťou vkusne zariadenej barovej časti, ktorú navrhol Mark Berryman je dvojposchodový salónik, drevený krb, obrovský jedálenský stôl s dostatočným priestorom pre každého hosťa. Medzi neodmysliteľnú výbavu plavidla patrí moderné kino a  12 metrový plavecký bazén. Exteriér lode, ktorý navrhol Espen Oino charakterizujú výnimočné krivky. K dispozícii je extra široká plávacia platforma, plážový klub, vírivka na palube a terasy na opaľovanie, nehovoriac o salóne krásy a priestore na grilovanie.

K dispozícii je tiež wellness centrum, ktoré sa rozkladá na rozlohe 13 000 metrov štvorcových a ktorého súčasťou je hammam, sauna, masážne centrum a posilňovňa. Aby to nebolo málo, jachta obsahuje nie jednu, ale hneď dve pristávacie plochy pre vrtuľník – pretože nikdy neviete, kto by mohol priletieť na návštevu.

Ak by ste náhodou na palube tejto obrovskej jachty dostali morskú chorobu nemusí byť všetko stratené. Flying Fox má totiž flotilu deviatich tendrov, profesionálne potápačské centrum a množstvo rekreačných hračiek, vrátane štyroch námorných lyží Sea-Doo, štyroch Seabobov, kajakov, paddleboardov a štyroch Vespa GTS Super 300s v prípade, že by ste chceli preskúmať exotické miesta v blízkosti ostrovov.

Napriek svojej obrovskej veľkosti nie je plavidlo lenivé. Pokiaľ ide o výkon ten je vzhľadom na rozmery a hmotnosť lode obdivuhodný. Umožňuje max. teoretickú rýchlosť 20 uzlov a reálnu rýchlosť 15 uzlov. Chceli by ste si túto najväčšiu superjachtu prenajať? Obráťte sa na charterovú spoločnosť Imperial z Monaka.

More from Marek Poleč

Rýchly obed z KFC alebo kebab od Turkov?

Túto dilemu som dnes riešil, keď na mňa doľahol hlad. Hovorím si...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *