Superjachta Tankoa Solo s debutom v Monaku ešte tento rok

Superjachta Solo je posledným dizajnovým počinom spoločnosti Tankoa. Ide o 70 metrov dlhé plavidlo, ktoré bude prvý krát predstavené na nadchádzajúcej výstave jácht v Monaku.

V porovnaní s oceneným modelom Tankoa Vertige je asi o 3 metre kratšia. V domovských lodeniciach v Janove v Taliansku si zaumienili vytvoriť nielen dlhšiu ale aj neporovnateľne priestrannejšiu jachtu. Za pomoci odvážneho riešenia odštartovali novú kapitolu v oblasti dizajnu a konštrukcie super jácht.

Elegantný projekt superjachty Affinity – iba pre tých najnáročnejších

Použitie podvodných výfukov namiesto tradičného systému v rámci trupu, rozviazalo návrhárovi menom Francesco Paszkowski ruky. Priestorové podmienky v interiéroch sú teraz neporovnateľne lepšie. Navrhnuté boli vnútorné a vonkajšie priestory, ktoré teraz zahŕňajú väčšiu zimnú záhradu, širšiu zadnú plošinu (s priečnym bazénom o dĺžke 6 metrov) a hornú plošinu s väčším panoramatickým salónom.

Dizajnérka Margherita Casprini navrhla interiérový dizajn s teplým dizajnovými prvkami a modernou výzdobou, vrátane takých detailov ako sú stolíky Fendi Casa. Projektanti zakomponovali v salónoch a salónikoch sklenené stĺpy, vďaka ktorým je umožnený dobrý výhľad na more.

Solo bude mať šesť miestností pre 12 hostí, vrátane kráľovského apartmánu pre majiteľa, VIP kajuty a štyroch dvojlôžkových miestností. Štýlová paluba majiteľa s vlastnými štúdiami a rozkladacími terasami umožňuje priam prístup na palubný helideck. Majiteľ dostane k dispozícii súkromnú exteriérovú palubu s vlastnou vŕivkou, barovým salónom, raňajkovým a sprchovacím kútom. Masážnu miestnosť v plážovom klube a štúdiu majiteľa možno v prípade potreby premeniť na dve ďalšie kabíny pre zamestnancov, pretože obe majú vlastnú kúpeľňu.

Veľký plážový klub jachty zahŕňa priestornú posilňovňu so sklenenými obkladmi a rozľahlou terasou, kúpeľňou a saunou. K dispozícii je relaxačná časť s pohovkou, barom a televíziou. Garáže boli presunuté do prednej časti plavidla, pričom boli rozdelené na prednú a bočnú garáž s priestorom pre dve 24-stôp dlhé plavidlá, jedno osobné plavidlo a jeden záchranný čln.

Superjachta Tankoa nebude určená iba na predaj pre súkromné osoby. K dispozícii bude aj na prenájom v rámci plánovaných plavieb po Stredomorí. Jachtu budú poháňať dvojité motory Caterpillar 3516 s ktorými bude možné dosiahnuť maximálnu rýchlosť 17 uzlov. Pri rýchlosti 12,5 uzlov dokáže loď preplávať viac ako 6 000 námorných míľ.

Zdroj: www.tankoa.it

Tags from the story
,
Written By
More from redakcia

Pandora Alarm: komplexné zabezpečenie s pokročilými funkciami

Chceli by ste aby motor vášho automobilu bežal dlhé roky ako švajčiarske...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *