Termoetikety. Všetko čo potrebujete vedieť plus kde si ich dať vyrobiť

Hľadáte spôsob pre dočasné označovanie produktov? Termoetikety sú dokonalým riešením na tlač informácií, ktoré sa neustále menia. Napríklad ako sú čiarové kódy, hmotnosti produktov či dátumy spotreby.

Čo sú to termoetikety a kde sa využívajú?

Termoetikety sú samolepiace etikety na kotúči využívané pri tlači meniteľných údajov.  Sú vyrobené z materiálu s citlivou povrchovou vrstvou, kedy pôsobením tepla prostredníctvom termohlavy menia svoju farbu z bielej na čiernu.

termoetikety

Termoetikety sa využívajú najmä v potravinárstve, logistike, supermarketoch pre označovanie krátkodobej spotreby tovaru. Ich farba po istom čase vybledne a nie je viditeľná.

Výroba termoetikiet

Štandardným materiálom pri výrobe termoetikiet je TermoEKO materiál s matnejším povrchom alebo ešte odolnejší materiál TermoTOP s pololesklým povrchom spolu v kombinácii s rôznymi lepidlami, určený aj na hlbokozmrazené produkty.

Dajú sa vyrobiť termoetikety rôznych rozmerov a tvarov na základe požiadaviek. Keď sú termoetikety vyrobené, následne idú na potlač do termotlačiarní.

termo

Čo si dať na termoetikety potlačiť?

Množstvo zákazníkov si necháva potlačiť svoje logo, text a následne dotláčajú meniteľné údaje ako sú EAN kódy, trvanlivosť a podobne. Každopádne dizajn potlače je na Vás a môžete si vybrať aj inú alternatívu.

Na výber aj iné termoprodukty

Okrem klasických termoetikiet je možné vyrobiť:

  • Rôzne termoštítky atypických tvarov
  • Termopásky do pokladní spolu s potlačou
  • Nekonečné termopásy
  • Termoetikety do váh – čisté alebo s potlačou
Written By
More from redakcia

Podlahy pre vonkajšie športoviská a športové haly: Aké sú možnosti?

Základom každého športoviska je kvalitná odolná podlaha. Musí minimalizovať riziko poranenia športovcov...
Čítať ďalej