Úplne nové cloudové riešenie pre správu siete od spoločnosti D-Link

vianočné

D-Link, nadnárodný výrobca sieťových zariadení, oznámil dostupnosť svojho nového cloudového riešenia pre správu sietí – Nuclias, ktoré umožňuje poskytovateľom riadených služieb (MSP – Managed Services Providers) a majiteľom firiem kedykoľvek a odkiaľkoľvek na diaľku konfigurovať a monitorovať ich sieťové infraštruktúry.

D-Link predstavuje najnovšie HD Wi-Fi bezpečnostné kamery

Nuclias je nástroj pre cloudovú správu siete, ktorý odstraňuje nutnosť zamestnávať vlastných IT špecialistov. Znižuje náklady na prevádzku a údržbu siete a zároveň sprehľadňuje sieťovú infraštruktúru. Ponúka tiež funkciu ZTP (zero-touch provisioning) pre ľahšie sprevádzkovanie nových sieťových prvkov a škálovateľnú architektúru pre podporu neobmedzeného počtu zariadení v sieti. Zaisťuje autonómne riadenie bezdrôtových prístupových bodov, zachytáva a analyzuje stavy všetkých pripojených zariadení a má prehľadné rozhranie s pokročilými funkciami.

Viacužívateľská architektúra systému Nuclias umožňuje centrálnu správu sietí na viacerých miestach alebo pre niekoľko organizácií. Podrobné správy o prevádzke a nástroje na analýzu dát poskytujú podnikateľom a IT odborníkom informácie o stave siete v reálnom čase, čo umožňuje efektívnu správu a plánovanie rozvoja siete.

Medzi ďalšie funkcie patrí zabezpečenie prístupu podľa oprávnenia používateľov, auditovateľné protokoly zmien, autentizácia prostredníctvom prihlasovacieho portálu a podpora pre zabezpečovací protokol 802.1x a RADIUS server. Umožňuje tiež prihlasovanie cez Facebook a Google pre prístup klientov k Wi-Fi sieti a automatické monitorovanie siete.

D-Link bude pre tento systém ponúkať najprv veľmi výkonný dvojpásmový 802.11ac AC1200 MU-MIMO prístupový bod DBA-1210P s podporou PoE (napájanie cez ethernetový kábel) pre flexibilnejšie inštalácie aj v miestach, kde nie sú ľahko dostupné elektrické zásuvky. Do rodiny produktov Nuclias postupne pribudnú ďalšie interiérové aj exteriérové prístupové body a tiež vysoko výkonné gigabitové riaditeľné Smart switche s SFP slotmi pre optický uplink. Samozrejme nebudú chýbať ani PoE/PoE+ verzie týchto switchov.

Kevin Wen, prezident D-Link Europe, povedal: „Sme presvedčení, že cloudová správa sietí je odpoveďou na mnoho problémov, s ktorými sa stretávajú ako poskytovatelia riadených služieb pracujúci pre viacero miestnych organizácií, tak IT tímy stredne veľkých firiem. Nuclias predstavuje optimálne riešenie v ponuke medzi súčasnými dostupnými nástrojmi s množstvom zložitých a nadbytočných funkcií a „výhodnými“ produktmi s nízkou úžitkovou hodnotou. Ponúkame prehľadnosť, ľahkú implementáciu, automatizáciu a zabezpečenie, ktoré menšie IT tímy a poskytovatelia riadených služieb potrebujú, aby mohli urobiť viac práce s menšou námahou a zároveň si zabezpečili jednoduchý budúci rozvoj svojich sietí – to všetko za dostupnú cenu. Je to investícia, ktorá sa im rozhodne vyplatí.“

Prístupový bod Nuclias Wireless AC1200 Wave 2

Bezdrôtový prístupový bod Nuclias DBA-1210P je vybavený najnovšou technológiou Dual-band 802.11ac Wave 2 s podporou MU-MIMO pre maximalizáciu efektivity firemnej siete. Dokáže súčasne komunikovať s mnohými zariadeniami cez niekoľko bezdrôtových pásiem, čo prispieva k urýchleniu práce.

 • DBA-1210P
  • 11ac Wave 2
  • 2×2 súbežný Dual Band (AC1200)
  • MU-MIMO
  • Gigabit Ethernet
  • 3af PoE

Cena a dostupnosť

Prístupový bod D-Link Nuclias DBA-1210P vrátane ročnej licencie na cloudovú správu je dostupný v SR/ČR prostredníctvom siete autorizovaných predajcov za 145€ (resp. 3 770 Kč) bez DPH.

Viac informácií nájdete na: http://www.dlink.com/DBA-1210P

Ďalšie informácie o Nuclias na: https://eu.dlink.com/cz/cs/for-business/nuclias

O spoločnosti D-Link

D-Link už vyše 31 rokov navrhuje, vyvíja a vyrába oceňované riešenia pre káblové aj bezdrôtové počítačové siete, kamerový dohľad, ukladanie dát a automatizáciu domácnosti. Ako globálny líder v oblasti konektivity rozvíja technológie firemných sietí a dodáva firmám vybavenie pre zefektívnenie práce. Je tiež dôležitým priekopníkom na trhu pre automatizáciu domácností. Umožňuje ľuďom na celom svete ľahko a za dostupnú cenu monitorovať, automatizovať a ovládať ich dom kedykoľvek a kdekoľvek cez smartphone alebo tablet.

Rozsiahly rad inovatívnych, výkonných a intuitívne použiteľných technológií D-Link je dostupný firmám aj bežným spotrebiteľom prostredníctvom globálnej siete obchodných partnerov, predajcov a poskytovateľov služieb.

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

https://www.facebook.com/dlinkcz
https://www.linkedin.com/company/d-link-s-r-o-/
https://twitter.com/dlinkcz

Tags from the story
, ,
Written By
More from redakcia

Porsche Taycan: Prvý elektromobil od Porsche už čoskoro!

Najnovší model od Porsche pre rok 2020, plne elektrický Taycan sedan príde...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *