Huawei a obchodné aktivity v oblasti 5G sietí a kybernetickej bezpečnosti

5G

V posledných niekoľkých týždňoch sa o spoločnosti Huawei veľmi často hovorilo v médiách v súvislosti s témou rozvoja 5G sietí. Žiaľ, množstvo informácií bolo nepresných či dokonca zavádzajúcich. Spoločnosť Huawei by preto rada tieto vyjadrenia uviedla fakticky na pravú mieru.

Zaistite bezpečnosť vďaka WiFi kamerám a tajne komunikujte s neviditeľným slúchadlom

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a zákazníkom ich poskytujeme už viac než 30 rokov. Okrem stoviek miliónov spotrebiteľov patria medzi zákazníkov Huawei aj spoločnosti, ktoré sa nachádzajú v rebríčku Fortune Global 500.

Aktuálna situácia v niektorých krajinách:

  • Nemecko: Obchodné aktivity prebiehajú bez problémov a obmedzení.
  • Francúzsko: Spoločnosť Huawei sa aktívne podieľa na budovaní 5G sietí s niekoľkými francúzskymi operátormi.
  • Japonsko: Spoločnosť Huawei sa momentálne uchádza o tender na 5G sieť a je vo fáze testovania technoló
  • Nový Zéland: Vláda odmietla návrh 5G predložený na preskúmanie jedným z operátorov, regulačný proces však stále prebieha. Zákazníci spoločnosti Huawei jasne uviedli, že budú spolupracovať s vládou za účelom vyriešenia situácie a ich spolupráca s firmou Huawei sa nezmení.

Spoločnosť Huawei zostáva jednotkou v oblasti rozvoja 5G sietí, a to ako v oblasti vývoja technológií, tak aj ich komerčného nasadenia. V tomto momente je Huawei jediným dodávateľom zariadení, ktorý vie poskytnúť komplexné riešenia pre 5G siete.

Podľa Kena Hu, jedného z prezidentov spoločnosti Huawei, podpísala doteraz firma už 25 obchodných zmlúv týkajúcich sa 5G siete a viac ako 50 memoránd o porozumení s operátormi po celom svete. Doteraz dodala viac ako 10-tisíc 5G základňových staníc na celosvetový trh a spoločnosť v tomto smere zostáva výrazne pred konkurenciou. V prvej polovici roka 2019 predstaví Huawei prvú sériu smartfónov s čipsetmi Kirin, ktoré budú podporovať 5G a ktoré sa vo veľkom rozsahu objavia na trhu v druhej polovici roka.

Pokiaľ ide o obvinenia z potenciálnych kybernetických hrozieb, Ken Hu povedal: “Najlepšie je nechať fakty hovoriť samé za seba. A tie hovoria jasne: Povesť spoločnosti Huawei je, pokiaľ ide o bezpečnosť, čistá. Domnievame sa, že kybernetická bezpečnosť je globálny problém. Ide o záležitosť, ktorá sa týka celého odvetvia a musíme k nej pristupovať spoločne.”

“Zariadenia Huawei nikdy nemali žiaden vážnejší bezpečnostný incident,” povedal Ken Hu. “Aj pri najprísnejších kontrolách zo strany regulátorov alebo našich zákazníkov nebolo nikdy preukázané, že naše zariadenia predstavujú bezpečnostnú hrozbu.”

“Vždy uvítame otvorený dialóg s každým, kto má oprávnené obavy. Ale proti neopodstatneným obvineniam sa budeme aktívne brániť a nedovolíme, aby bola poškodená naša povesť,” uzavrel Hu.

Informácie zo sveta Huawei Consumer BG nájdete denne aktualizované na:

URL: https://consumer.huawei.com/sk/
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby spoločnosti Huawei sú k dispozícii vo viac ako 170 krajinách a používa ich tretina svetovej populácie. V roku 2018 sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste v dodávkach smartfónov. Šestnásť R&D (výskumných a vývojových) centier bolo založených v USA, Nemecku, Švédsku, Rusku, Indii a Číne. Huawei Consumer BG je jednou z troch business divízií spoločnosti a sústreďuje sa na smartfóny, PC a tablety, nositeľné zariadenia a cloudové služby. Globálna sieť Huawei je postavená na 20 rokoch bohatých skúseností v telekomunikačnom priemysle a jej cieľom je prinášať najnovšie technológie spotrebiteľom na celom svete.

Tags from the story
, ,
More from Marek Poleč

Zoznámte sa s Bentley Flying Spur 2020, najrýchlejším sedanom na svete

Bentley predstavil úplne nový model Flying Spur, ktorý má byť naj agilnejším,...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *