Zeelander predstavil svoju doteraz najväčšiu jachtu

Motorová jachta Zeelander Z72 bola vystavená minulý týždeň na výstave jácht Fort Lauderdale International Boat Show, pričom sa má stať novou vlajkovou lodou luxusného holandského výrobcu.

Zeelander jachty sú známe svojim klasickým profilom a ladnými krivkami. Ich dizajn sa v priebehu rokov vyvíjal čo si všimli najmä ich fanúšikovia, ktorí dokázali oceniť kvalitu a nadčasový dizajn. Modely Z44 a Z55 si obľúbili majitelia pochádzajúci najmä v USA. Títo nadšenci tlačili na spoločnosť natoľko až sa rozhodla vyrobiť väčšiu 22-metrovú jachtu.

Palm Beach GT50 pre bezprostredný zážitok z jachtingu

Dizajnér Cor D. Rover, je v súčasnosti jedným z najväčších mien v oblasti dizajnu superjácht. Doteraz priniesol na trh množstvo inovatívnych vlastných projektov. Všetky svoje diazjnové finesy zakomponoval aj do nového modelu Z72. Rover zachoval krivky a vonkajšie proporcie menších Zeelanderov pri rozšírení zadných partií lode. Pridal niekoľko jedinečných funkcií. Zadná paluba je teraz otvorená a ponúka veľkorysý priestor. K dispozícii sú dve sedadlá v zadnej časri s výhľadom na otvorené more. Stlačením tlačidla možno vytiahnuť a zdvihnúť hydraulickú plošinu, čím sa zdvojnásobí veľkosť plavebnej plošiny. Na zadnom konci plošiny je lehátko, ktoré je umiestnené priamo nad vodou.

Medzi manželskou posteľou a dvoma sedadlami v zadnej časti sa nachádza ešte jedna väčšia miestnosť. Je to veľmi dômyselné usporiadanie, ktoré sa nepochybne čoskoro objaví aj na iných lodiach.

K dispozícii je raňajkový bar so štyrmi stoličkami, ktorý sa nachádza hneď vedľa kuchyne. Umiestnenie kuchyne je veľmi elegantné. V prípade dobrého počasia môžu hostia jesť a rozprávať sa so šéfkuchárom pracujúcim niekoľko metrov ďalej v kuchyni. V prípade dažďa alebo veterného počasia oddelí priečka so sklenenými dvierkami kuchyňu od zvyšku prednej časti. Predsieň so stolom v tvare písmena U s jedálenským stolom slúžia ako vnútorná jedálenská časť. Jej oblasť obklopuje sklo po všetkých stranách. Zaručený je tak výnimočný výhľad bez ohľadu na to aké je počasie.

Projekt kuchyne sa ukázal ako neuveriteľný šetrič priestoru. V podpalubí sa nachádzajú tri veľké salóniky bez kuchyne. Dve kajuty rovnakej veľkosti majú vlastné kúpeľňe. Kajuta pre majiteľa zahŕňa veľkú kúpeľňou so sprchovacím kútom, dlažbu, toaletu a vlastné okno. Rover sa rozhodol pre klasický interiér, s bielymi stenami a obkladmi z tmavého dreva. Absencia kuchyne v podpalubí uvoľnila priestor za hosťovskými salónikmi, ktorý je určený pre posádku kabínu. K dispozícii je aj garáž, ktorá je prístupná z boku lode a do ktorej sa zmestí čln a vodný skúter.

Model Z72 bude poháňať trojica motorov Volvo Penta IPS s celkovým výkonom 1000 koní. Maximálna rýchlosť bude 40 uzlov. Pri rýchlosti 24 uzlov bude možné preplávať 630 námorných míľ.

Zdroj: zeelander.com

Tags from the story
, , ,
More from Marek Poleč

General Motors predstavil svoj nový, čisto elektrický Hummer EV

Spoločnosť General Motors sa púšťa do boja s Teslou, po tom čo...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *