A password will be e-mailed to you.

To, že kvetmi potešíme každú ženu a získame si u nej plusový bod, vieme všetci. Avšak nie každý muž ovláda, aké kvety sa hodia na rôzne príležitosti. Niektoré sú ideálne k sviatku, iné na prvé rande či na narodeniny. Poradíme vám preto, aké kvety darovať, aby ste dosiahli čo najlepší efekt a vyhli sa nechcenému faux pas.

Kupujeme šperky pre radosť. S prehľadom, rýchlo a lacno

Z lásky

Ak máte v úmysle vyčariť úsmev na perách vašej milovanej, stávkou na istotu sú samozrejme ruže ako symbol nielen lásky a krásy. Pokiaľ sa chystáte na jedno z prvých rande, darujte jej jednu ružu. Či to už tradične červenú či ružovú, alebo podľa jej obľúbenej farby. Veľké kytice pre túto príležitosť neodporúčame, mohli by ste ju skôr odplašiť tým, že sa ju príliš snažíte ohúriť.


Ruže sú overenou klasikou aj k sviatkom ako Valentín alebo Medzinárodný deň žien. Vtedy však už namiesto jedného kvetu zvoľte malú či strednú kyticu. Siahnuť môžete napríklad po margarétkach, ktorými vyjadrite, že obdivujte jej krásu, alebo ľalii, ktorou jej dáte najavo, že vaša láska je čistá a úprimná. Overenou klasikou sú taktiež tulipány, ktoré sú symbolom nielen lásky, ale aj bohatstva. Nevinnú a zároveň obrovskú lásku jej vyjadríte bielym kvetom kala.

Chceli by ste však odlíšiť a ohúriť ju niečím výnimočným? V súčasnosti moderným a veľmi efektným spôsobom, ako potešiť svoju lásku, je darovať jej keramický box plný červených či bielych ruží. Tieto originálne a mimoriadne elegantné kúsky nájdete napríklad na superkvety.sk.

Gratulácie

Snáď najčastejšie kvety ženám venujeme pri príležitostí ich narodenín. K narodeninám želáme veľa zdravia a šťastia. A presne to by mali vyjadrovať aj kvety. Preto voľte pozitívne farby ako sú žltá, oranžová, červená či ružová,. Klasikou sú orchidei, ľalie alebo ruže. Či to budú narodeniny, alebo gratulácia k životnému úspechu, ako napríklad promócie, rozhodnite nešetrite a zvoľte krásnu kyticu stredných či veľkých rozmerov.

Krásne vyzerajú a každú ženskú dušu potešia miešané kytice plné farieb. S ich výberom si hlavu príliš trápiť nemusíte. Stačí navštíviť kvetinárstvo, či ešte jednoduchšie – kliknúť na donášku kvetín na internete a nájdete tam kopec nádherne naaranžovaných kytíc pre tieto príležitosti. Nezabudnite pritom na pravidlo o nepárnom počte kvetín. Párny je totiž typický najmä pre smútočné obrady.

Poďakovanie

Ak máte dôvod vyjadriť žene veľkú vďaku, kytica kvetín  je tým ideálnym spôsobom. Vhodným farbami na vyjadrenie vďaky a uznania je tmavo ružová. Fialovú voľte, ak sa chcete poďakovať vašej kamarátke – táto farba symbolizuje priateľstvo a úctu. Avšak báť sa nemusíte ani pestrých kvetín.

Do pozornosti dávame opäť elegantné boxy plné pestrofarebných a voňavých kvetín. Spojenie ľalií, pistácií, chryzantém či ruží naaranžovaných v nádhernom boxe, na ktorom bude visieť vaše poďakovanie jej dá jasne najavo, že vaše ďakujem nie je iba povinnou frázou. Ale že ste si dali s výberom záležať a myslíte to úprimne.