Citáty o láske, alebo zopár faktov o zamilovanosti

Citáty

Láska nás fascinuje už niekoľko tisícročí… Prichádza vždy v inej podobe. Píšu sa o nej príbehy, básne, maľujú obrazy, ľudia kvôli nej dokonca viedli vojny. Láska je cit, ktorý sa nikomu nevyhne a ktorý zamáva každým, akonáhle príde.

Dobrý sex je korením života, prečo si ho ešte viac nespestriť?

Dokazujú to aj výroky slávnych ľudí, ktorých láska, či už šťastná alebo nešťastná, taktiež zasiahla. Existuje množstvo zamilovaných citátov od autorov z celého sveta. Najzaujímavejšie citáty o láske dopĺňajú vtipné, inšpiratívne a motivačné.

Svoju lásku môžete vyznať rôznymi spôsobmi. Najlepšie sa na to hodia originálne básne o láske, ktorým je venovaných množstvo stránok na internete. Ak pre svoju lásku neviete vymyslieť vlastnú básničku, pokojne sa pred ňou tvárte, že ste ju napísali vy. O romantike asi úplne najradšej snívame. Pozeráme zaľúbené filmy, alebo počúvame piesne. Práve vo chvíli, keď nás dej pohltí natoľko, že sa úplne vcítime do postáv a ich osudov, sa nám dostáva obraz ideálnej lásky najviac pod kožu.  Podľa vedcov sa zamilovaní ľudia vzájomne dotýkajú i sto krát denne. Samozrejme bez toho, aby si to uvedomovali.

Zamilovaní ľudia nevidia a nepočujú. Výskumy dokázali, že motýliky v bruchu žien ich dokážu natoľko opantať, že iné atraktívne osoby vo svojom okolí jednoducho nevnímajú. Myslia len na svoju lásku a to každú jednu vhodnú chvíľu. Naopak, single jedinci sú zamestnaní aj inými podnetmi, čoho následkom sú problémy s roztržitosťou a nesústredením sa.

Čo sa deje v prípade keď sa do niekoho zamilujeme

Láska dokáže divy. Zamilovaného človeka spoznáte na sto metrov. Charakterizuje ho neprítomný pohľad, úsmev na perách a na očiach ružové okuliare. Zamilovaný človek prechádza zmenami, ktoré sú buď pozitívne, ale negatívne. Láska ovláda jeho telo aj myseľ, čo potvrdzujú aj mnohé vedecké výskumy.

Testosterón je jedným z hormónov, ktorý dokáže naše správanie výrazne ovplyvniť. V prípade žien jeho zastúpenie v krvi narastá, u mužov je to presne naopak.

Viete, podľa čoho spoznáte zamilovaného chlapa? Treba si všimnúť jeho postoj. Zamilovaný muž zvyčajne narovná ramená, po vytiahne krk a stiahne brucho. Ženy sa pri výbere potenciálneho partnera prekvapujúco riadia čuchom. Je to vraj preto, že dámy podvedome myslia na svojich potomkov a na čo najširší rozsah ich budúceho genofondu.

Podľa jedného výskumu existujú tri fázy zamilovanosti, pričom v každej z nich naše telo produkuje iný hormón. V prvotnej fáze je to dobre známy testosterón. V druhej fáze, ktorá je štádiom príťažlivosti je to adrenalín a FEA (fenylethylamin). Poslednou fázou je náklonnosť od ktorej je už iba krôčik k svadbe a deťom.

Lásku hľadajte v mozgu

Podľa niekoho nie je láska nič iné, ako chemická reakcia. Tú spôsobuje látka dopamín, ktorá v mozgu transformuje informácie medzi jednotlivými časťami. V totožnom centre mozgu , kde sídli zamilovanosť sa nachádza aj žiarlivosť a škodoradosť.

Zamilovanosť vám vydrží približne rok. Neznamená to však, že potom sa ľudia prestanú ľúbiť. Ak sa o ňu dobre starajú, nerušene prechádza do druhej fázy tzv. partnerskej lásky. Boli to Taliani, ktorí prišli na to, že silné emócie s ňou spojené, vyvoláva molekula známa ako nervový rastový faktor (NGF). O tom, že zamilovaní ľudia žijú dlhšie poukázali pre zmenu Austrálčania. Na základe ich štúdií zamilovanosť predlžuje a skvalitňuje život. Otázne ostáva do akej miery a či vôbec. Výskum totiž prebiehal na králikoch. Domáci miláčikovia, s ktorými sa chovatelia maznali a venovali im pozornosť, žili o 60% dlhšie než tí, ktorí boli ignorovaní.

Nech už je to s láskou a zamilovanosťou akokoľvek, na internete sú k dispozícii rôzne citáty o láske. Je pritom jedno či ste zamilovaní, alebo žijete single život. Citáty o láske sú k dispozícii naozaj pre každého.

Tags from the story
,
More from Marek Poleč

Bugatti Centodieci je auto z ktorého nespustíte oči

Spoznajte modernú interpretáciu klasického dizajnu. Bugatti je späť a v Pebble Beach...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *