A password will be e-mailed to you.

Prázdniny utiekli ako voda a za chvíľu je tu september a prvý školský deň. Nielen pre úplných prváčikov, ale tiež pre ostatných školákov. Pokiaľ ste im ešte neobstarali aktovku alebo školský batoh, je naozaj ten najvyšší čas. Na čo by ste sa mali pri výbere zamerať a ako takú aktovku či školský batoh vyberať? Tak práve na toto sa zameriame v našom článku.

Aktovka alebo školský batoh?

Každé má svoje výhody i nevýhody. Do veľkej miery záleží na vašich predstavách a postave malého školáka. Do školy je potrebné nosiť množstvo učebníc, zošitov a pomôcok a deti tak na chrbte často nosia desať kilogramov i viac. Zamerať by ste sa teda mali predovšetkým na kvalitné, odľahčené a ergonomické prevedenie školského batohu či aktovky. Odvetraná chrbtová časť, bedrový a prsný popruh pre maximálne odľahčenie, široké a vypolstrované ramenné popruhy, to všetko je základ pre pohodlné nosenie, a tiež pre to, aby ste nepreťažili chrbát malých školákov.

Množstvo overených značiek má najrôznejšie atesty, v popise všetkých modelov nájdete i hmotnosť a v ich ponuke sa ľahko zorientujete.

Klasická aktovka s klopami býva pre prváčikov prehľadnejšia a lepšie sa v nej udržuje poriadok. Oproti tomu sa s ňou horšie manipuluje a je menej skladná. Školské batohy sa zase lepšie prispôsobia postave a vďaka sťahovacím popruhom i množstve prenášaných vecí. Väčšina výrobcov ponúka tiež odľahčené modely, a to ako medzi aktovkami, tak medzi školskými batohmi. Preto záleží skôr na vás a vašich preferenciách, či obstaráte aktovku alebo školský batoh.

Špecializovaný e-shop pre ľahký a pohodlný výber

Pre aktovku či školský batoh nemusíte hneď bežať do kamenného obchodu. V špecializovanom e-shope Bagalio.cz nájdete tých najznámejších výrobcov ako Emipo, Boll či Herlitz, ale tiež množstvo menej známych značiek, ktoré však tiež poskytujú veľmi kvalitné produkty. V e-shope môžete pohodlne filtrovať aktovky pre chlapcov, pre dievčatá, zvoliť vek školáka i materiál a farebné prevedenie. K niektorým školským batohom sú k dispozícii farebne zladené sety s peračníkmi a vakmi na prezuvky či telocvik. Ak si neviete rady, je vám k dispozícii zákaznícka linka, kde vám so všetkým poradia a poskytnú potrebné detaily. Ľahko tak vyberiete aktovku z pohodlia domova.