A password will be e-mailed to you.

Chceli by ste si spraviť radosť novou kabelkou, ale strácate sa v obrovskej ponuke rôznorodých typov, dizajnov či veľkostí? Spojili sme dohromady skúsenosti, rady a tipy žien a zostavili zoznam kritérií, podľa ktorých si nájdete pre seba tú pravú kabelku. V prvom rade je potrebné si určiť, na akú príležitosť kabelku potrebujete: na spoločenské akcie, na každodenné aktivity alebo vychádzky s priateľmi? S týmto kritériom úzko súvisí druhé – veľkosť.

K úspešným mužom patria tašky cez plece a peňaženky v elegantnom štýle

Zamyslite sa, čo všetko potrebujete so sebou mať v taške. Zatiaľ čo v prípade kabelky do divadla či na ples si vystačíte s menším rozmermi, obzvlášť obozretné je potrebné byť v prípade kabeliek do práce či na nákupy. Premyslite si, čo všetko potrebujete. Okrem kľúčov, mobilu, peňaženky či šminiek myslite najmä na väčšie predmety, ako diár, pracovné dokumenty či malú fľašu vody a radšej rátajte s istou priestorovou rezervou. Či už chodíte do práce alebo na vysokú školu, oplatí sa dodržať pravidlo, aby sa do nej zmestili dokumenty veľkosti A4.

Nie je kabelka ako kabelka: tvar je veľmi dôležitý

Od toho, v akých situáciách budete kabelku nosiť a čo všetko v nej potrebujete mať, bude závisieť jej tvar. Do práce sa najčastejšie hodí väčšia taška do ruky, ktorú si môžete prehodiť cez rameno, na voľnočasové aktivity môžete uprednostniť štýl crossbody. Myslite na to, že všade tam, kde kabelku budete musieť nosiť celý čas so sebou (a oproti práci ju nebude mať kde odložiť), je vhodné uprednostniť kúsky, ktoré môžete pohodlne zavesiť cez rameno.

Zo skúsenosti žien vyplýva, že prihliadať je potrebné aj na proporcie tela – kabelka by im mala byť rozmerovo primeraná. Nízkym a útlym postavám sa nehodia veľké kúsky, pretože ich opticky zmenšujú. Pre vyššie dámy či s kyprejšími tvarmi sú najvhodnejšie stredné veľkosti.

Ďalšie kľúčové faktory: farba, štýl a materiál

Kabelky sa zvyknú vyberať aj podľa farby a štýlu. Ten je samozrejme potrebné zladiť so štýlom šatníka ako aj charakterom udalostí, na ktoré s kabelkou vyrazíte. V prípade farieb, výhodou neutrálnych je to, že sa hodia prakticky ku všetkému oblečeniu a hodia sa aj pre dámy, ktorých šatník je pestrofarebný. Naopak, výraznou farbou môžete oživiť všedný outfit. Pozor však, aby farba nepútala až priveľa pozornosti, najmä na pracovisku s konzervatívnejším prostredím.

Samozrejme nemožno zabudnúť ani na materiál. V súčasnosti medzi trendové patria kabelky z prírodných materiálov. Medzi väčšinou žien sa však stále tešia najväčšej obľube kožené kabelky, najmä pre ich dlhotrvácnosť a elegantný vzhľad. Či už chcete kúsok podľa najnovšej módy alebo naopak, nadčasový, siahnuť sa oplatí po talianskych kožených kabelkách. Značky z Apeninského polostrova patria právom medzi tie najvychytanejšie a to pre kvalitu spracovania aj krásny dizajn.

Žiadny ďalší článok