Schloss Elmau ako stvorený pre fanúšikov klasickej hudby a jazzu

Elmau

Schloss Elmau ponúka exkluzívnu možnosť vyžitia pre fanúšikov klasickej hudby a jazzu. Ide o luxusný rezort v Bavorských Alpách, ktorý si zakladá na filozofii, že umenie a kultúra je neoddeliteľňou súčasťou životného štýlu nazývaného ako wellness.

Porsche Macan Turbo 2020: viac výkonu z menšieho motora

Zámok Elmau, ktorý sa nachádza v lese v Bavorských Alpách je známy svojim luxusom (a je dosť bezpečný na to, aby sa tu konal v roku 2015 samit G7). Je domovom renomovaných kúpeľov a jeho majiteľ Dietmar Mueller-Elmau si myslí, že neexistuje wellness bez hudby a literatúry. Jeho hotel preto kladie veľký dôraz na kultúrne aktivity, každoročne sa tu organizujú rozsiahle série prednášok, rozhovory intelektuálov a rôzne koncerty. Na svoje si tu rok čo rok prichádzajú najmä fanúšikovia klasickej hudby a jazzu.

Schloss Elmau: kultúra, literatúra a koncerty

Tento rok v novembri, konkrétne 13.-17.11 sa bude v hale Schloss Elmau konať 21. ročník európskeho jazztivalu, ktorého hlavným predstaviteľom bude jazzový klavirista Brad Mehldau. Tešiť sa možno aj na žánrových velikánov ako Michael Wollny, Thomas Quasthoff, Nils Landgren a Iiro Rantala. Ceny vstupeniek budú zahrnuté v cene ubytovania.

V stredisku sa v posledných desaťročiach konali tisícky takýchto koncertov (zvyčajne okolo 200 ročne), pričom sa pokračuje v tradícii, ktorú založil Dr. Johannes Mueller keď hotel v roku 1914 založil. Toto miesto sa stalo okamžite útočiskom pre umelcov a spisovateľov. Dnes sa väčšina vystúpení koná v modernej 250-miestnej koncertnej sále hotela, ktorá bola postavená v roku 2005.

“Nerobím hudbu, aby som naplnil hotel, robím hotel, aby som naplnil koncertnú sálu,” hovorí Mueller-Elmau.

Stredisko poskytuje aj ďalšie benefity. Jeho súčasťou je rozsiahla knižnica, nezávislé kníhkupectvo a priestor na rozhovory pre popredných európskych a amerických intelektuálov. Hosti sa okrem toho môžu tešiť na osem stravovacích možností, medzi ktoré patrí asociáciou Michelin ocenená reštaurácia Luce d’Oro a bavorská horská chata Elmauer Alm, ktorá je vzdialená 45 minút chôdze – alebo bežkárska trať – k zámku.

Za wellnesom, oddychom a pohodou

K dispozícii sú tiež kúpele s rozlohou 6 500 metrov štvorcových s piatimi vyhrievanými bazénmi, dvoma fitnescentrami, tureckým hammamom a harmonogramom cvičení jógy Jivamukti (organizovaných prostredníctvom certifikovanej školy Jivamukti, jednej z 10 na svete). Spojte všetko s výletmi k okolitým jazerám a excentrickým horským domom kráľa Ludwiga II a o nezabudnuteľný zážitok máte postarané.

More from Marek Poleč

Pozrite sa ako to vyzerá na palube najväčšej superjachty Sunseeker

Toto neuveriteľne realistické video vás dostane na palubu najväčšej superjachty Sunseeker. Zúčastnite...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *