Takoy je textilný obchod s veľkou ponukou látok každého druhu

Teraz by mal zbystriť každý, kto prichádza do kontaktu s látkami a textíliami. Ste profesionálna krajčírka, živíte sa prácou v galantérii, alebo čalúnnictve? Pracujete v nejakom veľkoobchode s látkami? Alebo ste krajčírka v domácnosti, ktorá si rada niečo ušije pre seba alebo pre svojich najbližších?

Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, vedzte, že na slovenskom internete existuje úzko špecializovaný e-shop s látkami každého druhu. Gro sortimentu tvorí metrový textil a látky z rôznych materiálov.

Spoznajte fascinujúci svet čalúnenia s Meli Interiéry spol. s r. o.

Návštevou textilného obchodu takoy sa vrátite o niekoľko rokov dozadu. Do čias našich starých mám, pre ktoré boli ručné práce nielen výzvou, ale aj relaxom a zadosťučinením. Do čias dávno minulých, kedy bola vlastná tvorba žiadaná a vysoko cenená.

Vytvoriť si vlastné, originálne kusy nábytku alebo oblečenia si môžete aj dnes. Stačí vám k tomu iba odhodlanie, chuť a vytrvalosť. S ostatným vám pomôže textilný obchod takoy v ktorom nájdete metráž látok rôznych materiálov a farieb. Vyberať možno z moderných, dizajnových vzorov, ale aj sýtych, jednofarebných potlačí. Základným rozdielom medzi ponúkanými látkami je preto samotný materiál, z ktorého sú vyrobené.

Takoy bavlna ako jeden z najobľúbenejších materiálov

Nenájde sa hádam nikto, kto by zapochyboval o kvalite látok vyrobených z bavlny. Obľúbená bavlna je jedným z najlepších materiálov vôbec. Bavlnené materiály sú priedušné a príjemné na dotyk a vďaka prísadám viskózy aj veľmi odolné. Ide o dokonalý materiál pre bundy, alebo šaty. Používa sa aj na šitie príslušenstva pre reštaurácie, hotely alebo bankety.

V textilnom obchode takoy nájdete všetky obľúbené bavlnené látky, ktoré sú dostupná za prijateľnú cenu. K dispozícii sú ako hladké tak vzorované. Treba dodať, že vďaka vysokej kvalite bavlny ide o jednu z najpredávanejších tkanín.

Materiály vyrobené z bavlny s prísadou umelého vlákna majú podobný charakter ako bavlna. Sú mäkké, ľahko sa udržiavajú a majú dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Sú odolné, priedušné a absorbčné. Tieto materiály sú vhodné na výrobu spodného prádla, dámskych, pánskych a detských a módnych doplnkov.

Takoy úplet ako ideálny materiál pre deti

Keď hovoríme o látke z úpletu, reč je o takom materiáli, ktorý je veľmi jemný a tenší ako teplákovina. Mimoriadne pružný úplet sa vyznačuje dobrou priedušnosťou. Ide o príjemný materiál ktorý na sebe takmer ani neucítite. To sú vlastnosti, ktoré najviac uvítajú deti. Doprajte im preto oblečenie z úpletu. Z tohto materiálu sa vyrába detské oblečenie, tričká, mikiny, legíny, detské úpletové čelenky.

Softshell ako praktický a funkčný materiál

Keby sme sa chceli presunúť do súčasnosti alebo do budúcnosti, vybrali by sme si materiál Softshell. Ide o vode odolný materiál, ktorý chráni proti vetru. V porovnaní so staršími, tradičnejšími látkami, ktoré poskytujú podobnú ochranu je mäkký, jemný a hlavne paropriepustný.

Nie nadarmo je softshellové oblečenie vhodné na outdoorové aktivity počas premenlivého počasia, vo vlhku a daždi. Dnes si už nepotrebujete obliecť sveter a vetrovku, ktorá vás ochráni a zahreje. Stačí si dať na seba jeden kus mäkkého a priepustného oblečenia vyrobeného z tohto materiálu budúcnosti.

Slovo softshell (softshell, mäkká schránka) poukazuje na mäkkosť oblečenia z tohto materiálu, v kontraste s klasickými materiálmi používanými na vonkajšiu vrstvu, tzv. Hardshell, ktoré reprezentuje napríklad membránová gore-textová bunda.

Zdroj: takoy.sk

About Author /

Keď som v roku 2017 zakladal 21stcentury.sk, mal som na mysli jedno. Aby to bolo veľkolepé a aby to vydržalo až do konca roka 2100. V roku 2021 sme zmenili meno. Teraz sme nezávislý a ambiciózny časopis, ktorý môžete vytvárať spolu s nami. Podporíte nás kúpou produktov z nášho e-shopu.

Start typing and press Enter to search