Začíname podnikať – Informácie, bez ktorých sa nezaobídete

company

Spoločnosť Company Consulting je rokmi overeným partnerom pre Vaše podnikanie. Patrí do skupiny CC CAPITAL so sídlom vo Veľkej Británii. Je lídrom na trhu zakladania a správy spoločností v strednej Európe. Svojim zákazníkom poskytuje komplexné služby so zaručenou kvalitou a diskrétnosťou už od roku 2009.

Komplexné online marketingové služby od profesionálov

Spoločnosť má k dnešnému dňu viac ako 4 900 zákazníkov, medzi ktorých sa radia spoločnosti a podnikatelia z najrôznejších segmentov trhu zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka, Talianska, Veľkej Británie a množstva iných štátov. Pridanou hodnotu sú bezplatné konzultácie a poradenstvo ako aj garancia zápisu spoločnosti do Obchodného registra.

Spoločnosť ponúka kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami. V prípade potreby Vám odporučia expertov v oblasti účtovníctva, daní, práva a pod. Spoločnosť si zakladá na osobnom prístupe, dôvere a lojalite. Ponúka možnosť dlhodobej spolupráce ako aj veľmi výhodné ceny.

Prečo využiť služieb spoločnosti Company Consulting?

Spoločnosť Company Consulting vám ponúka bezplatné konzultácie a poradenstvo, v rámci ktorého sa dostanete odpoveď na každú z vašich otázok. Služby tejto spoločnosti využilo už niekoľko tisíc zákazníkov čo hovorí samé za seba.

Company Consulting spol s.r.o vám garantuje zápis spoločnosti do Obchodného registra. Dokumenty pre založenie pripravuje v spolupráci s partnerskou advokátskou kanceláriou, pričom všetky služby ponúka za výhodnú cenu. Pri zakladaní spoločnosti na Slovensku sa využíva elektronického podpisu, vďaka čomu boli všetky poplatky znížené na minimum. Založenie spoločnosti je možné zabezpečiť v rámci celého Slovenska. Dokumenty potrebné k založeniu, alebo predaju spoločnosti vám pripravia v priebehu 1 hodiny.

Nemôže nastať situácia, že by ste boli napr. zaskočení cenou. Tá je totiž vždy konečná a sú v nej zahrnuté všetky poplatky. Extra poplatky, ktoré môžu vzniknúť sú vždy uvedené na webových stránkach. Ak potrebuje začať s podnikaním ihneď, kúpte si Ready made spoločnosť. Spoločnosti sú bez záväzkov a majú splatené základné imanie.

Prenajmite si virtuálne sídlo spoločnosti a ušetríte

Okrem zakladania spoločnosti ponúka Company Consulting aj množstvo doplnkových služieb. Objednať si môžete napríklad prenájom virtuálneho sídla. K službe prenájom sídla spoločnosti je k dispozícii široká ponuka doplnkových služieb pod názvom Virtuálna kancelária. Keďže Bratislava je najväčším a naj prestížnejším mestom na Slovensku, k dispozícii je až 6 adries na prenájom. Niektoré z nich dokonca ponúkajú zasadačky, ktoré si môžete objednať v rámci služby Prenájom zasadacích miestností.

Každý zákazník virtuálnej kancelárie získava cez online systém prehľad o došlej pošte. Samozrejmosťou je príjem správ pre Vašu firmu do Vašej elektronickej dátovej schránky na slovensko.sk. Služba virtuálna kancelária stojí od 11€ mesačne až po 26€ za  v prestížnejších lokalitách mesta. Napríklad v priestoroch na Klincovej ulici je možný prenájom klimatizovaných zasadacích miestností s občerstvením s kapacitou 5 osôb, na Michalskej ulici pre 6 osôb a na Kopčianskej ulici pre 5 osôb.

Aké sú výhody s.r.o. oproti živnosti v roku 2018?

Pri začiatku podnikania je dôležité ujasniť si akú jeho formu uprednostnite. Od roku 2018 sa tento pomer ešte viac posúva v prospech s.r.o. oproti živnosti, keďže štát zrušil platenie daňových licencí. Založenie s. r. o. trvá o niečo dlhšie ako založenie živnosti. Okrem toho je administratívne komplikovanejšie, nakoľko je okrem vydania živnostenských listov na meno firmy potrebný zápis do Obchodného registra. Pri založení s. r. o. je možné osloviť spoločnosti, ktoré sa postarajú o celý proces založenia a Vy budete mať minimálne povinnosti. V spoločnosť Company Consulting vám ju založia iba za 244 €.

Bezpochyby, najväčšou výhodou spoločnosti s ručením obmedzením je, že spoločník (majiteľ) neručí svojim osobným majetkom, ale iba majetkom firmy. Osobný a firemný majetok sú striktne oddelené. Toto neplatí v prípade živnosti, pretože živnostník ručí celým svojim majetkom za záväzky vzniknuté pri podnikaní.

Spoločnosť s ručením obmedzením vzbudzuje v očiach obchodných partnerov a bánk lepší dojem ako živnosť. Ide o otázku prestíže a dôveryhodnosti. Dobrý dojem môže ešte zvýrazniť sídlo na lukratívnej adrese v Bratislave. Administratívne povinnosti sú v oboch prípadoch rovnaké, pričom si dokáže zabezpečovať aj svojpomocne. Čo sa účtovníctva týka, v prípade spoločnosti s ručením obmedzením máte povinnosť viesť podvojné účtovníctvo. Existuje niekoľko programov s ktorými to zvládnete aj bez predchádzajúcej praxe. Účtovníctvo však môžete zveriť aj do rúk šikovného účtovníka.

Podvojné účtovníctvo dnes už aj svojpomocne

V prípade podvojného účtovníctva v spoločnosti s ručením obmedzením si môžete do daňových výdavkov pridať aj tie faktúry, ktoré ste ešte nezaplatili. V prípade živnosti vediete buď jednoduché účtovníctvo, alebo si zvolíte paušálne výdavky a vediete iba daňovú evidenciu. Paušálne výdavky si viete uplatniť do výšky 40% z vašich príjmov, najviac však 5040 € za rok.

Daň z príjmu musí platiť ako živnostník, tak aj spoločnosť s ručením obmedzením. Rozdiel je vo výške dane. Živnostník zaplatí daň 19%, avšak pri vyššom zárobku sa zvyšuje na 25%. Spoločnosť s ručením obmedzením platí rovnú daň 21% bez ohľadu na dosiahnuté príjmy. Živnostník má povinnosť, po prvom roku podnikania, platiť zdravotné odvody (pre rok 2018 vo výške 63,84 €) a odvody do sociálnej poisťovne vo výške 151,16 €, aj v prípade, že nemá zisk. S vyšším zárobkom sa odvody zvyšujú.

V prípade, že ste jediným spoločníkom a konateľom v spoločnosti s ručeným obmedzením a nemáte za vykonávanie funkcie konateľa žiadnu mzdu, nemusíte platiť žiadne odvody do sociálnej poisťovne.

Živnosť si viete pozastaviť podaním jednoduchého formuláru na príslušnom Okresnom úrade, ďalej je potrebné pozastavenie oznámiť aj daňovému úradu a zdravotnej a sociálnej poisťovni. Prerušenie je vždy platné len na určitú dobu typicky na 1 rok a následne je potrebné pozastavenie obnoviť v opačnom prípade sa živnosť „sama“ aktivuje a vy ste povinný platiť zdravotné aj sociálne odvody.

Spoločnosť s ručením obmedzením nemá prerušenie podnikania zákonom ošetrené. Spoločnosť môže vstúpiť do likvidácie v ktorej  zotrvať aj niekoľko rokov a v prípade potreby je ju možné obnoviť. Spoločnosť za toto obdobie neplatí žiadne dane ani odvody. Živnosť je možné zrušiť v priebehu pár dní, v prípade, že nemáte žiadne dlhy. Ak ich máte, ručíte celým svojim majetkom (v prípade manželov spoločným majetkom).

Spoločnosť s ručeným obmedzením je možné zrušiť niekoľkými spôsobmi, je to však dlhší proces. Najvýhodnejšou možnosťou sa javí predaj a to najmä vtedy ak je spoločnosť platcom DPH. Pri predaji firmy totiž môžete zarobiť aj niekoľko tisíc Eur.

Zdroj: companyconsulting.sk

Tags from the story
More from Marek Poleč

Qatar Airways je najlepšou leteckou spoločnosťou na svete

Letecká spoločnosť Quatar Airways sa stala po piaty krát najlepšou leteckou spoločnosťou...
Čítať ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *