A password will be e-mailed to you.

Dovoľte nám predstaviť jeden internetový obchod určený pre zdravotníkov. Jeho ponuku tvoria ochranné pomôcky, respirátory, kombinézy, latexové rukavice a vôbec všetko čo nejakým spôsobom súvisí s ochranou zdravia. Pokiaľ by ste si však chceli kúpiť respirátor, mali by ste vedieť, že podľa súčasnej legislatívy je ich predaj obmedzený pre zdravotníkov a právnické osoby.

Ochranné pomôcky, kombinézy, respirátory a iné

Ochranné kombinézy slúžia na ochranu pred nakazením sa vírusom. Mali by byť povinnou výbavou zdravotníckeho personálu prichádzajúceho do styku s nakazenými ľuďmi. Ochranné kombinézy by mali byť vždy jednorazové. Ide o druh vrchného oblečenia, ktoré sa   najčastejšie vyrába z netkanej textílie, preto dokáže ochrániť aj pred prachom, znečistením a kvapalinami.

Objednajte si zdravotnícke služby na profesionálnej úrovni

Poskytuje priedušnosť a zvýšený komfort pri nosení. Pokiaľ by ste však na odev nechali pôsobiť kvapalinu pod tlakom nezaručujú 100% ochranu. Nakoľko sa obliekajú ako vrchné oblečenie, je nutné sa vyvarovať nadmernému mechanickému poškodeniu roztrhnutím. Ochranné kombinézy z netkanej textílie sa používajú všade tam, kde nie je nutná antistatika a kde nehrozí nebezpečenstvo chemického pôsobenia odkvapov napr. pri maliarskych prácach a pod.

Pokiaľ sa potrebujete chrániť pred tepelnými a chemickými rizikami, alebo pred zachytením pohyblivými časťami strojov a pod. skúste sa poobzerať po iných ochranných odevoch.

Respirátory pre zdravotníctvo na ktoré sa dá spoľahnúť

Situácia ohľadom šírenia vírusu začína byť čoraz vážnejšia. Počet nakazených celosvetovo rastie zo dňa na deň. Koronavírus sa prenáša klasickým spôsobom ako chrípka a ďalšie choroby, teda vo forme kvapôčkovej infekcie. Treba pamätať na to, že kvalitné repirátory vás dokážu pred nákazou ochrániť niekoľkonásobne lepšie ako bežné rúška.

Zdravotnícke rúška, či už papierové, alebo textilné sú skôr určené pre nakazených pacientov, nie pre zdravých jedincov. Pre nich sú určené respirátory. Je pre nás preto nepochopiteľné, prečo vláda SR schválila zákon nariaďujúci zákaz predaja respirátorov súkromným osobám. Kvalitné respirátory sú pritom bežne dostupné v susendom Česku, Rakúsku, alebo Maďarsku.

Jednorazové latexové rukavice pre každého

Ďalšou ochrannou pomôckou sú rukavice. Tie zabezpečujú ochranu pred nakazením sa vírusom u zdravých ľudí vrátane koronavírusu tým, že zabraňujú preniknutiu infekcie na pokožku z ktorej by sa mohol vírus dostať do organizmu. Ochranné rukavice sa vyrábajú z rôznych materiálov. Dostupné sú ako latexové, nitrilové, mikroténové, alebo vynilové.

Latexové rukavice sú charakteristické svojou prírodnou farbou, nitrilové spoznáte podľa toho, že sú svetlo modrej farby. Vinilové rukavice majú taktiež priehľadnú, prírodnú farbu. Čo sa kvality týka, najkvalitnejšie sú latexové rukavice a tiež nitrilové, menej kvalitné vynilové. Všetky ochranné rukavice bývajú častokrát dostupné v jednej univerzálnej veľkosti.

Zdroj: tetraeder.sk

Žiadny ďalší článok