A password will be e-mailed to you.

Návšteva u lekára môže znamenať v týchto letných horúčavách nočnú moru. Slovenské zdravotníctvo je poddimenzované a trpí nedostatkom financií. Zdravotná starostlivosť je síce dostupná, ale jej kvalita je v mnohých prípadoch nedostatočná.

Našťastie už dnes existuje komfortný spôsob ako sa na lekárske vyšetrenie objednať. Cez internet si môžete vybrať špecialistu s dobrými referenciami, ktorý je dostupný v mieste vášho bydliska. Dostavíte sa k nemu v presne daný čas, bez dlhého vysedávania v čakárni a iných obštrukcií.

Hľadáte urológa s bohatými skúsenosťami? Práve ste našli

O úspešnosti rezervácie termínu ste e-mailom súčasne informovaní vy aj váš lekár. Internetový portál TopDoktor je obľúbený najmä v Bratislave, ale aj v ostatných mestách Slovenska.

Termín u lekára: endokrinológia

Najmä v tomto letnom období možno badať veľký záujem o špecialistov z oboru Endokrinológie. Toto odvetvie medicíny sa zaoberá žľazami s vnútorným vylučovaním, látkami, ktoré vylučujú – hormónmi – a chorobami týchto žliaz.

Iba v hlavnom meste pracuje v tomto obore niekoľko endokrinológov Bratislava, ktorých kontakty s voľnými termínmi nájdete priamo na stránke.

Endokrinný systém sa skladá z niekoľkých žliaz na rôznych miestach v tele, ktoré vylučujú hormóny priamo do krvi. Hormóny majú rôzne funkcie a veľa spôsobov činnosti. Na základe chemického zloženia rozlišujeme tri rôzne triedy hormónov: amíny, peptidy a proteíny a steroidy. V súčasnosti ide najmä o to, aby sa objasnil účinok hormónov na organizmus v prípade rôznych stresových podnetov a pod.

Termín u lekára: ORL ambulancia

Ďalšou z vyhľadávaných a pomerne často navštevovaných ambulancií je ORL ambulancia. Ide o odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou a posudkovou činnosťou pri chorobách ucha, horných dýchacích ciest, zmyslových orgánov a rovnováhy.

O dôležitosti tohto oboru svedčí viac ako 30 špecialistov iba v rámci Bratislavy.

Nájdite si toho svojho obľúbeného a objednajte sa k nemu moderným a komfortným spôsobom online. ORL ambulanciu Bratislava sa odporúča navštíviť aj preventívne, alebo pri začínajúcich náznakoch komplikácií.

Kam za dobrým urológom v Bratislave?

Urológiou náš dnešný bedeker ukončíme. Tento medicínsky odbor sa zaoberá močovým ústrojenstvom žien a močovo-pohlavným ústrojenstvom mužov. S postupným starnutím sú urologické ochorenia čoraz častejšie. Na stránke TopDoktor sme napočítali takmer 40 urológov iba v rámci Bratislavy.

Urológiu Bratislava preto najčastejšie vyhľadávajú starší ľudia s rôznymi problémami močových ciest.

Medzi choroby, ktoré rieši urológia patria okrem iného obličkové a močové kamene, nezhubné zväčšenie prostaty, rakovina obličiek, alebo prostaty, rakovina močového mechúra, semnníkov, penisu, močovej trubice, ale aj dráždivý močový mechúr, sexuálna dysfunkcia či mužská neplodnosť.

Žiadny ďalší článok