Žiadne bicykle iba cyklistické príslušenstvo. To je veloportal.sk

cyklistické

Objavili sme zaujímavý internetový obchod, ktorý ponúka cyklistické príslušenstvo. O tom že ide o naozaj kvalitný e-shop svedčí veľké množstvo prehľadne zoradeného cyklosortimentu z ktorého si vyberie každý cyklista. Internetový obchod je jednoduchý a účelný, pričom neobsahuje žiadny balast. Márne by ste tu hľadali napr. blog, súčasťou obchodu sú iba základné informácie o prevádzkovateľovi s obchodnými podmienkami.

Horský, cestný, alebo elektrický bicykel? Sprievodca výberom a kúpou

Podstatný je predsa sortiment príslušenstva a komponentov. Nájdete tu naozaj všetko čo s cyklistikou nejakým spôsobom súvisí, teda okrem bicyklov samotných. Prevádzkovateľom internetové obchodu veloportal.sk je Zuzana Potočníková so sídlom v Oslanoch v okrese Prievidza.

Cyklistické tretry ako povinné príslušenstvo

Dôležitou súčasťou výbavy cyklistu sú tretry na bicykel. O tom hádam nikto nepochybuje. Je to tak z dôvodu, že bežné tenisky nie sú prispôsobené na záťaž resp. druh namáhania ktoré vzniká pri šliapaní do pedálov. Tretry sa delia na MTB, trekingové a cestné.

Pri ich výbere sa zamerajte hlavne na to, akým spôsobom sa budú spájať s pedálmi. Vyberajte podľa spôsobu zapínania, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. V čase písania tohto článku sme narátali 826 položiek od troch výrobcov PEARL Izumi, Shimano, Veloteze. Samozrejmosťou sú rôzne veľkosti a farby.

Odpružené a pevné vidlice

Každý lepší bicykel by mal mať odpruženú prednú vidlicu. V internetovom obchode veloportal.sk sú k dispozícii kvalitné predné vidlice od japonského výrobcu SR SUNTOUR. Stačí si vybrať spôsob jazdy ktorý preferujete a prihliadnuť na špecifiká vášho bicykla. Tými najdôležitejšími sú typ bŕzd a veľkosť kolies.

Nie je totiž jedno či kupujete odpruženú vidlicu pre MTB, alebo trekingový, alebo iný špeciálny bicykel. Pre čo najkomfortnejšiu jazdu sa odporúčajú vzduchové pred pružinovými vidlicami. Pokiaľ si nie ste istý akú vidlicu zvoliť pre váš bicykel, nechajte si poradiť prostredníctvom kontaktného formulára na stránke.

Cyklistické prilby

Prilba je rozhodujúci bezpečnostný prvok cyklistu. V internetovom obchode veloportal.sk nájdete široký sortiment prilieb od troch výrobcov. HQBC, Lazer, LONGUS. Pri výbere prilby je dôležitý nielen dizajn, ale predovšetkým správna veľkosť a spôsob jazdy. MTB horské prilby s technológiou IN MOLD sú diametrálne odlišné od cestných a trekingových. Preto správnu veľkosť a zameranie nepodceňujte.

Spomenuli sme tri kategórie príslušenstva pre cyklistov. Zameranie e-shopu je však omnoho širšie a nájdete v ňom omnoho viac tovaru v podobe cyklistického oblečenia a dresov, všetkých potrebných komponentov a príslušenstva. V prípade tohto e-shopu nás zaujali aj zariadenia v podobe cyklistických trenažérov, ktoré môžete využiť najmä počas zimných mesiacov.

Internetový obchod veloportal.sk má jedny z najlepších cien spomedzi všetkých e-shopov so zameraním na cyklosortiment na Slovensku.

Zdroj: veloportal.sk

More from Marek Poleč

HP Spectre x360 14 – prelomový dizajn, inteligencia a špičkový výkon

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie...
Čítať ďalej